Sari la conținut

Honda CBR600RR


lexus81
 Share

Postări Recomandate

Salutare, noua mea mobra pe care am achizitionat-o in octombrie anul trecut...Honda cbr600rr ,anul fab.2005 , yoshimura rs-5 , filtru k&n, cand am luat-o avea 12.900 km acum are 16.700...in rest f bucuros, nu am avut nici un fel de problema pana acum ... schimb ulei si filtre si da-i bataie...saptamana viitoare astept cava accesorii pe care le-am comandat...ce sa mai zic de abia astept sa mai surubaresc un pik pe la dansa..

 

bafta la toata lumea...si plimbari fara incidente

post-48174-1242661493_thumb.jpg

post-48174-1242661544_thumb.jpg

post-48174-1242661580_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dementiala culoarea, cat ai dat pe ea ? de unde esti?as fi vrut sa o vad,as vrea si eu sa o vopsesc cu un tip dinacesta de vopsea,ai idee ce marca ?

 

Sa o stapanesti sanatos si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult de urare..dar din pacate sunt cam departe de casa..momentan sunt in cipru...vopseaua nu stiu ce marca este , asa am luat mobra..:D)...

 

am vorbit cu tipu' de la care am luat-o fiindca am vrut sa mai fac niste vopsea pt retusuri, si mi-a spus ca service-ul la care a vopsit-o isi schimabase adresa..si nu mai stia nimik de ei ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fi fost oare carenele bagate la cromat? ca orice plastic de pe la alte produse si dau impresia ca ar fi metal?

 

Nu stiu ce este dar chiar ma pus pe ganduri culoarea :D poate cunoaste cineva si ne spune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea e spectacol, sa faci suta de mii de km fara probleme. Daca afli ceva de culoare, pune aici info ca sunt tare curios.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea e spectacol, sa faci suta de mii de km fara probleme. Daca afli ceva de culoare, pune aici info ca sunt tare curios.

 

Ride safe!

doctore de ce nu m-ai intre bat?

sunt niste baieti undeva prin partile moldovei care aduc vopsele nichelate cu ce nuant evreti voi.cautati pe net si o sa-i gasiti.eu i0am gasit cand cautam sa cromez ceva..:cheers:

e destul de scumpa vopseaua oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pentru cine vrea sa-si vopseasa...orice cu vopsea nichelata: firma Aquarefinish, persoana de contact Dan Abagiu - 0744.688.436

 

 

are cineva idee de ce cantitate e nevoie pentru a vopsi o motocicleta ss si cat e litru de vopsea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la culoare mi-am adus a minte de robocop.. fara nici-o aluzie la motor, da misto rau culoarea!!! s-o stapanesti sanatos..albastrul e culoare mea preferata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea asta este o vopsea speciala care se aplica cu un pistol de vopsit special. Nuanta e data de lacul protector in care se pune o anumita cantitate de culoare. Sub vopsea se aplica un fuler special si suprafata trebuie pregatita foarte bine inainte de aplicare pentru ca se vede orice firicel de praf. Exista 2 tipuri de vopsea: de interior si de exterior. Aplicarea se face diferit la fiecare dar sunt foarte importanti timpii de uscare pentru fuler si vopsea. Cea de exterior e mai durabila dar nu imita foarte bine cromul. Cea de interior e cea de pe motocicleta dar nu rezista foarte mult. Se crapa si se decojeste plus ca daca sta mult in soare se ingalbeneste. 1kg de vopsea e aproximativ 500 EUR si pe unde m-am interesat eu nu se vindea in cantitati mai mici. Aparatul cu care se aplica (practic niste pistoale si recipiente furnizate de producatorul vopselei) e undeva la cateva mii de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...