Sari la conținut

Motors Republic


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Oameni buni...caut de ceva timp niste cutii laterale de tip vechi de ij (alea in care se pun bateria si sculele) dar nu gasesc la nimeni....cel la care am gasit a zis ca le vinde dar nu mi le poate trimite. Daca are vreunul asa ceva va rog sa ma anuntati si pe mine pt. ca am mare nevoie. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

chiar nu are nimeni asa ceva???

 

Io am pe al meu vechi si ca sa le adun, au trecut pe la noi 3 IJ-uri. Mai am doua "tip nou", dar pe care nu le-as da... Daca gasesc in alta parte te anunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator moto_comuniste

Am facut ordine acasa si am gasit cateva manuale. Atasez:

 

Minsk

Izh

Ural

Instalatii electrice Jawa

 

Manualul de IJ a mai fost postat pe aici. Io totusi l-am atasat.

Din pacate nu pot sa atasez arhive rar. Cand gasesc o solutie la problema asta revin cu JAWA 350/250, CZ 175 si Simson S425

carte_tehnica_MINSK.pdf

2003Manual.pdf

manual_izh_p5_eng.doc

2003RetroManual.pdf

2003WolfManual.pdf

post-6260-1141800231_thumb.jpg

post-6260-1141800243_thumb.jpg

post-6260-1141800253_thumb.jpg

post-6260-1141800264_thumb.jpg

post-6260-1141800277_thumb.jpg

post-6260-1141800291_thumb.jpg

post-6260-1141800304_thumb.jpg

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moto_comuniste

po sa pui pe www.filehost.ro

 

io am pus o carte scanata, e si un post tot la comuniste...

http://www.filehost.ro/99323/Motocicleta_D...Ij_Mz_Jawa_rar/

 

si uite si un "indreptar" pt IJ...pt cine e interesat...

/index.php?...pic=23041&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

@moto_comuniste

po sa pui pe www.filehost.ro

 

io am pus o carte scanata, e si un post tot la comuniste...

http://www.filehost.ro/99323/Motocicleta_D...Ij_Mz_Jawa_rar/

 

si uite si un "indreptar" pt IJ...pt cine e interesat...

/index.php?...pic=23041&st=10

 

Multzam fain! In functie de timpul disponibil o sa incerc totusi sa transform jpg-urile intr-un singur PDF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutooooooooooooooooor

oameni buni...fratzilor, ajutati-ma...

m-am apucat sa reconditionez un IJ si mai am nevoie si io de ceva...

imi trebe si mie o oglinda de far cu tot cu beciuri, io am oglinda si geam...chiar cate doo dar nu mai am ingineriile in care se pun beciurile...

cam e ultimul lucru de care am nevoie...tre sa fac si io instalatia electrica si nu pot din cauza unor prostii...

 

oameni buni...fratzilor, ajutati-ma...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot laudam ca i-mi iau un motor cu atas si am esuat lamentabil,deci am un Jupiter,fara atas,cea ce ma deranjeaza enorm .INTREBARE:care ai si care dai un atas de Ij,cu acte,fara sa imi iei si pielea de pe mine,in Bucuresti,si repede,ca motoru inca nu e inscris,da uite ca da caldura si trebuie sa ma duc la saraciile alea cu R.A.R-ul.Normal ca vreau sa ma duc direct cu atasul ,ca sa nu mai fac apoi alte acte,ca nu prea am timp sa alerg si rar-ul e departe.

Eu va multumesc de pe acum si astept sa imi dea si mie cineva o mina de ajutor. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutooooooooooooooooor

oameni buni...fratzilor, ajutati-ma...

m-am apucat sa reconditionez un IJ si mai am nevoie si io de ceva...

imi trebe si mie o oglinda de far cu tot cu beciuri, io am oglinda si geam...chiar cate doo dar nu mai am ingineriile in care se pun beciurile...

cam e ultimul lucru de care am nevoie...tre sa fac si io instalatia electrica si nu pot din cauza unor prostii...

 

oameni buni...fratzilor, ajutati-ma...

 

 

Nici eu n-am avut la a mea 'ingineriile' in care se pun becurile, ma rog beciurile :crack: cum le spui tu. Daca te referi la socluri, din cite am vazut eu becurile bilux de 35W vin foarte bine in far. Daca ai alt tip de bec (mai mic), soclul se poate improviza dintr-o sirma de cupru care se cositoreste in jurul soclului becului. Dupa aia cositoresti in citeva puncte sirma in locul unde intra becul ~ baza oglindei ca sa ai masa. Firele pentru filamente le lipesti direct si... gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am avut la a mea 'ingineriile' in care se pun becurile, ma rog beciurile :crack: cum le spui tu. Daca te referi la socluri, din cite am vazut eu becurile bilux de 35W vin foarte bine in far. Daca ai alt tip de bec (mai mic), soclul se poate improviza dintr-o sirma de cupru care se cositoreste in jurul soclului becului. Dupa aia cositoresti in citeva puncte sirma in locul unde intra becul ~ baza oglindei ca sa ai masa. Firele pentru filamente le lipesti direct si... gata

 

sarumana

cre ca imi iau farul in bratze si caut prin magazine. e nasol ca tre sa gasesc ceva sa se potriveasca la becu de 6v

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nevoie de ajutorrrrrrr!!!!!1

Simsonache al meu are nevoie de un capac de chiulasa(ala de sub rezervor)...

Are cineva??/

Helppppp!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ajutooooooooooooooooor

oameni buni...fratzilor, ajutati-ma...

m-am apucat sa reconditionez un IJ si mai am nevoie si io de ceva...

imi trebe si mie o oglinda de far cu tot cu beciuri, io am oglinda si geam...chiar cate doo dar nu mai am ingineriile in care se pun beciurile...

cam e ultimul lucru de care am nevoie...tre sa fac si io instalatia electrica si nu pot din cauza unor prostii...

 

oameni buni...fratzilor, ajutati-ma...

Baga bre o poza la gaoaza farului shi la bec, sa vedem shi noi ce-tzi trebuie, shi gasim!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare.am nevoie de un rezervor lacrima.nu prea ma intereseaza culoarea,sau daca e vopeaua sarita,zgariata,etc.singura conditie e sa nu fie spart si stramb.chiar ma intereseaza un rezervor lacrima.vreau sa-mi schimb cate ceva la ij si nu pot fara "lacrima".eu momentam am pe motor un rezervor de jupiter 4 vopsir si cu ceva tribale pe el.un schimb cu careva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator moto_comuniste

Are cineva un STOP SPATE PENTRU MZ RT model 1958-1960?

Astept PM sau postati aici pretul si cum luam legatura!

Multzam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...