Sari la conținut

Roluire janta...Unde in Bucuresti?


Postări Recomandate

Salutare...

 

De curand am dat intr-un crater mare la o viteza considerabila - n-am cazut, am scapat cu chiu cu vai dintr-un voblaj mare de fata, DAR janta fata s-a ales cu o indoitura pe partea stanga destul de frumoasa. Nu imi scapa aer, janta la primele constatari nu este fisurata, ci doar indoita.

 

DECI : unde imi pot rolui janta in Bucuresti, ma duc cu motorul unde e nevoie...imi este greu sa scot janta deoarece nu am unde sa las motoreta...sooooooo...trebuie data jos la locul faptei. Stiti prin Bucuresti asa ceva? Cu scule...etc...si masinarie de roluit? Daca da, cam cat costa operatiunea.

 

P.S. Cel putin doresc niste informatii de actualitate, gen o luna - doua...deoarece ma duc in programul de serviciu si nu pot sa ma invart prin Bucuresti pana sa gasesc.

 

Multumesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca la Autozone Buzesti au un aparat cu cauciucuri tari si nu se ia nici vopseaua daca ai jentile vopsite. Pesonal am aceeasi problema dar nu am apucat sa ajung pana acolo... Da-mi si mie de veste cand rezolvi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca la Autozone Buzesti au un aparat cu cauciucuri tari si nu se ia nici vopseaua daca ai jentile vopsite. Pesonal am aceeasi problema dar nu am apucat sa ajung pana acolo... Da-mi si mie de veste cand rezolvi.

La Autozone Buzesti am incercat acum o luna , dar se pare ca baietii nu mai sunt acolo ( un paznic mi-a zis ca s-au mutat)

 

Dupa 2 zile de cautari , timp in care nu am gasit pe nimeni care sa aiba dispozitiv de roluit genti moto.....am apelat la o vulcanizare din zona Piata Gemeni( fosta Piata Galati)

Vreau sa spun ca desi baietii au facut-o la japca ( au incalzit janta si au dat cu o bucata de textolid in janta de am zis ca se face bucati)....rezultatul a fost foarte bun.

 

Janta era destul de strambata in 2 locuri ( fara sa fie fisurata), si spre surprinderea mea, baietii de acolo au reusit sa o faca.

Am dat 40 lei pretul pt indreptat plus 10 lei "spaga meseriasului" ca pe bune a meritat.

 

Daca nu gasesti alta varianta, da-mi un PM si iti explic exact unde este vulcanizarea.

 

Multa bafta.

 

 

La Autozone Buzesti am incercat acum o luna , dar se pare ca baietii nu mai sunt acolo ( un paznic mi-a zis ca s-au mutat)

 

Dupa 2 zile de cautari , timp in care nu am gasit pe nimeni care sa aiba dispozitiv de roluit genti moto.....am apelat la o vulcanizare din zona Piata Gemeni( fosta Piata Galati)

Vreau sa spun ca desi baietii au facut-o la japca ( au incalzit janta si au dat cu o bucata de textolid in janta de am zis ca se face bucati)....rezultatul a fost foarte bun.

 

Janta era destul de strambata in 2 locuri ( fara sa fie fisurata), si spre surprinderea mea, baietii de acolo au reusit sa o faca.

Am dat 40 lei pretul pt indreptat plus 10 lei "spaga meseriasului" ca pe bune a meritat.

 

Daca nu gasesti alta varianta, da-mi un PM si iti explic exact unde este vulcanizarea.

 

Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sama (service-ul de pe Pipera, nu cel de pe Pompei). Oricum asteapta confirmare de la ceilalti ca nu sunt sigur deloc ... Sorry !

Confirm pentru Sama , unde se schimba si anvelope moto. Am dus acolo janta fata la indreptat si a iesit bine in comparatie cu 8-ul pe care l-am dus eu. Am si doua numere de telefon sa te interesezi inainte: Ionut - 0721398722 si Andrei - 0722412306, din cate imi amintesc Andrei este batranelul care face treaba, vorbeste cu el prima data.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Autozone e de multisor pe Gh Titeica ( in spatele kauflandului de pe B Vacarescu). Sunati-l pe Dl Cornel Oana (0724) 202-740 si va serveste.

la autozone de pe gh.titeica NU se mai lucreaza moto de cand a plecat Alin (in ianuarie) sau ma insel?

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la sama pe Dimitrie Pompei la domnul Andrei sima asteapta cu janta....discurile nu trebuiesc scoase...poate chiar sa scoata roata acolo...Luni o duc....marti va spun cum a fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...