Sari la conținut

problema franare Suzuki GSXR 750 an 2001


Postări Recomandate

se ia una bucata Suzuku GSXR 750 an 2001.

problema: nu franeaza uniform, adica in maneta apare o pulsatie si motocicleta parca are abs.

se inlocuiesc: etrierii,discurile ( pe rand, apoi amandoua), roata fata cu tot cu discuri, pompa de frana si lichidul de frana.

rezultatul?

face la fel.

ce dracu mai poate avea?

deja nu mai are nici o logica.

 

piesele care le-am inlocuit provin de la alt Suzuki GSXR.

sunt identice.

la Suzi asta frana functioneaza impecabil.

 

deci: ghici ghicitoarea mea ce naiba are motorul.

 

astept pareri... :rock:

Editat de dr.mengele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se ia una bucata Suzuku GSXR 750 an 2001.

problema: nu franeaza uniform, adica in maneta apare o pulsatie si motocicleta parca are abs.

se inlocuiesc: etrierii,discurile ( pe rand, apoi amandoua), roata fata cu tot cu discuri, pompa de frana si lichidul de frana.

rezultatul?

face la fel.

ce dracu mai poate avea?

deja nu mai are nici o logica.

 

piesele care le-am inlocuit provin de la alt Suzuki GSXR.

sunt identice.

la Suzi asta frana functioneaza impecabil.

 

deci: ghici ghicitoarea mea ce naiba are motorul.

 

astept pareri... :rock:

maneta de frana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai abeseu de ala si nu stiai. da se infraneaza roata macar?

 

de franat franeaza.

problema e ca pe asfalt umed te poti imprastia , atat de tari sunt socurile.

abeseu nu are sigur :P

 

mai incercam maine alte permutari... de piese :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de franat franeaza.

problema e ca pe asfalt umed te poti imprastia , atat de tari sunt socurile.

abeseu nu are sigur :P

 

mai incercam maine alte permutari... de piese :rock:

 

Ai uitat de furtune,cu astea trebuia sa incepi;Verificat discurile sa nu fie ovalizate,etrierii sa lucreze pistonasele bine,placutele sa fie ok,schimbat lichid frana,aerisit bine de tot.Furtunele pot suferi in timp ,mai ales daca sunt vechi de o anumita dilatatie in sarcina.Eventual ia-ti furtune racing,cu insertie metalica sunt extraordinare,vei simti diferenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat de furtune,cu astea trebuia sa incepi;Verificat discurile sa nu fie ovalizate,etrierii sa lucreze pistonasele bine,placutele sa fie ok,schimbat lichid frana,aerisit bine de tot.Furtunele pot suferi in timp ,mai ales daca sunt vechi de o anumita dilatatie in sarcina.Eventual ia-ti furtune racing,cu insertie metalica sunt extraordinare,vei simti diferenta...

 

nu am uitat de furtune

moto are furtune racing, pistonasele lucreaza, placutele sunt aproape noi, lichid de frana inlocuit (doar am inlocuit pompa de frana - cine draq pune lichidul vechi inapoi?)

 

problema ramane....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

foarte interesant ,sfatul meu : pune pompa cu furtune si ertierii tai(tot sistemul tau montat si aerisit )pe celalalt suzuki si vezi daca ala face la fel sau nu .daca la el nu face atunci sti ca astea sunt ok si poti incerca apoi sa pui si roata ta cu discurile tale pe mobra ceaialalta .daca face si pe ceaialalta atunci incerci sa schimbi pe rand pompa etrierele de pe motorul tau pe celalalt ca sa vezi care din componentele tale sunt ok si functioneaza bine astfel elimini suspiciunile asupra piesele care functioneaza bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presiune inegala / nivel ulei de furca in jambe diferit / amortizor care nu lucreaza .

Zise porcu' si mai lua o gura de laturi :moron:

 

P.S. Cauta un bloc inalt si arunca-te de pe el, nu mai da sfaturi tampite pe aici, tine pentru tine idioteniile pe care le debitezi, e posibil ca unii oameni sa te creada si sa puna in practica ceea ce spui tu. :smoke:

Editat de Alex_gsxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...