Sari la conținut

Mzuri


John Paul
 Share

Postări Recomandate

Da un Haynes' ptr. ES n-ai ? :lol:

 

Coane, n-am, din păcate pentru amîndoi... Dar exista cartea tehnică în româneÂşte, scanată, pe aici pe undeva... N-o ai? Caută-mă pe messenger Âşi ți-o dau, n-o mai pun aici că se aglomerează forumul aiurea!

 

Toate bune! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 363
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am fost cu motorul la cineva si a zis ca ambielajul e de vina, si ca sa il dau la reconditionat. se poate reconditiona? in timisoara stie cineva unde se poate? sau stie cineva cat costa unul nou? :lol:

 

si in continuare multumiri pentru manual. asfalt uscat!!!

 

nu are nimeni asa ceva? :lol: spuneti-mi un magazin de unde pot cumpara

sau un nr.de tel de la cineva care aduce piese de etz :wave:

noi vechi nu conteaza,vreau doar sa il vad ca merge

 

pe tip il cheama zoli.... 0744506624

0722669946.

 

nr. de tel sunt luate din topicul asta... pag 6. spor la lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: :lol: :lol: :lol:

...iar in legatura cu zoli.... (cel cu partile (piesele, cred că vroiai să zici) de mz), nu-l gasesc... deloc.

 

0744506624 si 0722669946 Zoltan Okany, era mai în urmă, aÂşa cum ți-am zis... valabil pentru crocodilul !

 

Iar pentru BucureÂşti: Florin Brad 0744381675, băiat foarte serios!

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continuare de ieri! Că mi-a murit netu'!

 

Deci, toate arhivele sînt împreună! Inclusiv cea din postul precedent, pe care l-am citat aici! Le-am schimbat la toate extensia din "rar" în "zip" pentru a putea fi ataÂşate. Schimbați-le înapoi extensia Âşi dezarhivați-le pe toate în acelaÂşi loc. Este o carte foarte bună!

 

Toate bune! :wave:

 

NU POT SA DOWNLOADEZ NIMIK din ce ai pus. stiu ca cer prea mult dar nu le poti trimite pe vripan@gmail.com? am rata de download de 14kb, asa ca nu iti pot cere sa intri pe mes si sa le dau jos :lol: nu te supara. pls (in legatura cu suparatul e pls-ul asta :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

NU POT SA DOWNLOADEZ NIMIK din ce ai pus. stiu ca cer prea mult dar nu le poti trimite pe vripan@gmail.com? am rata de download de 14kb, asa ca nu iti pot cere sa intri pe mes si sa le dau jos :lol: nu te supara. pls (in legatura cu suparatul e pls-ul asta :lol: )

 

Nu mă supăr, ţi-am dat un PM. Am început să le pun pe gmail.

Toate bune! :wave:

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0744506624 si 0722669946 Zoltan Okany, era mai în urmă, aÂşa cum ți-am zis... valabil pentru crocodilul !

 

Iar pentru BucureÂşti: Florin Brad 0744381675, băiat foarte serios!

 

 

 

mersi mult :wave:

am sa incerc la tipul din Bucuresti, cu Zoli am mai colaborat :lol: si de fiecare data a fost cam neserios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva unde se poate reconditiona in TIMISOARA un ambielaj de etz250? in general pot fi reconditionate de catre atelierele care reconditioneaza si vibrochen de masini? sau ce fel de atelier ar trebui sa caut? are cineva idee cat costa un ambielaj nou? (sau cat costa (aproximativ) reconditionarea?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ce intelegi tu prin reconditionat? ce nu e bun la el? te-am mai intrebat pe un alt topic, nu ai raspuns

 

pai bratul de la biela se misca f greu. nu stiu ce are. s-a uitat unul la el (care se pricepe mai bine decat mine) si a zis ca tre reconditionat. :lol: :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane, n-am, din păcate pentru amîndoi... Dar exista cartea tehnică în româneÂşte, scanată, pe aici pe undeva... N-o ai? Caută-mă pe messenger Âşi ți-o dau, n-o mai pun aici că se aglomerează forumul aiurea!

 

Toate bune! :wave:

O am pe aia, dar e asa, un soi de manual de utilizare, nu carte tehnica (de service) in adevaratul sens al cuvantului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O am pe aia, dar e asa, un soi de manual de utilizare, nu carte tehnica (de service) in adevaratul sens al cuvantului

 

Da, Âştiu că e doar manual de utilizare! Pentru carte tehnică, cote si alte alea, iți recomand să intri aici Âşi să cauți tot ce-ți trebuie pentru MZ!

 

Toate bune! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva in timisoara un atelier bun, care sa repare un etz? probleme cu ambielajul (atat la scoaterea placii de presiune cat si la faputul ca ar trebui reconditionata biela si boltul)??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am si eu o mica problema, as avea nevoie de o siguranta, aia care vine pe roata dintata spate, in interior si tine rulmentul la locul lui. Ca acum am una un pic mai mica si nu e chiar sigura. pun o poza.

post-10567-1185388336_thumb.jpg

 

Stie cineva ce marime e rulmentul cu pricina, ca pe al meu nu scrie nimic? ca sa pot comanda siguranta aceea, ca altfel risc sa-mi sara roata dintata afara. Va multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut, am un etz de 250. cei care au sa imi spuna si mie ce consum au la motocicleta? urban si extra....

