Sari la conținut

Furci springer .. juguri late .. ghidoane deosebite


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Salutare ... tocmai am terminat niste furci springer ... mai este una de vinzare ...

 

Juguri late din duraluminiu pt furci hydraulice ...

 

Intentionez sa fac si multe modele de ghidoane de la apehangere la dragbar pe care o sa le am in stock ...

 

poze cu tot ce am enumerat aici gasiti pe wwwbastybikes.com

 

Preturi accesibile aprox 40/45 la suta din preturile de catalog

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau o poza cu springer-ul....poti sa faci copie dupa springer-ul HD?

 

salut

poze sunt pe site .. o sa bag mai multe cu ele gata ..zilele astea

pot sa fac si ca cel de hd .. numai ca nu prea are rost sa copiezi ceva ce este deja ...

daca esti hatarit si vrei sa faci contacteaza-ma pe mail si iti fac

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
salut

poze sunt pe site .. o sa bag mai multe cu ele gata ..zilele astea

pot sa fac si ca cel de hd .. numai ca nu prea are rost sa copiezi ceva ce este deja ...

daca esti hatarit si vrei sa faci contacteaza-ma pe mail si iti fac

basty

Ce zici?Te-ai baga la o Virago de 1100? Si aici ma refer la furca springer si alt cadru,eventual modificat ici-colo.Intreb asta fiindca am observat ca lucrezi mai mult boxere./index.php?showtopic=308385.Dupa cum vezi am incercat si eu marea cu degetul,dar vreau ceva radical si se pare ca ai fi cel potrivit.

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici?Te-ai baga la o Virago de 1100? Si aici ma refer la furca springer si alt cadru,eventual modificat ici-colo.Intreb asta fiindca am observat ca lucrezi mai mult boxere./index.php?showtopic=308385.Dupa cum vezi am incercat si eu marea cu degetul,dar vreau ceva radical si se pare ca ai fi cel potrivit.

 

salut

da binenteles ...cam ce vrei sa faci ?

 

da,ma intereseaza o copie dupa furca springer de harley....sa vedem insa la ce bani...

 

salut,

 

man treaba este in felul urmator :

1 copie fidela nu pot sa iti fac ( pt ca unele piese sunt facute la forja iar o matrita pt forjare ca si in anii 30 costa mii de euro si isi scoate banii dupa mii de bucati facute )

2 dupa parerea mea nu cred ca are rost sa faci o copie facuta artizanal dupa ceva facut in super mare serie teoretic ar trebui sa fie mai ieftin sa cumperi una de harley decit sa iti fac eu una , dar plactic banuiesc ca cel mai ieftin de harley ai gasit in eu la 1000 euro ... iar eu fac furcile cam la 400-500 de euro ... dar sper ca asta sa se schimbe in citiva ani ...

 

oricumsi eu sunt fan furci Oem de harley anii 30' 40 si din alea poate gasesti la 800 euro replici fidele facute prin polonia ..cauta pe site-uri poloneze

basty

 

 

Salut,

Te bagi sa faci doua (prinderi) innaltatoare de ghidon din duraluminiu, genul la astea din poza?

daca da , vorbim.

Salutari inca odata.

salut

iti pot face la 300 ron din duraluminiu si lustruite oglinda

numai bine

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

da binenteles ...cam ce vrei sa faci ?

 

 

 

salut,

 

man treaba este in felul urmator :

1 copie fidela nu pot sa iti fac ( pt ca unele piese sunt facute la forja iar o matrita pt forjare ca si in anii 30 costa mii de euro si isi scoate banii dupa mii de bucati facute )

2 dupa parerea mea nu cred ca are rost sa faci o copie facuta artizanal dupa ceva facut in super mare serie teoretic ar trebui sa fie mai ieftin sa cumperi una de harley decit sa iti fac eu una , dar plactic banuiesc ca cel mai ieftin de harley ai gasit in eu la 1000 euro ... iar eu fac furcile cam la 400-500 de euro ... dar sper ca asta sa se schimbe in citiva ani ...

