Sari la conținut

Retro-Bike Party la Ruse


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

10:00 - 10:30 Petromul de la iesirea din Bucuresti de pe Sos. Giurgiului.

 

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma intorc sigur maine. nu stiu la ce ora - probabil mai pe seara.

 

radarele fixe pot sa confirm si eu ca duminica trecuta erau scoase din functiune - se pare ca permanent de cand cu scandalul ca ar fi fost puse prin contracte ilegale. sau asa ceva. erau niste baieti cu unul mobil chiar inainte de giurgiu. dar pe portiunea dreapta cu 4 benzi nu erau :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de curand, radarele fixe am inteles ca nu functioneaza, in schimb pot fi radare pe masini, mai ales ca e weekend, asa ca daca vine cineva cu scuterul, pliati-va numerele B)

 

 

:cheers: aluzia cu scuterul !

 

da va fi unul :huh: al meu daca pot sa il numesc scutar - are doar 206 kg la gol :unsure: si 40 cp , stii vorba aia "in lipsa ploii, e buna si o grindina"

 

pe curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulgarii au fost super.Si se poarta cu romanii excelent.Din pacate ,desi au participat motociclisti romani la greu,nu a venit niciunul cu "vechitura" din dotare.Unu de saminta, din cei ce reconditioneaza motociclete vechi.Pacat.Am sa pun cit de curand ceva poze.Ca de obicei,pentru critica o sa mi-o iau pe spinare.Macar de s-ar misca ceva in urma acestui post.Orlandooooo,unde esti??Sau mai bine zis unde ai fost?Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super iesire , super oameni ! Vecinii nostri au fost super ok ... asteptam pozele de la cei ce au facut ! Doamna Domnului Bunu asteptam filmarile pe youtube.com :)

 

pe curand dragi tovarasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi romani.....locul organizarii frumos....dar in rest nimic. Doua boxe de camin cultural (sau la retro party...si echipamentul tre sa fie dinainte de razboi?) si niste bulgari...care au vorbit in continuu doua ore in bulgareste.....

In plus cand s-a anuntat ca filmeaza din romania si au luat interviu unui domn de la dac motors...imi pare rau...dar cand nu ai nimik de spus (sau personal cred ca tipul caruia i s-a luat interviu nu vorbea bine engleza si nu a facut fata interviului) ...nu apari la microfon sa sa spui...."i think i have e speed" :) si sa spui numai "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

 

Se intampla ca si la marsul autoshow...cand o duduie a spus ca motociclisti iubesc viteza...si la fel la aparitia lui Dan popescu la realitatea...cand nu a spus nimik

 

 

Din punctul meu de vedere....o sa ma mai duc sa vad parcul ala. Fara bike party.

 

PS: un roman a facut un accident (nu am remarcat motocicleta..ceva mare negru mat) in coliziune cu o masina. Au trecut 50 de motociclisti pe langa el, cat am stat noi 5 minute si nu a oprit nimeni sa-l intrebe daca are nevoie de ajutor. Rusinica. In final am vazut ca ajunsese in parc...deci a rezolvat...dar ca si gest. Era roman tavalit...si in tara straina. Nu stiu daca cei care au trecut in coloana erau romani sau bulgari...dar se tot spune de "fratii bikeri". D'aia merg singur. E mult mai safe.

Sunteti solidari doar pe forum. Cand scrieti "RIP"

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi romani.....locul organizarii frumos....dar in rest nimic. Doua boxe de camin cultural (sau la retro party...si echipamentul tre sa fie dinainte de razboi?) si niste bulgari...care au vorbit in continuu doua ore in bulgareste.....

In plus cand s-a anuntat ca filmeaza din romania si au luat interviu unui domn de la dac motors...imi pare rau...dar cand nu ai nimik de spus (sau personal cred ca tipul caruia i s-a luat interviu nu vorbea bine engleza si nu a facut fata interviului) ...nu apari la microfon sa sa spui...."i think i have e speed" :P si sa spui numai "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

 

Se intampla ca si la marsul autoshow...cand o duduie a spus ca motociclisti iubesc viteza...si la fel la aparitia lui Dan popescu la realitatea...cand nu a spus nimik

 

 

Din punctul meu de vedere....o sa ma mai duc sa vad parcul ala. Fara bike party.

