Sari la conținut

cadru de bord de indreptat


Postări Recomandate

Salutare,

 

Am nevoie sa ma ajute cineva sa indrept un cadru de bord, la un CBF. Nu merge indreptat la rece, ar necesita incalzire si numai dupa aceea tras.

O recomandare, ceva?????

Multumesc.

 

P.S. Si daca tot am deschis topicul asta, am si carena dreapta de refacut (e sparta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am indreptat cu taicamiu cadrul de bord de la Fazer. A iesit destul de bine, dar a pleznit (era stramb rau, iar tzeava avea o cuta) si a trebuit sa-l sudam. Cauta-l pe aici pe userul Rados, se ocupa cu "magarii" din astea si am auzit lucruri bune despre ce fac baietii aia, din diverse locuri! Cat despre carena, stiu pe cineva care se ocupa, dar e cam delasator, depinde cat de mult te grabesti, dar face treaba buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am indreptat cu taicamiu cadrul de bord de la Fazer. A iesit destul de bine, dar a pleznit (era stramb rau, iar tzeava avea o cuta) si a trebuit sa-l sudam. Cauta-l pe aici pe userul Rados, se ocupa cu "magarii" din astea si am auzit lucruri bune despre ce fac baietii aia, din diverse locuri! Cat despre carena, stiu pe cineva care se ocupa, dar e cam delasator, depinde cat de mult te grabesti, dar face treaba buna.

 

merci foarte mult de recomandare.Treaba este ca ma cam grabesc. Mai stiu sie u vreo 2 care mi-au zis ca mi-o fac, dar sa nu-i stresez cu timpul, doar ca tocmai asta e problema mea: am nevoie de cineva care sa o rezolve repede si bine.

merci mult inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci foarte mult de recomandare.Treaba este ca ma cam grabesc. Mai stiu sie u vreo 2 care mi-au zis ca mi-o fac, dar sa nu-i stresez cu timpul, doar ca tocmai asta e problema mea: am nevoie de cineva care sa o rezolve repede si bine.

merci mult inca o data.

 

 

daca ai cadru stramb in zonele in care sunt sudate doua sau mai multe tevi (acolo se cam stramba), piti taia cu o panza de bomfaier 50% din sudura si indrepti cadrul la dimensiuni. dupa ce verifici ca sta carenajul corect pe cadru si nu mai trebuie corectii se sudeaza o piulita mica in zona in care ai taiat sudura.

dai cu un pic de vopsea anticoroziva si esti in biznis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am nevoie sa ma ajute cineva sa indrept un cadru de bord, la un CBF. Nu merge indreptat la rece, ar necesita incalzire si numai dupa aceea tras.

O recomandare, ceva?????

Multumesc.

 

P.S. Si daca tot am deschis topicul asta, am si carena dreapta de refacut (e sparta).

 

il suni miine dimineata pe la 10 pe cristi ai numarul in semnatura si daca nu e nimic programat poate il face miine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il suni miine dimineata pe la 10 pe cristi ai numarul in semnatura si daca nu e nimic programat poate il face miine .

Merci mult , man. Sun maine dimineata. Doar ca nu il pot aduce maine, ca va trebui sa plec din Bucuresti. Ramane sa vorbim la telefon si in principiu, poate il aduc pe joi.

Inca o data, multumiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il suni miine dimineata pe la 10 pe cristi ai numarul in semnatura si daca nu e nimic programat poate il face miine .

Am vorbit cu Cristi, ramasese sa ne vedem maine sa ii dau cadrul si radiatorul.L-am sunat azi, ca as fi putut sa i le dau de azi, dar nu am reusit sa-l gasesc. Crezi ca dau maine de el???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu Cristi, ramasese sa ne vedem maine sa ii dau cadrul si radiatorul.L-am sunat azi, ca as fi putut sa i le dau de azi, dar nu am reusit sa-l gasesc. Crezi ca dau maine de el???

 

trebuia sa insisti , azi a avut de finalizat o lucrare ce a necesitat slefuire si nu o fi auzit telefonul .mai da un telefon miine la 10

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa insisti , azi a avut de finalizat o lucrare ce a necesitat slefuire si nu o fi auzit telefonul .mai da un telefon miine la 10

ok.Maine la 10 sun.Merci mult.Cam prin ce zona trebuie sa ajung sa aduc piesele, ca sa stiu cum imi fac routingul pt dimineata?

 

De curiozitate, era buna o poza, sa vedem cam despre ce este vorba.

Nu i-am facut poza, dar nu e grav.Unul dintre brate este un pic impins catre interior.Trebie tras catre exterior.

 

 

Eu am indreptat cu taicamiu cadrul de bord de la Fazer. A iesit destul de bine, dar a pleznit (era stramb rau, iar tzeava avea o cuta) si a trebuit sa-l sudam. Cauta-l pe aici pe userul Rados, se ocupa cu "magarii" din astea si am auzit lucruri bune despre ce fac baietii aia, din diverse locuri! Cat despre carena, stiu pe cineva care se ocupa, dar e cam delasator, depinde cat de mult te grabesti, dar face treaba buna.

Man. please, da-mi o legatura si pt carenistul ala, poate cine stie, isi face timp si pt mine.Am o carena micuta de rezolvat, nu e mare scofala.E drept ca e cam sifonata!!! :D

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...