 

oricumsi eu sunt fan furci Oem de harley anii 30' 40 si din alea poate gasesti la 800 euro replici fidele facute prin polonia ..cauta pe site-uri poloneze

basty

 

 

 

salut

iti pot face la 300 ron din duraluminiu si lustruite oglinda

numai bine

basty

Pretul e bun, dar eu le vreau un pic mai innalte, in jur de 15 cm, grosimea tevii la ghidon e de 25,4 .

Te anunt eu cand sa te apuci de ele, am o problema cu permisul si stau intr-o hotarare judecatoreasca, cand or sa zica astia ca mi-l ridica te-am sunat sa te apuci de treaba, ca o trag pe dreapta, sunt sigur ca pierd procesul.

Salutari inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opaaaaaaaa...sa inteleg ca se misca treba :D

 

ma bucur.

 

atunci poate ar trebui ca un moderator ( cu aproparea lui basty ...sau nu :D ) sa redenumeasca numele topicului in ''piese custom;de la basty'' ....sau ceva de genu.

hai ca se poate ! ( c p.lm ?! :moto::laugh: )

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa m-am gindit si eu,sa caut furca la Veterama.

intrebare:imi poti face capacele de la primar si aprindere,din alama?dar convex/concave?

sal ..

daa ... dar am neoie de cele pe care le ai ca sa iti pot face un pretz ...

basty

 

 

sal ..

daa ... dar am neoie de cele pe care le ai ca sa iti pot face un pretz ...

am mai facut asa ceva ..ar fi cam 300 ron lustruite...

 

 

Pretul e bun, dar eu le vreau un pic mai innalte, in jur de 15 cm, grosimea tevii la ghidon e de 25,4 .

Te anunt eu cand sa te apuci de ele, am o problema cu permisul si stau intr-o hotarare judecatoreasca, cand or sa zica astia ca mi-l ridica te-am sunat sa te apuci de treaba, ca o trag pe dreapta, sunt sigur ca pierd procesul.

Salutari inca odata.

ok, ne auzim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Un apehanger cam la ce pret l-ai face?

Eu am gasit unu la aproximativ 170 ron!

post-25613-1245424515_thumb.jpg Asta e jucaria!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! ma poti ajuta cu indoirea unor tevi ? imi trebuie doua tevi indoite la 180 grade cu o raza de 10cm pe interior iar baretele ''U''-ului format sa fie de aproximativ 70cm , eventual inca o porcesare a unei tevi , adica ridicarea bartelor cu inca cativa centimetrii ( nu stiu inca cati ) dar ar trebuii sa arate ceva de genul => __/ vazut din profil , ma apuc sa imi fac un mini bobber .

 

 

Stima Zola .

 

Salut ! ma poti ajuta cu indoirea unor tevi ? imi trebuie doua tevi indoite la 180 grade cu o raza de 10cm pe interior iar baretele ''U''-ului format sa fie de aproximativ 70cm , eventual inca o porcesare a unei tevi , adica ridicarea bartelor cu inca cativa centimetrii ( nu stiu inca cati ) dar ar trebuii sa arate ceva de genul => __/ vazut din profil , ma apuc sa imi fac un mini bobber .

 

 

Stima Zola .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

da binenteles ...cam ce vrei sa faci ?

 

In momentul in care gasesc motorul te voi anunta in mod sigur si stabilim un plan de bataie.Eventual merg intr-o plimbare pana la tine sa vedem ce si cum....Data trecuta am gasit o Virago de 750 din '93 cu 500 euro si nu avea decat 8000 de km.Merge impecabil,doar ca macaronarul ala prost a depozitat-o in conditii improprii,el fiind dealtfel unicul proprietar.Cand gasesc ceva ieftin si cat de cat bun te anunt.Pana atunci sa auzim numa' de bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste!? Unicul proprietar? 8000 Km. in 16 ani?

Exact! Ai citit bine! Macaronarul a mers ceva cu ea,apoi sa insurat,a turnat 2 plozi unul dupa altul,s-a apucat de ceva bussiness si uite asa a abandonat-o.Pana si ultimul service are stampila reprezentantei Yamaha.Am pastrat cartea de service.....Oricum,nu era un motorist prea convins. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ahoi!

