Sari la conținut

Aprilia Leonardo


Soso
 Share

Postări Recomandate

ma tenteaza un scuter ca mijloc de locomotie in locul masini la tzara, si imi cam face cu ochiul leonardo de 150 cmc.orice parere sau informatie despre aceasta cilindree in special, si modelul leonardo in genereal e binevenita.puncte slabe, ce sa verific la achizitionare, cam la ce pret as putea sa gasesc una decenta, etc.ma intereseaza un scuter care sa ma poata duce pe mine(100 kg) la o viteza de croaziera de 90-100 km/h fara sa l distrug, si care sa fie in stare sa suporte si ceva gropi, adica sa nu inceapa sa se dezintegreze dupa 500 km pe drum mai rau.de mentionat ca nu am mai avut scuter pana acum, am inceput direct cu motocicleta, deci habar nu am cu ce se mananca.

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ma tenteaza un scuter ca mijloc de locomotie in locul masini la tzara, si imi cam face cu ochiul leonardo de 150 cmc.orice parere sau informatie despre aceasta cilindree in special, si modelul leonardo in genereal e binevenita.puncte slabe, ce sa verific la achizitionare, cam la ce pret as putea sa gasesc una decenta, etc.ma intereseaza un scuter care sa ma poata duce pe mine(100 kg) la o viteza de croaziera de 90-100 km/h fara sa l distrug, si care sa fie in stare sa suporte si ceva gropi, adica sa nu inceapa sa se dezintegreze dupa 500 km pe drum mai rau.de mentionat ca nu am mai avut scuter pana acum, am inceput direct cu motocicleta, deci habar nu am cu ce se mananca.

va multumesc.

 

Salve.

 

1)- Din cate am vazut pe net Aprilia ofera pentru modelul Leonardo motorizari de 125 si de 300 cc. Daca scuterul cu pricina are 150, este posibil sa fie un model mai vechi sau sa fie un 125cc tunat cu un kit mai mare, 152 cc sau pe acolo.

 

2)- Daca vrei ceva pentru mers pe coclauri eu nu iti recomand Leonardo. Nu a fost facut pentru asa ceva. Poti insa sa alegi ceva de teren"" un gilera stalker sau pe-acolo, poate un atv...

 

3)- Daca totusi te hotarasti la Leonardo de 125 (tunat sau nu) poti sa-i mai dai aripile jos, poti sa-i schimbi gumele cu unele de teren, poti sa-i schimbi amortizoarele, etc

 

Success...

 

http://www.bikez.com/bike/index.php?bike=22676

 

sper ca ti-a fost de ajutor

post-9269-1143470727_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic... pt drumuri pai proaste nu e leonardo, nu ai nimerit bine.....

pt drumuri de asfalt, leonardo.... e cel mai bun... dupa parerea mea cel mai tare scuter... cand ii dai gaz simti cum sorb supapele, si s-au fabricat si de 150, a avut un prieten, frumos inclusiv la aspect, masivitate si sunet, apropape il compari cu o vitezista japoneza. singurul lucru care pune probleme la leonardo sunt plachetzii de frana si asta pentru ca, nu iti vine sa nu ii dai gaz cum inalnesti 50m liberi pe sosea si apoi esti oblicat sa reduci brusc :moto: daca ar fi sa imi mai iau un scuter(m-am saturat vreau motocicleta) leonardo ar scrie pe el. iti satisface dorintele garantat numai sa nu il scoti de pe asfalt... este destul de greoi si face urat la drum post, in scurt timp iti crapa carenle pe el ti-o spun din experienta...., si la fel la orice scuter care nu e facut pt asa ceva... exista niste gilera sau mbk booster pt teren accidentat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste cu Leonardo pe coclauri. E pentru sosea toata ziua...

 

Si, intr-adevar, cam the best scooter la clasa lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alias....multumesc de sfaturi, dar mai informeazate.de bagatori de seama nu are nimeni nevoie.merci oricum.

@all...va multumesc pt pareri.exista mbk booster >50 cmc?nu vorbesc despre tuning, ci de varianta de serie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti lua in considerare un scuter rogbust si relativ ieftin: GoPOP ZIP este exact ce ti-ar trebui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MEGA PROMOTIE DE PASTE la GoPOP Runner, pana pe 26 Aprilie, la noi si in toate magazinele Carrefour: ORHIDEEA, COLENTINA, MILITARI, BANEASA, PLOIESTI, BRASOV!

 

Grabiti-va, iepurasul nu sta prea mult intr-un loc iar stocul pentru promotie este limitat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soso eu zic sa iti iei mai bine o motocicleta ceva enduro... pt coclauri, pt la tzara sau un atv cum ti s-a mai recomandat... in orice caz leonardo e un scuter bun dar nu pt ce iti trbuie tie

P.S. gopop nice try dar nu cred ca se incadreaza in bugetul omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...