 

PS: un roman a facut un accident (nu am remarcat motocicleta..ceva mare negru mat) in coliziune cu o masina. Au trecut 50 de motociclisti pe langa el, cat am stat noi 5 minute si nu a oprit nimeni sa-l intrebe daca are nevoie de ajutor. Rusinica. In final am vazut ca ajunsese in parc...deci a rezolvat...dar ca si gest. Era roman tavalit...si in tara straina. Nu stiu daca cei care au trecut in coloana erau romani sau bulgari...dar se tot spune de "fratii bikeri". D'aia merg singur. E mult mai safe.

Sunteti solidari doar pe forum. Cand scrieti "RIP"

 

 

 

............................ :)

probabil la 98% dintre motociclisti le place viteza, sunt putini carora nu le place, ne-am nascut cu ea in sange - adrenalina, dar multi sunt cei care gandesc si putini cei care nu ... fast fast fast gaz gaz gaz ...... ooooo orgasm. asta e

 

pe traseu (parada) a cazut un Roman chiar langa mine ( cred ca avea 15-20/h), era pe o caprita , nu stiu exact ce era, ne-am oprit patru oameni si am ridicat capra si am asteptat sa vedem daca e ok si pleaca pe doua roti, asa a si fost.

De acel domn nu imi aduc aminte sa il fi vazut cazut pe undeva, am stat la 3/4 in coloana si nu imi aduc aminte de el, dar ata ete, bine ca a ajuns teafar (din cate am vazut)

 

si safe nu e niciodata ... ca si prezervativul , e sigut 99%

 

pe curand amice.

 

Sunt, sunt! Vezi mai sus

 

 

am vazut mai, dar mai multe si mai multe :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

............................ :)

probabil la 98% dintre motociclisti le place viteza, sunt putini carora nu le place, ne-am nascut cu ea in sange - adrenalina, dar multi sunt cei care gandesc si putini cei care nu ... fast fast fast gaz gaz gaz ...... ooooo orgasm. asta e

 

pe traseu (parada) a cazut un Roman chiar langa mine ( cred ca avea 15-20/h), era pe o caprita , nu stiu exact ce era, ne-am oprit patru oameni si am ridicat capra si am asteptat sa vedem daca e ok si pleaca pe doua roti, asa a si fost.

De acel domn nu imi aduc aminte sa il fi vazut cazut pe undeva, am stat la 3/4 in coloana si nu imi aduc aminte de el, dar ata ete, bine ca a ajuns teafar (din cate am vazut)

 

si safe nu e niciodata ... ca si prezervativul , e sigut 99%

 

pe curand amice.

 

 

 

 

am vazut mai, dar mai multe si mai multe :P

 

Tu cand treci la motocicleta.....poate intelegi mai multe.

NU te agita....si mie-mi place viteza..si pe masina....si pe motor...cat consider eu ca e safe..ptr mine. Dar eu vorbeam...de o atitudine la un interviu in care cica se constientizau soferi.....sa nu-i mai omoare pe motociclisti...sa-i lase...ca mor singuri.

 

Accidentul de care vb...nu cred ca avut loc in parada. NU avea capra....si ceva mare...gen b-king...v-max...sau ce-o fi fost. In final am vazut-o parcata langa masa organizatorilor. Dar asta e un aspect. NU esti tu invinovatit...ca nu putea ghici..ca sa te intorci. Ma refer la atitudinea celor care au trecut in alta coloana pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi romani.....locul organizarii frumos....dar in rest nimic. Doua boxe de camin cultural (sau la retro party...si echipamentul tre sa fie dinainte de razboi?) si niste bulgari...care au vorbit in continuu doua ore in bulgareste.....

In plus cand s-a anuntat ca filmeaza din romania si au luat interviu unui domn de la dac motors...imi pare rau...dar cand nu ai nimik de spus (sau personal cred ca tipul caruia i s-a luat interviu nu vorbea bine engleza si nu a facut fata interviului) ...nu apari la microfon sa sa spui...."i think i have e speed" :) si sa spui numai "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

 

Se intampla ca si la marsul autoshow...cand o duduie a spus ca motociclisti iubesc viteza...si la fel la aparitia lui Dan popescu la realitatea...cand nu a spus nimik

 

 

Din punctul meu de vedere....o sa ma mai duc sa vad parcul ala. Fara bike party.