Un apehanger cam la ce pret l-ai face?

Eu am gasit unu la aproximativ 170 ron!

post-25613-1245424515_thumb.jpg Asta e jucaria!

:bounce:

 

SALUT

pai un ghidon facut exact dupa cererea ta este 140 ron , DAR problema este ca daca vrei cromat nu pot face ....

preturile la ghidoanele negre vor fi pina in 150 ron orice model si pt cei ce vor piese cromate pot fi inlocuite prin otel inoxidabil care insa iese undeva la 300-350 ron / ghidon , insa un ghidon din otel inoxidabil are avantajul ca nu rugineste niciodata in comparatie cu stratul de crom de pe piesele de catalog ...un ghidon inoxidabil pe catalog in general sare de 150 euro ...

basty

 

 

Salut ! ma poti ajuta cu indoirea unor tevi ? imi trebuie doua tevi indoite la 180 grade cu o raza de 10cm pe interior iar baretele ''U''-ului format sa fie de aproximativ 70cm , eventual inca o porcesare a unei tevi , adica ridicarea bartelor cu inca cativa centimetrii ( nu stiu inca cati ) dar ar trebuii sa arate ceva de genul => __/ vazut din profil , ma apuc sa imi fac un mini bobber .

 

 

Stima Zola .

 

Salut ! ma poti ajuta cu indoirea unor tevi ? imi trebuie doua tevi indoite la 180 grade cu o raza de 10cm pe interior iar baretele ''U''-ului format sa fie de aproximativ 70cm , eventual inca o porcesare a unei tevi , adica ridicarea bartelor cu inca cativa centimetrii ( nu stiu inca cati ) dar ar trebuii sa arate ceva de genul => __/ vazut din profil , ma apuc sa imi fac un mini bobber .

 

 

Stima Zola .

salut

trimite-mi un desen cotat la infobastybikes@yahoo.com si vedem ce pot face

daca folosesti teava cu diametre des intilnite la noi poate gasesti coturi gata facute ( poate iesi mai ieftin asa ) dar alea sunt numai din inox

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Salutare ... tocmai am terminat niste furci springer ... mai este una de vinzare ...

 

Juguri late din duraluminiu pt furci hydraulice ...

 

Intentionez sa fac si multe modele de ghidoane de la apehangere la dragbar pe care o sa le am in stock ...

 

poze cu tot ce am enumerat aici gasiti pe wwwbastybikes.com

 

Preturi accesibile aprox 40/45 la suta din preturile de catalog

basty

un rezervor pt virago 535,mai inalt si mai lat cam cat m-ar costa? te ocupi si cu asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
SALUT

pai un ghidon facut exact dupa cererea ta este 140 ron , DAR problema este ca daca vrei cromat nu pot face ....

preturile la ghidoanele negre vor fi pina in 150 ron orice model si pt cei ce vor piese cromate pot fi inlocuite prin otel inoxidabil care insa iese undeva la 300-350 ron / ghidon , insa un ghidon din otel inoxidabil are avantajul ca nu rugineste niciodata in comparatie cu stratul de crom de pe piesele de catalog ...un ghidon inoxidabil pe catalog in general sare de 150 euro ...

basty

 

In cat timp ar fi gata un ghidon ca asta din inox ? Adica daca vin cu motorul la tine se poate sa plec cu el montat in aceeasi zi ? ;) :bow: :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Salut!

 

Am nevoie de niste sfaturi:

 

Furca springer pro si contra,

- comportament fata de stoc

- cu sau fara amortizor

- inverted sau normal

 

Orice parere, sugestie este binevenita.

 

Mersi!

cu siguranta fata de stoc e mai rigida, cursa mai scurta evident, a nu se intelege gresit!, una executata corect lucreaza corespunzator, insa in alt fel

cele cu amortizor pus central nu mai pun baza mare pe arcurile de la partea de sus(arcurile de la partea de sus au rolul de amortizor -reducerea efectului de "roler coster")

ultima intrebare nu o intelg!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...