Sari la conținut

Intrebari Tehnice Nipru


ticolino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 131
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la mers normal aproape ca tzin, dar la tavaleala nu.

am vazut o nipra cu telescoape de mz, dar nu imi inspira incredere

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nipru cu fata de MZ cica a mers si nu a avut probleme...din pacate poza nu e prea elocventa,si nu am una din fata...

 

Si cateva poze.......Inca nu e gata dupa cum se vede........mai e ceva de lucru.....Cardanul nu l-am deviat prea mult pt ca nici roata nu este lata.....Si nici nu am lungit nimik.......am vrut sa fie cat mai simpla.......si sa aiba o tenta old.......restul se vede in poze........roata,etc

 

Mie i-mi place linia ei,dar as rotunji marginile de la aripa de pe spate....ai incercat si o pozitie putin mai"culcata"pt.rezervor?

post-8289-1156115448_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic o data la doua zile daca mergi cu motocicleta peste tot, iti iei cate o groapa nasoala, cel putin asta e cazul meu. Decat o furca de mz, mai bine una de enduro!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 year later...
daca accelerezi brusc si moare nu ai carburile sincronizate,cuiele alea lungi ar trebui sa fie la acelasi nivel,cablurile sa deschida amandoua in acelasi timp,nivelul in camera de nivel constant sa fie la fel ,etc. :) vezi ca o sa gasesti in cartulia aia care esi pe aici pe forum la share (aia in limba romana)cam toate reglajele,eu am reglat ultima oara dupa ceea ce scrie acolo si vad ca se comporta bine cat despre relanti e mai greu sa tina cu motorul rece pe vremea asta.......aaaa....si vezi sa nu traga aer pe undeva :)

 

cu multe chestii cred ca nu s-au obisnuit nici rusii care au facut motoarele astea............

salut! te rog mult, poti s aimi faci si mie rost de acea carte cu date tehnice despre nipru?...am si eu unul, il iubesc tare, si vreau sa-l intretin pe cat posibil...si acea carte m-ar ajuta zic eu....ID meu de messenger este andrey_ftw, te rog, ajuta-ma, eu nu prea ma pricep sa caut prin site asta:( :) bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...