 

PS: un roman a facut un accident (nu am remarcat motocicleta..ceva mare negru mat) in coliziune cu o masina. Au trecut 50 de motociclisti pe langa el, cat am stat noi 5 minute si nu a oprit nimeni sa-l intrebe daca are nevoie de ajutor. Rusinica. In final am vazut ca ajunsese in parc...deci a rezolvat...dar ca si gest. Era roman tavalit...si in tara straina. Nu stiu daca cei care au trecut in coloana erau romani sau bulgari...dar se tot spune de "fratii bikeri". D'aia merg singur. E mult mai safe.

Sunteti solidari doar pe forum.

Nu te mai uita numai la partile cenusii ale evenimentului.Multa lume s-a simtit foarte bine.Daca o sa incep acum sa spun tot ce ma deranjeaza,de la iesirea din curte dimineata,pina la reintoarcere seara,nu mai termin.Ajung la concluzia ca nu trebuia sa ies din curte.

Este adevarat ca acest eveniment nu este Veterama ,dar,in mod sigur,si Veterama a inceput la fel si trebuie sa apreciem eforturile organizatorilor de a iesi bine din aceasta incercare.Bravo lor.

Privind fixatia ta cu Dan Popescu si cu nefericitul eveniment,caracterizat printr-o alandala totala,in care nimeni nu a spus nimic,trebuie sa remarc faptul ca ai o mica problema.Incearca sa nu te mai gindesti la amarata aia de emisiune .O sa te simti mult mai bine.

Treaba cu cei de la Dac este cit se poate de simpla.Asa cum am mai spus,multi ne-am simtit acolo foarte bine si daca ma punea pe mine sa vorbesc,eu,necunoscind limba engleza,o dadeam la nesfirsit cu bulgarescul;mnogo blagadariu.Discursurile elevate si la cravata nu prea-si au locul in mijlocul unei mase de violatori de babe si clonatori de carduri(este inventia mea aceasta expresie)

Mai, si la sfarsit,baga si tu ceva de bine despre aceasta intrunire,nu de alta,da sa nu creada lumea ca ai vreun sindrom paranoid sau fixatii sau alte alea si sa zica ca bine faci ca mergi singur.

Astept cu incredere si o vorba de bine.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Privind fixatia ta cu Dan Popescu si cu nefericitul eveniment,caracterizat printr-o alandala totala,in care nimeni nu a spus nimic,trebuie sa remarc faptul ca ai o mica problema.

2.Treaba cu cei de la Dac este cit se poate de simpla.Asa cum am mai spus,multi ne-am simtit acolo foarte bine si daca ma punea pe mine sa vorbesc,eu,necunoscind limba engleza,o dadeam la nesfirsit cu bulgarescul;mnogo blagadariu.Discursurile elevate si la cravata nu prea-si au locul in mijlocul unei mase de violatori de babe si clonatori de carduri(este inventia mea aceasta expresie)

3.Mai, si la sfarsit,baga si tu ceva de bine despre aceasta intrunire,nu de alta,da sa nu creada lumea ca ai vreun sindrom paranoid sau fixatii sau alte alea si sa zica ca bine faci ca mergi singur.

Astept cu incredere si o vorba de bine.Bunu.

Pe tine nu te-am vazut Bunule....deci nu-mi permit aprecieri...dar din ce am vazut in afara de Frasineanu ptr care respect....ceialti cu care printr-un mediu sau altu am avut ocazia sa vad ce pot(aici pe forum...vazuti la tv)....exact ca-n topicul ala "au ratat ocazia sa taca"

2. o aparitie televizata se obtine mai greu si trebuie sa fie o modalitate de a face propaganda motociclismului....de accea trebuai sa vb cineva pregatit....ca erau o gasca mare in jurul microfonului, nu sa faca bulgaroaica misto....cand a zis..." i think i have speed"/ "you're not so sure" :) Am lesinat de ras..am apreciat replica inteligenta...dar atat

3. LOCATIA...DRUMURILE LIBERE SI BUNE SI MANCAREA DE LA BULGARI (RUSE UNDE M-AM OPRIT LA INTOARCERE SA MANANC)

 

In final iti citez din parazitii...referitor la ce crede lumea despre mine

" DACA LUMEA VREA SA RADA, SA FACA CE VREA EA/

DACA VREA SA S.UGA PWOOLA, SA SUGA PWOOLA MEA"

