Sari la conținut

Kawasaki Zx 10 R


Mos Craciun
 Share

Postări Recomandate

ducati dau puterea la roata, nu la motor! :D

Stiam treaba asta si ma bucur ca mi-ai readus aminte :cheers: .Deci MC ,cum Ducati(firma asta pe care tu nu dai nici mucii ,care e cea mai slaba etc etc) POATE SA DEA PUTEREA LA ROATA ,iar celelalte mari firme(kawa ,suzi ,honda ,yamaha) ,NU POT ??!....se poate raspunde si la aceasta intrebare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa cum vezi, rezultatele in SBK SS si Moto GP sunt importante numai in Romani, doar aici isi inchipuie motociclistul ca se duce la magazin si isi cumpara o motocicleta ca aia de la televizor.

 

Sincer,tu chiar crezi treaba asta?Da-mi voie sa ma indoiesc ca in Romania motociclistii sunt mai inapoiati ca cei din afara.Nu cred ca a venit cineva la tine sa cumpere o motocicleta "la fel ca aia de la televizor".

Revin on topic si mai spun inca odata desi daca te uiti putin mai in urma o sa vezi ca am mai spus-o :D In acest moment zx10 este cea mai rapida motocicleta dintre aceste modele de serie(zx10, gsxr1000, cbr1000rr si r1) :baldy: dupa cum spui tu si nu te contrazic.Asa si este.

Numai ca nu-i poti convinge pe toti de treaba asta.O suta de motociclisi- o suta de pareri.Fiecare are un model preferat pe care-l ridica-n slavi,o marca anume de care nu se poate desparti s.a.m.d.Toate aceste dispute sunt mai mult din orgoliu si nu din altceva.

In loc de atata vorbarie mai bine ne intalnim la un suc :cheers: si cateva ture cu motoretele sa ne impartasim impresiile live si nu pe tastatura. :baldy:

Numai bine :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine poate iubi orice marca, pentru aspect , pt caracter etc

Kawasaki intre producatorii japonezi este cel care pune accentul cel mai mult pe sportivitate si pe puterea extrema. Sunt motociclete pt cei care iubesc extremele!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment zx10 este cea mai rapida motocicleta dintre aceste modele de serie(zx10, gsxr1000, cbr1000rr si r1) dupa cum spui tu si nu te contrazic.
E vorba de miimi de secunda sau sutimi....CINE NAIBA CREZI CA E ASA DE PROFI CA SA ISI DEA SEAMA DE ACELE MIIMI SAU SUTIMI INTRE MOTOCICLETE ?....aaaaa scuze ,binenteles ca "profii" de la noi din tara :cheers: :D isi pot da seama de acele zecimi ,miimi ,sutimi :baldy: :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba aici si de ceea ce simti cand mergi cu acest motor nu numai timpul realizat pe circuit!

Imi place ca inca tu crezi ca eshti hazliu!

Ai mers pe Kawasaki vreo data?

Daca nu nu mai critica ceva ce nu ai calarit!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Stiam treaba asta si ma bucur ca mi-ai readus aminte :cheers: .Deci MC ,cum Ducati(firma asta pe care tu nu dai nici mucii ,care e cea mai slaba etc etc) POATE SA DEA PUTEREA LA ROATA ,iar celelalte mari firme(kawa ,suzi ,honda ,yamaha) ,NU POT ??!....se poate raspunde si la aceasta intrebare?

 

ei... poate pe site dau puterea la roata pt. ca ducati nu sunt pt varzari, sunt motoare cu stil care se preteaza la circuit si mai putin la liniutze(cel putin la liniutze daca nu au un pilot bun care sa stie sa foloseasca cuplul rup, altfel "suck") iar acei oameni care le cumpara le cumpara pt. asta si ii intereseaza printre altele si ce putere au pe asfalt exact, nu la motor! in schimb e posibil ca in cartea de identitate sa fie data puterea la motor! :D

 

si daca stam sa ne gandim putin, ducati 999r 2005 are la roata 150 de cai iar kawa 2006 are doar un cal si un pic in plus.... sunt curios de 999r 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei... poate pe site dau puterea la roata pt. ca ducati nu sunt pt varzari, sunt motoare cu stil care se preteaza la circuit si mai putin la liniutze(cel putin la liniutze daca nu au un pilot bun care sa stie sa foloseasca cuplul rup, altfel "suck") iar acei oameni care le cumpara le cumpara pt. asta si ii intereseaza printre altele si ce putere au pe asfalt exact, nu la motor! in schimb e posibil ca in cartea de identitate sa fie data puterea la motor! :cheers:

