Sari la conținut

Piesa Lipsa La Transalp


obm
 Share

Postări Recomandate

salut, poate sa puna cineva o poza sau sa imi spuna ce piesa imi lipseste din capul axului central de pe fata (de la directie)? abia am luat transalpul si sub ghidon, fix la mijloc, la mine se iteste o teava care are filet pe interior, banuiesc ca avea un capac. pot face unul la strung dar as vrea sa vad cum arata si originalul...

 

nu ma pricep la mecanica deloc dar e evident ca acolo era ceva... in poza asta se vede dar nu prea bine o bucatica din capatul acelei tevi...

 

multumesc,

 

bogdan

post-6264-1141127891_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad prea bine din poza dar cred ca peste piulita de pe axul de directie era initial un capacel de plastic ( la Dominator e la fel si e cam aceeasi furca) . In lipsa ii indesi un dop de sticla de sampanie sa nu ploua si :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, nu am reusit sa imi dau seama, am si eu doua randuri de schite si poze dar proaste pentru ce vreau eu (din Haynes)... peste tot pare ca teava aia asa e... o sa ii fac un dop totusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa zic, la mine la Domi dopul e cu gaura cu tot, mai mult o masca prin care poate totusi sa ploua prin coloana de directie, ceea ce nu supara cu nimic :cheers:. Daca te preocupa faptul ca vezi o piulita inestetica, pune-i dop din ce vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, poate sa puna cineva o poza sau sa imi spuna ce piesa imi lipseste din capul axului central de pe fata (de la directie)? abia am luat transalpul si sub ghidon, fix la mijloc, la mine se iteste o teava care are filet pe interior, banuiesc ca avea un capac. pot face unul la strung dar as vrea sa vad cum arata si originalul...

 

nu ma pricep la mecanica deloc dar e evident ca acolo era ceva... in poza asta se vede dar nu prea bine o bucatica din capatul acelei tevi..

 

Daca te uiti mai bine la a2-a schita data de john si te uiti la piesa nr 21 o sa observi ca e aceeasi piulita ca si la tine.La unele modele piulita e piulita,la altele e mai lunga un pic si acoperita la capat pt a masca filetul furcii.

Pasul e universal.Poti cauta la dr 650 ca au piulita de care vrei tu si nu o sa mai vezi prin teava.

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...