 

Intelege din asta ca nu ma intereseaza parerea lumii.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine nu te-am vazut Bunule....deci nu-mi permit aprecieri...dar din ce am vazut in afara de Frasineanu ptr care respect....ceialti cu care printr-un mediu sau altu am avut ocazia sa vad ce pot(aici pe forum...vazuti la tv)....exact ca-n topicul ala "au ratat ocazia sa taca"

2. o aparitie televizata se obtine mai greu si trebuie sa fie o modalitate de a face propaganda motociclismului....de accea trebuai sa vb cineva pregatit....ca erau o gasca mare in jurul microfonului, nu sa faca bulgaroaica misto....cand a zis..." i think i have speed"/ "you're not so sure" :) Am lesinat de ras..am apreciat replica inteligenta...dar atat

3. LOCATIA...SI MANCAREA DE LA BULGARI (RUSE UNDE M-AM OPRIT LA INTOARCERE SA MANANC)

Preacuvioase,daca nici burtica mea sexi nu ai vazut-o......?Pai nici Paneupeanul meu nu l-ai vazut?De mancare nu-mi pomeni.Norocul meu este ca eu maninc fara probleme orice.

Da.Da de bine nu ai zis inca nimic.

Astept in continuare.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu cand treci la motocicleta.....poate intelegi mai multe.

NU te agita....si mie-mi place viteza..si pe masina....si pe motor...cat consider eu ca e safe..ptr mine. Dar eu vorbeam...de o atitudine la un interviu in care cica se constientizau soferi.....sa nu-i mai omoare pe motociclisti...sa-i lase...ca mor singuri.

 

Accidentul de care vb...nu cred ca avut loc in parada. NU avea capra....si ceva mare...gen b-king...v-max...sau ce-o fi fost. In final am vazut-o parcata langa masa organizatorilor. Dar asta e un aspect. NU esti tu invinovatit...ca nu putea ghici..ca sa te intorci. Ma refer la atitudinea celor care au trecut in alta coloana pe acolo.

 

__________________________________________________________________

 

ce e drept poate acel Scarabeo, scutar nu e motocicleta pentru tine, daca scria mare pe el R1, CBR 1000,K1200 atunci era motocicleta in ochii tai , sincer ma bucur sufleteste ca dupa ce mi-am vandut dragul am ramas totusi cu doua roti care sa ma poarte pe ici pe colo.

 

reciteste te rog fraza legata de accident, in ea apar doua situatii neplacute, aceea a colegului (cu caprita) si cea de a doua cu chopparul.

 

D-zeu sa te aiba in paza !

 

pe curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preacuvioase,daca nici burtica mea sexi nu ai vazut-o......?Pai nici Paneupeanul meu nu l-ai vazut?De mancare nu-mi pomeni.Norocul meu este ca eu maninc fara probleme orice.

Da.Da de bine nu ai zis inca nimic.

Astept in continuare.Bunu.

 

Nu te cunosc stimabile. Erau multi cu b urtica sexy....printre care si eu. Daca paneuropeanul visiniu era al tau.....atunci....asta e cel mai de bine. Si de rau ptr mine...ca nevasta mi-a trasat target dupa scurtele momente cat ne-am invartit pe langa ea si in care i-am explicat cateva din calitatile acelei motociclete

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

__________________________________________________________________

 

ce e drept poate acel Scarabeo, scutar nu e motocicleta pentru tine, daca scria mare pe el R1, CBR 1000,K1200 atunci era motocicleta in ochii tai , sincer ma bucur sufleteste ca dupa ce mi-am vandut dragul am ramas totusi cu doua roti care sa ma poarte pe ici pe colo.

 

reciteste te rog fraza legata de accident, in ea apar doua situatii neplacute, aceea a colegului (cu caprita) si cea de a doua cu chopparul.

 

D-zeu sa te aiba in paza !

 

pe curand.

 

Prietene...ala nu e motocicleta nu ptr ca am decis eu asta....ci producatorul. Personal regret replica de mai devreme....chiar nu am nimic cu scuteristii(cei cu permis ma refer)....dar replica ta referitoare interviul nefericit(daca stii care e ala) m-a intrigat putin. Te asigur de respectul meu ptr posturile civilizate indiferent ce calaresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te cunosc stimabile. Erau multi cu b urtica sexy....printre care si eu. Daca paneuropeanul visiniu era al tau.....atunci....asta e cel mai de bine. Si de rau ptr mine...ca nevasta mi-a trasat target dupa scurtele momente cat ne-am invartit pe langa ea si in care i-am explicat cateva din calitatile acelei motociclete

Trebuia sa strigi:baaaaaaaa,care esti cu vaporul asta?Raspundeam imediat.