 

si daca stam sa ne gandim putin, ducati 999r 2005 are la roata 150 de cai iar kawa 2006 are doar un cal si un pic in plus.... sunt curios de 999r 2006

Frate tu din ce carti vorbesti? Vezi ca am pus niste specificatii la inceputul topicului care daca le-ai fi citit ai fi vazut ca ZX 10 2006 are 164 HP la roata. E clar si tu esti un "documentat" ce a "testat" motocicletele din clasa regina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog frumos, fa o tura pe un ZX 10 si una pe un 999R si ai sa intelegi ca cel de la SBK nu are absolut nimic in comun cu el de se poate tine dupa ZX 10 in liniile drepte :cheers:. Ca sa vezi o mica diferenta: 999R are top speed 285 km/h iar ZX 10 2004-2005 are 335 km/h Vezi daca este vreo diferenta intre cele doua...

 

TESTAT!!!

 

Vrei sa-ti argumentez ca 999S-ul are doar 123 HP la roata?

Editat de Mos Craciun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

sincer pe strazile noastre un top speed de 250 mi se pare suficient, ma intereseaza cum se comporta pe curbe, acolo mi se pare mie cel mai fun! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer pe strazile noastre un top speed de 250 mi se pare suficient, ma intereseaza cum se comporta pe curbe, acolo mi se pare mie cel mai fun! :cheers:

Daca gandesti asa iti dau perfecta dreptate si iti recomand un 999S din toata inima. Fiind o motocicleta grea si avand un sasiu foarte reusit, are o stabilitate de invidiat pe curbe, asa ca pentru astfel de utilizare este cea mai potribita, recunosc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZX 10-R 2004-2005 top speed de 335 km/h...

:D :baldy: :cheers: :baldy:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog frumos, fa o tura pe un ZX 10 si una pe un 999R si ai sa intelegi ca cel de la SBK nu are absolut nimic in comun cu el de se poate tine dupa ZX 10 in liniile drepte :D. Ca sa vezi o mica diferenta: 999R are top speed 285 km/h iar ZX 10 2004-2005 are 335 km/h Vezi daca este vreo diferenta intre cele doua...

 

TESTAT!!!

 

Vrei sa-ti argumentez ca 999S-ul are doar 123 HP la roata?

Wowowwww ,ma bucur ca un zx10 2004-2005 prinde 335 km/h. Ono ,cand m-am intalnit cu el mi-a spus SINCER ca pe dyno a lui(care e destul de preparata ,dupa cum stii si tu :P ) are un top -speed de 314km/h REAL!!! Ma bucur ca exista kawasaki ,care e asa de nervoasa si arunca acul vitezometrului la 335 km/h :cheers:

Ca sa vezi o mica diferenta: 999R are top speed 285 km/h iar ZX 10 2004-2005 are 335 km/h Vezi daca este vreo diferenta intre cele doua...
Ca sa vorbim de lucruri reale:intr-adevar 999 are 285 dar si un zx10 e limitat la 295(sau 299.....ma rog ,tu ai masurat cu gps-ul ,din elicopter etc etc si ti-a iesit 335 dar sa fim SERIOSI macar acum) ,asa ca acei 10km in plus nu cred ca fac o mare diferenta ,dar se pare ca la tine MARIMEA conteaza si nu calitatea :D :baldy: .O fi kawa mai puternica ca 999 ,dar de ce sa NU INCERCI SA VEZI SI ALTE PARTI bune ale lui Ducati in comparatie cu kawa?....sau kawa e asa de perfecta la tot ,incat ducati e mai slab si mai prost ca un minsk si doar kawa e cea mai cea si la putere si manevrabilitate si la tot?? :baldy:

 

