Sari la conținut

Depre Placutele De Frana


Postări Recomandate

cum se vede cu ochiu liber?..la ce tre sa ma uit?:baldy: asta e problema :D nu stiu la ce..stiu care e placuta,stiu care e discu :baldy:

 

Se vede pe la etrier...e un spatiu acolo unde se vad placutzele. Cat ferodou mai ai pe ele. Tehnic ar trebui sa simti si la mana. Dk nu le-ai mai aerisit intre timp, strangi mai mult maneta. Cel putin la mine asha s-a intamplat :cheers:

post-6309-1141639424_thumb.jpg

Editat de odhin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o crapatura intre disc si placuta..si acolo e un fel de material :cheers: acolo tre sa ma uit?..cand nu mai e material din ala inseamna ca s-a tocit?

 

pe placutza e un santz mic. cand nu se mai vede ala acolo...e timpul sa schimbi...sa nu ajungi la fier k itit bulesti si discul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe placutza e un santz mic. cand nu se mai vede ala acolo...e timpul sa schimbi...sa nu ajungi la fier k itit bulesti si discul

 

Daca te duci in cap desi ai pus frana inseamna ca nu mai ai placute :cheers:

Vezi ca in manualul motorului scrie grosimea minima a placutei, o scoti si o masori cu un subler daca nu poti sa apreciezi ochiometric.

 

La mine simptomul era ca nu mai tinea la fel de bine frana cand placuta era pe ultimii milimetri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...