Da de bine tot n-ai scris.Stimabile.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa strigi:baaaaaaaa,care esti cu vaporul asta?Raspundeam imediat.

Da de bine tot n-ai scris.Stimabile.Bunu.

Bunule....esti un om civlizat....dar nu trage de lant. Ce am avut de spus de bine..am spus...referitor la locatie. Stii cum e...cele bune ti se par normale...sar in ochi cele care nu-ti plac. Asta-i viata. Poti fi sigur de un singur lucru. Eu nu-s meschin. Spun ceea ce cred. L-am apreciat public pe Frasineanu ptr prestatia de la antena....la fel de public am blamat postul lui Purghy daca sa-i salute pe bosorogi. In general scriu ptr ca-s mai iute la manie...dar singurul lucru care m-ar bucura ar fi ca aceste critici sa fie constructive in sensul ca la urmatoarele evenimente similare sa iasa mai bine. Dupa prima critica asa a fost. La tv nu a mai aparut DP ci CF si a iesit mult mia bine. Personal nu am nimic cu nimeni...nu cunosc prea multi bikeri ptr ca nu ma intereseaza aspectul asta si ptr ca, comunitatea motociclistilor nu m-a atras cu nimic. Motociclisti de calitate am cunoscut insa....si ma bucur ca m-au onorat chiar si cu o plimbare de juma de zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bunule....esti un om civlizat....dar nu trage de lant. Ce am avut de spus de bine..am spus...referitor la locatie. Stii cum e...cele bune ti se par normale...sar in ochi cele care nu-ti plac. Asta-i viata. Poti fi sigur de un singur lucru. Eu nu-s meschin. Spun ceea ce cred. L-am apreciat public pe Frasineanu ptr prestatia de la antena....la fel de public am blamat postul lui Purghy daca sa-i salute pe bosorogi. In general scriu ptr ca-s mai iute la manie...dar singurul lucru care m-ar bucura ar fi ca aceste critici sa fie constructive in sensul ca la urmatoarele evenimente similare sa iasa mai bine. Dupa prima critica asa a fost. La tv nu a mai aparut DP ci CF si a iesit mult mia bine. Personal nu am nimic cu nimeni...nu cunosc prea multi bikeri ptr ca nu ma intereseaza aspectul asta si ptr ca, comunitatea motociclistilor nu m-a atras cu nimic. Motociclisti de calitate am cunoscut insa....si ma bucur ca m-au onorat chiar si cu o plimbare de juma de zi.

OK.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi romani.....locul organizarii frumos....dar in rest nimic. Doua boxe de camin cultural (sau la retro party...si echipamentul tre sa fie dinainte de razboi?) si niste bulgari...care au vorbit in continuu doua ore in bulgareste.....

In plus cand s-a anuntat ca filmeaza din romania si au luat interviu unui domn de la dac motors...imi pare rau...dar cand nu ai nimik de spus (sau personal cred ca tipul caruia i s-a luat interviu nu vorbea bine engleza si nu a facut fata interviului) ...nu apari la microfon sa sa spui...."i think i have e speed" :) si sa spui numai "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"

Critici si iar critici. Hai, mai bine organizeaza tu ceva si noi te sprijinim cu toata forta! Iti promit! Haide, implica-te! A, nu vrei? Foarte bine atunci, stai pe bara, dar nu mai arunca mizerii in cei care fac ceva. Pur si simplu pentru ca nu e respectuos.

A! Si nu e normal sa il iei peste picior pe omul cu Scarabeo daca nici macar nu-l cunosti. Dar ne place sa vorbim mult despre putinul pe care il cunoastem...