Dar ai dreptate ,kakasaki e cea mai buna ,celelate sant jeguri ,de aruncat la gunoi care nu se ridica nici macar la jumatate din "valoarea" kakasaki :baldy: .Ce zici ,imi dai un discount pt reclama asta ieftina facuta? :lol: (ma refer la casti shoei ,ca de kakasaki sant convins :P )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vorbim de lucruri reale:intr-adevar 999 are 285 dar si un zx10 e limitat la 295(sau 299.....ma rog ,tu ai masurat cu gps-ul ,din elicopter etc etc si ti-a iesit 335 dar sa fim SERIOSI macar acum) ,asa ca acei 10km in plus nu cred ca fac o mare diferenta ,dar se pare ca la tine MARIMEA conteaza si nu calitatea :P :P .O fi kawa mai puternica ca 999 ,dar de ce sa NU INCERCI SA VEZI SI ALTE PARTI bune ale lui Ducati in comparatie cu kawa?....sau kawa e asa de perfecta la tot ,incat ducati e mai slab si mai prost ca un minsk si doar kawa e cea mai cea si la putere si manevrabilitate si la tot?? :lol:

 

Dar ai dreptate ,kakasaki e cea mai buna ,celelate sant jeguri ,de aruncat la gunoi care nu se ridica nici macar la jumatate din "valoarea" kakasaki :D .Ce zici ,imi dai un discount pt reclama asta ieftina facuta? :moto: (ma refer la casti shoei ,ca de kakasaki sant convins :moto: )

Dimi, vreau sa te caci pe tine de ras in continuare... TU AI SPUS, intr-un post anterior ca toate motocicletele sunt proaste cu exceptia uneia, insa nu-ti mai aduceai aminte exact marca... :D Nu glumeai, culmea, eu si Sabin am vrut sa-ti raspundem insa ai dat edit pentru ca ti-ai dat seama ce era sa spui :baldy: Dupa aceasta intamplare, cum sa mai aiba lumea incredere in ceea ce spui tu?

 

APROPOS, vitezele de care vorbeam erau aratate pe bord, dar era greu de tot pentru tine sa deduci asta...

 

ZX 10-R 2004-2005 top speed de 335 km/h...

:baldy: :moto: :cheers: :baldy:

 

Speedometrul se opreste la 299 km/h dupa care turometru mai creste inca 1400 rpm. In urma catorva calcule simple, viteza de tot pe kilometraj ar fi de 335 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Ca sa vorbim de lucruri reale:intr-adevar 999 are 285 dar si un zx10 e limitat la 295(sau 299.....ma rog ,tu ai masurat cu gps-ul ,din elicopter etc etc si ti-a iesit 335 dar sa fim SERIOSI macar acum) ,asa ca acei 10km in plus nu cred ca fac o mare diferenta ,dar se pare ca la tine MARIMEA conteaza si nu calitatea :cheers: :D .O fi kawa mai puternica ca 999 ,dar de ce sa NU INCERCI SA VEZI SI ALTE PARTI bune ale lui Ducati in comparatie cu kawa?....sau kawa e asa de perfecta la tot ,incat ducati e mai slab si mai prost ca un minsk si doar kawa e cea mai cea si la putere si manevrabilitate si la tot?? :baldy:

 

Dar ai dreptate ,kakasaki e cea mai buna ,celelate sant jeguri ,de aruncat la gunoi care nu se ridica nici macar la jumatate din "valoarea" kakasaki :baldy: .Ce zici ,imi dai un discount pt reclama asta ieftina facuta? :P (ma refer la casti shoei ,ca de kakasaki sant convins :baldy: )

 

 

ei, kawa chiar imi place mult si asta vreau sa-mi iau acum... ma rog, nu zx10 2006 ci un zx750r din 94... asta nu inseamna ca ducati sunt mai bune! pt. folosirea pe strada is la fel toate, nu iti prea dai seama de diferentele de putere... in schimb pe serpentine cred ca ducu rulez! dar nu pe serpentinele de la noi pe care nu poti s amergi mai tare decat te lasa drumul! concluzia e ca zx10 castiga la performanta bruta, acum sa vedem un test intre 999r si zx10 pe circuite diferite... parerea mea este ca 999r castiga pe circuitele cu multe curbe stranse si kawa pe celalalte! yet again, nu sunt un profesionist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimi, vreau sa te caci pe tine de ras in continuare... TU AI SPUS, intr-un post anterior ca toate motocicletele sunt proaste cu exceptia uneia, insa nu-ti mai aduceai aminte exact marca... Nu glumeai, culmea, eu si Sabin am vrut sa-ti raspundem insa ai dat edit pentru ca ti-ai dat seama ce era sa spui Dupa aceasta intamplare, cum sa mai aiba lumea incredere in ceea ce spui tu?
Chiar te rog (te implor) sa spui ce am spus si apoi am dat edit(asta dupa cum spui tu). Spune-mi unde am spus eu ca TOATE MOTOCICLETELE SANT PROASTE CU EXCEPTIA UNEIA??!?!??!....chiar TE ROG ,dar sper din tot sufletul sa NU pui IARASI ,CUM PUI DE OBICEI cuvinte in gura mea pe care NU le-am spus :P .Deci astept(si iarasi ,TE ROG) sa spui ce am spus eu si ce am editat.....binenteles ca am injurat pe toti ,am spus ca suzuki e cea mai cea bla bla etc etc ,nu? :D :baldy: :baldy:

 

Speedometrul se opreste la 299 km/h dupa care turometru mai creste inca 1400 rpm. In urma catorva calcule simple, viteza de tot pe kilometraj ar fi de 335 km/h
Merge si matematica ,nu? :baldy: ...ma bucur. Dar fa-mi si mie un calcul tot simplu:daca la 11000 rpm am 200km/h si la 180km/h am 10000rpm(vorbesc de gsxr-ul meu) ,calculeaza-mi si mie ,te rog cat am la 16000rpm....ia zi tu un rezultat :P :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge si matematica ,nu? :baldy: ...ma bucur. Dar fa-mi si mie un calcul tot simplu:daca la 11000 rpm am 200km/h si la 180km/h am 10000rpm(vorbesc de gsxr-ul meu) ,calculeaza-mi si mie ,te rog cat am la 16000rpm....ia zi tu un rezultat :baldy: :cheers:

 

 

Concluzia? Esti terminat... :D Recunosc ca mi-ai adus o gramada de bucurii in viata insa acum m-ai plictisit. Consider ca am epuizat toata argumentele pro si contra modelului in discutie iar in capul tau nu intra nimic. Este inchis ermetic, cunostiintele nu au nici o sansa sa patrunda in tine..... Mult succes in continuare!!! Ai nevoie :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam IARASI PENTRU ESCHIVARI :D . Doar cerusem un calcul de al tau matematic ,dupa cum te lauzi ca stii sa le faci :moto: ,dar se pare ca te-am bagat in ceata si ai bagat acest post ca sa mai ai un ragaz ca sa intrebi pe cineva cat prinde un 600 la 16000rpm ,pt ca (virgula) CONFORM CALCULELOR(la 11000rpm-200 si 10000rpm -180) ar iesi ca un 600 are la 16000 in jur de 300km/h :cheers: :D :baldy: Cand naiba ajunge un motor de 600 la 300km/h?!?! :baldy: :baldy: Dupa calculele tale ,binenteles in care ti-a ajuns si kawa la 335 :P :P .Penibil tare fratie :moto: .Vad ca te "descurci" bine si cu matematica :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu.................inca o data unde se scrie despre Kawa hop si tu poate o data si o data inainte sa critici o sa testezi unul si apoi sa iti spui parerea dupa ce vei merge cu el!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca NU ai inteles nimic...crezi ca am ceva cu kawa?!...a iesit si ducati 999 in fata k5-ului si NU am spus absolut nimic(in comparatie cu altii care au spus ca nici ducati nu e motocicleta si nu se tine nici in veci dupa un zx10) ,dar cand altii "fani inraiti" vin cu o reclama deosebit de agresiva si necinstita ,gen "kawa e cea mai tare si restul sant niste...." ,atunci am raspuns si eu ,caci nu pot rezista cand cineva MINTE in halul acesta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare e liber sa aleaga si este deasemenea liber sa promoveze o anumita marca imagine de marca!!! Cum tu mergi pe Suzi si iti place acest producator asa si noi, EU, Sabin, Mos Craciun iubim Kawasaki!

Daca tu ai intelege ca aici fiecare are dreptul la o parere nu ar mai fii discutii inutile atat de multe!

De ex Mos Craciun a scris din experienta lui pe ZX10R si tu il contrazici fara macar sa fii calarit acest motor!!! E ok asa?

Poate totusi o sa ne cunoastem o data la o bere sa mai povestim mai multe!!

Pana atunci iti doresc sa faci cati mai multi Km la ghidon fara incidente!!

