Sari la conținut

improvizatie filtru aer


Postări Recomandate

daca tot ai chef de bascalie,stii ce inseamna "preacuvios"?

 

Daca tinem cont de "prea"-ul din fata, pot sa admit ca e o extrema comparabila doar cu "prea-curvesti" din porunca Domnului, ptr ca nici chiar eu nu ma pot considera un sfant. Avand in vedere ca nici eu si nici bilia nu agreem prea tare extremele, dar manifestam o intelegere complice ptr variantele moderate ale termenilor de mai sus, o sa cer schimbarea nick-ului in "cuviosul_mihail". Esti ai fericit asa? Te ajuta la filtru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tinem cont de "prea"-ul din fata, pot sa admit ca e o extrema comparabila doar cu "prea-curvesti" din porunca Domnului, ptr ca nici chiar eu nu ma pot considera un sfant. Avand in vedere ca nici eu si nici bilia nu agreem prea tare extremele, dar manifestam o intelegere complice ptr variantele moderate ale termenilor de mai sus, o sa cer schimbarea nick-ului in "cuviosul_mihail". Esti ai fericit asa? Te ajuta la filtru?

ma ajuta mult,pt ca se curata topicul meu de personaje inutile,care nu ma ajuta deloc. eu speram ca voi afla detalii tehnice,parametri de functionare ai motorului,imi impartasiti din experientele voastre de motociclisti..cand colo...cuvios sau preacuvios nu e nici o diferenta, tot calugar inseamna,deci fara femei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ajuta mult,pt ca se curata topicul meu de personaje inutile,care nu ma ajuta deloc. eu speram ca voi afla detalii tehnice,parametri de functionare ai motorului,imi impartasiti din experientele voastre de motociclisti..cand colo...cuvios sau preacuvios nu e nici o diferenta, tot calugar inseamna,deci fara femei...

 

Din experianta mea de motociclist nu-ti pot spune detalii tehnice sau parametri de functionare, dar din experienta de viata iti pot spune un banc, concluziile le tragi singur. daca-l stii, ca e vechi, ti-l reamintesc:

 

pe vremea lui pingelica, o dra frumoasa si destul de decoltata statea aplecata incercand sa schimbe filtrul de aer la un lastun (masinutza aia mica..facuta de inginerii lui ceasca)

Pe langa ea trece un copilas, care vazand ca i-a iesit un san din bluza ii spune

- tanti, degeaba-i dai sa suga, ca tot nu mai creste

 

asha ca ai grija la filtrele alea sport la care te gandesti nu de alta, dar parafrazandu-l pe Creanga "ai grija sa tii bine scuterul ala sa nu faci vreun prapad" ;)

 

sa fii sanatos si bafta in operatiunea cu filtrul :cheers:

Eu glumesc mult si sunt mai rautacios de felul meu. Mi-ar placea sa stii de gluma ca nu am zis cu rautate

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ajuta mult,pt ca se curata topicul meu de personaje inutile,care nu ma ajuta deloc. eu speram ca voi afla detalii tehnice,parametri de functionare ai motorului,imi impartasiti din experientele voastre de motociclisti..cand colo...cuvios sau preacuvios nu e nici o diferenta, tot calugar inseamna,deci fara femei...

link-ul pe care l-am pus in acest sens ar trebui sa te convinga ca montarea filtrului de dacie si functionarea optima a scuterului nu tine de succesul operatiei ci de norocul ca filtrul improvizat sa aiba acceasi textura cu cel original cand a fost nou.

 

...dom-le ce mai discutii pentru o "ascutitoare" de 50 cmc... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

link-ul pe care l-am pus in acest sens ar trebui sa te convinga ca montarea filtrului de dacie si functionarea optima a scuterului nu tine de succesul operatiei ci de norocul ca filtrul improvizat sa aiba acceasi textura cu cel original cand a fost nou.

 

...dom-le ce mai discutii pentru o "ascutitoare" de 50 cmc... :D

ascutitoare de ..250cmc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am rabdare sa citesc tot ce s-a spus, dar in estenta daca reusesti sa lipesti hartia de filtru de rama filtrului vechi fara sa ai scapari poti folosi filtrul improvizat fara probleme. Sau incearca cu burete de filtru decupat in rama veche si uns cu ulei special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Ma doare capul... Bai motoreta, ai avut bani de maxiscooter si n-ai bani de un filtru de aer? De curiozitate te intreb, l-ai inmatriculat sau ai falsificat factura si l-ai inmatriculat pe numere de primarie? In loc de casca porti lighean de tabla? Ca doar e mai ieftin...

 

pe vremea lui pingelica, o dra frumoasa si destul de decoltata statea aplecata incercand sa schimbe filtrul de aer la un lastun (masinutza aia mica..facuta de inginerii lui ceasca)

Pe langa ea trece un copilas, care vazand ca i-a iesit un san din bluza ii spune

- tanti, degeaba-i dai sa suga, ca tot nu mai creste

 

Tare de tot bancul! :rock:

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare capul... Bai motoreta, ai avut bani de maxiscooter si n-ai bani de un filtru de aer? De curiozitate te intreb, l-ai inmatriculat sau ai falsificat factura si l-ai inmatriculat pe numere de primarie? In loc de casca porti lighean de tabla? Ca doar e mai ieftin...

 

 

 

Tare de tot bancul! :rock:

e inscris la politie. ma costa si aici un teanc de bani sa-ll trec pe numele meu. ligheanul din capul meu e uvex. ulei i-am pus motul 5100 15w50 . a costat 45ron litrul. am sperat sa nu dau 1 milion pe filtru, sa mai salvez niste bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai reusit sa faci ceva cu filtru de aer ?

l-am curatat cu aer comprimat,se ducea mizeria vazand cu ochii. o perioada mai mers cu el asa, pana gasesc o metoda. nu am curaj sa fac experimente pe el,asa cum faceam cu cele de 50cmc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am curatat cu aer comprimat,se ducea mizeria vazand cu ochii. o perioada mai mers cu el asa, pana gasesc o metoda. nu am curaj sa fac experimente pe el,asa cum faceam cu cele de 50cmc...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...