Sari la conținut

simson sport si ij 350


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

vand simson sport reconditionat,numere vechi,acte,proprietar...motorul este cel din poze,se poate vedea in bals jud olt...

...mai vand si un ij 350 din 1961 acte numere vechi proprietar un amic,l-am reconditionat partial,adica motor si vopsea,e abandonat de 4 ani in garaj ...trebbuia sa ajunga un chopperas,dar,mi-a trecut cheful...am imbatranit...aveti si la asta poze... astept oferte serioase.nu ma obositi cu mistourile...dar daca nu puteti....fie... :P

 

0744565274,marian...

post-1067-1242331183_thumb.jpg

post-1067-1242331263_thumb.jpg

post-1067-1242331306_thumb.jpg

post-1067-1242331350_thumb.jpg

post-1067-1242331420_thumb.jpg

post-1067-1242331944_thumb.jpg

post-1067-1242331986_thumb.jpg

post-1067-1242332025_thumb.jpg

post-1067-1242332063_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
vand simson sport reconditionat,numere vechi,acte,proprietar...motorul este cel din poze,se poate vedea in bals jud olt...

...mai vand si un ij 350 din 1961 acte numere vechi proprietar un amic,l-am reconditionat partial,adica motor si vopsea,e abandonat de 4 ani in garaj ...trebbuia sa ajunga un chopperas,dar,mi-a trecut cheful...am imbatranit...aveti si la asta poze... astept oferte serioase.nu ma obositi cu mistourile...dar daca nu puteti....fie... :D

 

0744565274,marian...

Caut si eu segmenti de simson, sau pe cineva care stie sa-i faca! 0740229545 - Madalin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu segmenti de simson, sau pe cineva care stie sa-i faca! 0740229545 - Madalin

Scuze Jethro Tull...Eu am cumparat cu 140 lei un set de segmenti de Vw de 975 cc(model Polo sau Derby) facuti de Perfect Circle.Ei au

diametrul de 69,5 mm si grosimea de 2-2,5-4 mm pe piston(sunt si cu 1,75-2,5-4mm).M-am ales cu 4 segmenti de mare calitate de

2,5 mm cu care merg acum(2 i-am pus pe un piston de 68,7 si ceilalti 2 pe un piston de 68,95,ambele de simson).De ungere am pus

originali de simson(infestoff) dar pot fi folositi si cei de la vw (au tot 4 mm).Cei de 2 mm pot fi folositi la pistoane de skoda.Desi intre

cilindru si segmenti n-ar trebui lasata o toleranta mai mare de cinci zecimi eu sunt foarte multumit(segmentii sunt mult mai tari ca cei

originali de simson,chiar).Sunt si segmenti facuti de alte firme dar costa 240 lei.De obicei segmentii nu se pot face ca lumea.Numai

bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce nu renuntati la rablele astea de simsonuri, de noi nu au fost bune de nimic... pardon, de mers un pic si incet, imi cer scuze! pana si un ij facut cu cap merge mai mult si mai tare decat rahaturile astea!

Fiecare umbla cu ce vrea. Daca IJ urile sunt asa de cautate de ce se vand gramada cu 100 Eur?Dupa macanica dumneavoastra un motor in 2 T tine mai mult ca unul in 4T? si de ce comparati un motor de 350 cc cu unul de 250cc?Si piese ieftine dar de calitate indoielnica citeam ca pe ambielaj nou nu se poate pune dinamul ca-i descentrat. Eu de obicei cand beau nu intru pe Forum ar fi bine sa faca toti la fel.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare umbla cu ce vrea. Daca IJ urile sunt asa de cautate de ce se vand gramada cu 100 Eur?Dupa macanica dumneavoastra un motor in 2 T tine mai mult ca unul in 4T? si de ce comparati un motor de 350 cc cu unul de 250cc?Si piese ieftine dar de calitate indoielnica citeam ca pe ambielaj nou nu se poate pune dinamul ca-i descentrat. Eu de obicei cand beau nu intru pe Forum ar fi bine sa faca toti la fel.

Numai bine

:ph34r: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa macanica dumneavoastra un motor in 2 T tine mai mult ca unul in 4T? si de ce comparati un motor de 350 cc cu unul de 250cc?Si piese ieftine dar de calitate indoielnica citeam ca pe ambielaj nou nu se poate pune dinamul ca-i descentrat.

Un subiect bun pentru 7 Scari,pastrați-vă pentru sîmbăta :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un subiect bun pentru 7 Scari,pastrați-vă pentru sîmbăta :ph34r:

Ar fi grozav dar din luna mai nu am fost pe la servici operatii + concediu am schimbat si Scoala sunt si examenele de corigenta si mai este si lipsa de bani toata vara am umblat prin statiuni. deci altadata .

Distractie placuta la 7 Scari voi bea si eu un paha in cinstea voastra.

Numai bine

 

Mesaj completat

:lol: ...poate n-a baut, poate asa este el, poate n-o sa inteleaga niciodata, cine stie..!

Sper din tot sufletul sa nu ai dreptate fiecare mai facem s-au spunem cate o prostie.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...