:P :ok: :crack: salut ! din informatiile mele ar trebui sa consume

4,5 in oras si 5 in afara ! multumit ? :ok: :burnout: :hurt: :ok:

ti la mz-ul tau , sau curind il vei vinde ? mai nou multi isi vind comunistele pt

a-si lua japoneza ! :ok: :crack: :ok: ei ce zici ? :crack: :crack: :) :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :ok: :crack: salut ! din informatiile mele ar trebui sa consume

4,5 in oras si 5 in afara ! multumit ? :ok: :burnout: :hurt: :ok:

ti la mz-ul tau , sau curind il vei vinde ? mai nou multi isi vind comunistele pt

a-si lua japoneza ! :ok: :crack: :ok: ei ce zici ? :crack: :crack: :) :-L

 

il tin. de-abia l-am luat. sunt super multumit de el, desi am avut jiclorul de 125 si mi-a consumat cam 8%. acum am pus unul de 110. sunt curios sa ii fac un consum! nu o sa-l vand, chiar dak o sa-mi iau o bavareza :-L (bmw f 650 gs - consum mic si fiabilitate). stiam ca poate luat si sub 4 dak e pus bine la punct. asflat uscat.

ps. vad ca ai un 251. frumoase motoare. tu te gandesti la o japoneza?

 

--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 11:54 -------------
de cat aveti jiclorul principal? (al meu e de 110... prea mare.. sau suficient?)

Editat de lwiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il tin. de-abia l-am luat. sunt super multumit de el, desi am avut jiclorul de 125 si mi-a consumat cam 8%. acum am pus unul de 110. sunt curios sa ii fac un consum! nu o sa-l vand, chiar dak o sa-mi iau o bavareza :lol: (bmw f 650 gs - consum mic si fiabilitate). stiam ca poate luat si sub 4 dak e pus bine la punct. asflat uscat.

ps. vad ca ai un 251. frumoase motoare. tu te gandesti la o japoneza?

 

<small>--- Mesaj completat în 10 Aug 2007 11:54 -------------</small><br/>de cat aveti jiclorul principal? (al meu e de 110... prea mare.. sau suficient?)

mersi pt aprecieri ! deocamdata nu ma gindesc la o japoneza , dar pe viitor , cine stie ? dar un lucru e sigur ;unul din cele doua mz-uri ramine ! jiglorul principal , dupa cartea tehnica ar trebui sa fie 130 ,135 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt aprecieri ! deocamdata nu ma gindesc la o japoneza , dar pe viitor , cine stie ? dar un lucru e sigur ;unul din cele doua mz-uri ramine ! jiglorul principal , dupa cartea tehnica ar trebui sa fie 130 ,135 .

 

cel de la etz-ul tau nu stii de cat e? sau nu l-ai desfacut de mult timp? apropo de japoneze: GSX-R 600 K7 - frumos motor (suzuki)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai las aici un fisier cu specificatii pentru mai multe modele MZ :

 

TS 125

TS 150

ETZ 125

ETZ 150

TS 250

TS 250/1

ETZ 250

 

e intr-un fisier excell atasat.( si arhivat cu zip .. ca altfel nu mergea )

 

mai las inca citeva linkuri catre site-uri alese de mine cu detalii despre motociclete MZ...

 

http://umgweb.com/member1/mimz2502.htm#Head

http://www.umgweb.com/member1/mimz2501.htm#etz1255

http://www.mztech.fsnet.co.uk/mz_maindex.html

http://www.brothersgrimm.info/bikelog.htm

http://www.buy-the-best-online.co.uk/mz-mo...motorbikes.html

http://www.f2motorcycles.co.uk/mz.html

http://www.mz-b.de/ifo/emzifo.htm

http://zapf.fb15.uni-dortmund.de/~karalus/...z/dl/etz12v.jpg

 

sper sa va foloseasca ...

bafta!

vezi ca nu ai zipat bine fisierul tau di Excell. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut care aveti piese pentru mz rt 125.as avea si yo nevoie de cate ceva :o .daca stiti de unde pot sa iau sau ceva de genu va rog anuntatima si pe mine

:cheers:

 

intreaba pe zoli din tg mures. el are piese de mz. gasesti numerele in topicul asta. dak nu trimite PM si ti le dau eu. tipu e super de treaba si ofera si reduceri la o comanda mai mare. mi-am refacut motorul si mi-a trimis toate piesele (nu mi-a incurcat nici una).

Editat de lwiq
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel de la etz-ul tau nu stii de cat e? sau nu l-ai desfacut de mult timp? apropo de japoneze: GSX-R 600 K7 - frumos motor (suzuki)

:cheers: Frumos, intr-adevar, dar imi plac mai mult stradalele din anii "80 !Inca nu mi-am desfacut carburatorul,pt. ca nu e inca cazul.il am de vreo 2 luni .ETZ-tul tau e ala din Arad, care era de vinzare la 320 de euro ? :o :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...