 

Succes

 

Kawasaki Power King!!!

Editat de NinjaMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare e liber sa aleaga si este deasemenea liber sa promoveze o anumita marca imagine de marca!!! Cum tu mergi pe Suzi si iti place acest producator asa si noi, EU, Sabin, Mos Craciun iubim Kawasaki!
Categoric ,ai perfecta dreptate sa iti placa o marca anume ,dar sa vii cu reclama aia agresiva si sa spui ca(virgula) kawasaki e cea mai cea dintre cele mai cele ,iar celelalte sant niste pobede ,mi se pare o lipsa acuta de bun simt. Asta e tot ce contest eu ,in rest fiecare alege ce vrea ,ce ii place ,pe ce se simte race sau confortabil etc etc ,sant perfect de acord cu asta :baldy: ,dar NU cu ce am spus mai sus :baldy:
Daca tu ai intelege ca aici fiecare are dreptul la o parere nu ar mai fii discutii inutile atat de multe!
Repet ,sant perfect de acord ca fiecare om are dreptul la o parere ,dar sa vii si sa "bagi pe gat" un anumit model spunand ca aia e cea mai buna ,iar celelate vai de ele ,repet ,mi se pare o lipsa de bun simt :baldy:

 

Poate totusi o sa ne cunoastem o data la o bere sa mai povestim mai multe!!
Pana atunci iti doresc sa faci cati mai multi Km la ghidon fara incidente!!
Multam asemenea pentru urari si cu cea mai mare placere ,poate o sa ne cunoastem :cheers: :D :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sivliu, cum poti sa minti in halul asta??? Am spus eu ca sunt niste Pobede restul motocicletelor? Astept citate dar sunt sigur ca printr-o minune nu ai sa gasesti nici unul :cheers: Deci daca ai luat-o pe calea asta, acum chiar am sa-l sun pe Ono sa-i spun ce mi-ai spus si mie despre el la telefon.... Sa vedem daca dupa ce-i spun ca l-ai facut Looser in fata mea si l-ai facut incepator lipsit de experienta o sa te mai trateze ca pe un prieten... Esti un om cu doua fete si lumea trebuie sa vada asta sa se fereasca de tine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cam bolnav si inca destul de tare. Ce naiba ti-am spus eu la telefon ,ca am vb 10 secunde doar ai apucat sa-mi dai acel numar de la Umi ,ce ti-am spus eu tie la telefon??!! :cheers: :D ....esti bolnav

 

Vreci citate?!!??!?......hahahahahhaaa......uita-te pe sbz si aici ,cel putin cand era vorba de honda si lui nkz si lui bracio(cand a fost pe la umi) ,NU MAI TII MINTE CE LE-AI SPUS?!??!....uita-te singur....uita-te singur cand spuneai ca ciclistica ca e cea mai tare kawa la ani lumina distanta etc etc

 

Ai sa vezi ca toti cei care alearga cu ZX 10 (vorbesc dintre incepatori si amatori nu avioane ca pascota) vor fi in fata K5-urilor
Aici binenteles e super prost k5-ul ,dar noroc ca-l conduce Pascota ,nu? :baldy:
Cand ai sa ma vezi in fata ai sa constati ca se merita Si tine minte, eu sunt varza in ale motociclismului deci practic te vei bate doar cu ea
Aici ea ,te referi la motocicleta ,pe care IARASI o ridici in slavi
Nu e nimic de invatat, pur si simplu vand cele mai tari motociclete din lume la ora actuala, eu nu am nici un merit. A, poate am unul mic, le arat oamenilor realitatea
Asta a ce dracu suna pt tine mai cracila??! :baldy: ....nu spui pe fata ca aia e cea mai buna?

 

 

Ps:exemple mai POT FI O GRAMADA ,dar sincer imi e sila sa le mai caut(de fapt jena pt rusinea ta) ,acum ca ti-am aratat(prin cateva citate de ale tale ,banuiesc ca recunosti ca sant ale tale ,nu?) astept SA-MI ARATI SI TU UN SINGUR CITAT UNDE ZICI TU CA AM ARUNCAT CU CACAO IN ONO ,asta daca ai demnitate ,desi ma indoiesc ,caci ti-am mai cerut citate si te-ai ESCHIVAT...DAR ,TE CARACTERIZEAZA ,asa se pare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...