Sari la conținut

Pentru cunoscatori...


Postări Recomandate

se potrivesc foaia si lantul de pe un cbr600 din '97 la un Hornet din '98? amandoua au acelasi motor PC25, dar distanta pana la roata spate o fi aceeasi?

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe louis, de exemplu kiturile de lant ale ambelor modele. Acolo iti dau numarul de pini/dinti pentru pinion fata, spate si numarul de zale ale lantului. daca sunt la fel, poti sa te gandesti ca s-ar potrivi. Mai ramane sa verifici numarul de gauri de prindere ale foii si distanta intre gauri. Daca lanturile difera...e cam clar..zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se potrivesc foaia si lantul de pe un cbr600 din '97 la un Hornet din '98? amandoua au acelasi motor PC25, dar distanta pana la roata spate o fi aceeasi?

numai bine!

 

CBR 600 F 1997 are urmatoarele componente -> http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&..._uid=407&p=

Hornet 1998 are asa -> http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&..._uid=394&p=

 

Concluzia: foaia e aceeasi numai ca difera numarul de dinti (insesizabil - 1 dinte), lantul e acelasi.

 

Spor.

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe Louis vad ca si lungimea lantului difera cu 2cm. nu am decat in weekend sa fac o proba si vad sigur daca se pupa, desi ar trebuii sa mearga.

multumesc de raspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat mura-n gura in postul anterior:

Recommended Chain: : 525 / 110

525 - tipul de lant (pe alese, O-ring, X-ring, X2-ring, etc)

110 - numarul de zale

 

Lanturile nu se masoara la metru ci la numarul de zale, ca idee.

 

Deci ambele mobre, cu kiturile originale, merg cu acelasi tip de lant, acelasi numar de zale.

 

The end. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma apuc de treaba.

alta intrebare ar fi in ce sa spal lantul? in cartea tehnica scrie sa nu folosesc inflamabile, atunci in ce il pot spala sa se curate cat mai bine?

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Louis cam da rateuri cu lungimile lanturilor. La mine lantul nou de la ei e intins aproape la maxim.

Vezi nr de zale pe lant intre cel ce l-ai avut si cel nou, s-ar putea sa ai vreo 2 sau 4 zale in plus :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lantul de cbr are 2 zale mai putin si nu este destul de lung cat sa mearga in locul celui de hornet. sambata m-am apucat de treaba in sensul ca am avut ceva noroc ca foaia sa cada bine pe lantul deja existent pe hornet, dar nu va fii de lunga durata deoarece si lantul este pe duca si va trebuii cumparat un kit nou, hai cu banii... :angry: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...