In rest, tot respectul pentru motociclistii bulgari care, daca nu stiti, au si ei muuulte probleme intre cluburi, insa au marele avantaj ca la ei nu sunt atat de multe accidente si au timp de „harjoneli”. La noi situatia e grava si n-ar trebui sa ne irosim energia contrariandu-ne pe forum, ci muncind din greu la scaderea numarului de morti pe sosele. Cu totii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene...ala nu e motocicleta nu ptr ca am decis eu asta....ci producatorul. Personal regret replica de mai devreme....chiar nu am nimic cu scuteristii(cei cu permis ma refer)....dar replica ta referitoare interviul nefericit(daca stii care e ala) m-a intrigat putin. Te asigur de respectul meu ptr posturile civilizate indiferent ce calaresti

 

Buna dimineata stimate domn,

 

Imi rezerv 5 min din timp pentru a-ti raspunde la cele de mai sus.

 

Ceea ce calaresc in acest moment Aprilia (producatorul) spune asa:

 

Categoria: MOTOCICLU

Caroseria: L3E MOTOCICLETA

Marca: Aprilia Scarabeo 500

Masele(kg): Proprie 206, Total Max autorizata 405

Cilindree(cm3): 459

Putere max(kW): 28, ~40cp

Vit max constructiva(km/h) 160, (200 pe bord)

Capacit rezervorului(l): 17.0

 

Ce e pana la urma scutar sau motocicleta ? :)

 

Sincer iti mai repet inca o data ma bucur ca am doua roti care sa ma poarte unde imi doresc sau unde doresc altii, imi e dor de dragul de star (a fost vandut acum ~ 1 luna) dar nevoit de imprejurarile vietii (aceea de a ma insura) a trebuit sa il vand. Cu siguranta dupa ce voi scapa de aceasta "obligatie" a vietii voi reveni la ceea ce numesti tu motocicleta (cu banii de la nunta :P ).

 

Legat de interviu, da il stiu ! acelasi lucru a spus si Nicu Covaci (ca ii place viteza pe motor de aceea merge cu el) la intalnirea-marsul la care a fost invitat acum ~ 1 luna (cel cu plecare din Herastrau), alaturi de el si Ovidiu Lipan, mai discret putin.

 

Iti doresc o viata plina de bucurii (alaturi de calul tau de fier).

Sa ne vedem si auzim cu bine.

 

Bogdan.

post-39515-1243153013_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai de toate ii multumesc Irinei (Ninja) pentru indicatii, m-au ajutat foarte mult sa gasesc cat mai repede Parcul cu evenimentul.

Apoi chiar vreau sa felicit "Spirit Of Freedom"! Am inteles din start ca este o intrunire mica, nu foarte pompoasa asa ca eu una ma asteptam la mai putin. Intalnirea asta mica e cat intrunirle noastre, sunt curioasa cum ar fi o petrecere in stil mare printre bulgari, cred ca ar iesi demential.

Mi-a placut foarte mult ideea de 2 Leva (~3 lei) pret de intrare si primirea acelui medalion inscriptionat, foarte simpatic pe care il vom pastra amintire. (eu si prietenii mei) In romania ce primesti un kko de bilet de hartie pe care il arunci cu prima ocazie.

Locatia mai mult decat superba, am cutreierat toate aleile, am mers si la ursi si la nuferi. Verdeata si copacii erau o adevarata relaxare. In romania majoritatea intrunirilor se fac in camp, unde te bate soarele in cap pana o iei razna, cu praf si tipete ca la nebuni.

De apreciat caldura cu care am fost intampinati de bulgari, chiar erau incantati de prezenta noastra si au tinut sa mentioneze asta in nenumarate ocazii. In romania cine se indura sa vina la intrunirile noastre? Va spun eu: nimeni...rar vezi cate un grup de moto straine.

Frumoase moto am vazut pe acolo, frumosi barbati bulgari :) , buna mancare si preturi. Am sa mai merg la intrunirile lor.

:P

 

Pun si eu pozele pe topic putin mai tarziu.

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea asta mica e cat intrunirle noastre, sunt curioasa cum ar fi o petrecere in stil mare printre bulgari, cred ca ar iesi demential.

Pai atunci vino la Kavarna pe 1 iulie. O sa fie atat festivalul anual cu multe trupe bune (printre care Dream Theater) dar si festival Harley! :)

Locatia mai mult decat superba, am cutreierat toate aleile, am mers si la ursi si la nuferi.

Ei, hai ca acum m-ai intristat. Am fost si noi nitel pe alei si prin padure dar... nema ursi si nuferi. Unde erau?

POZE PE TOPICUL CU POZE PLEASE

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...