Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D :wave: cred ca de excursie...

Stiu ma ca de excursie ... :moto: Daca scria CuCun asta mai intelegeam ( ca el i-a totul in serios :angryfire: ) , da chiar tu ? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam duminica (26.07.ac) intr-o plimbare :angryfire: pina la Moneasa la festivalul clataritelor sa bagam un gratar :wave: .

Plecarea se va face de la Petrom Micalaca in jur de ora 11.00 + - 10 - 15 minute sau daca vreti mai devreme.... no problem :D

Editat de vali_bara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma ce ai de facut ? ai de sapat in balcon ? Vina ca si la Pecica ti-o dus ceva bun transalpul :moto:

aaaaaaaaatat :D ... :angryfire:

Mesaj completat

Stiu ma ca de excursie ... Daca scria CuCun asta mai intelegeam ( ca el i-a totul in serios ) , da chiar tu ?

mahhhhhhhh....io va iau mauuuuuu mah... :wave: ... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam duminica (26.07.ac) intr-o plimbare :angryfire: pina la Moneasa la festivalul clataritelor sa bagam un gratar :moto: .

Plecarea se va face de la Petrom Micalaca in jur de ora 11.00 + - 10 - 15 minute sau daca vreti mai devreme.... no problem :D

 

 

In Ineu ne strangem vreo 15-20 de motoare si ne vedem la Moneasa. :wave: Noi o sa plecam pe la 14.00 din Ineu. Cati sunteti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam duminica (26.07.ac) intr-o plimbare :angryfire: pina la Moneasa la festivalul clataritelor sa bagam un gratar :wave: .

Plecarea se va face de la Petrom Micalaca in jur de ora 11.00 + - 10 - 15 minute sau daca vreti mai devreme.... no problem :D

 

Nu mai recomand la nimeni sarbatoarea asta de la Moneasa.Trei ani la rand fusei acolo,nu am ajuns sincer sa mananc nicio clatita din cauza aglomeratiei.Cate 30 de flamanzi la orice punct de producere a acestei ,,delicatese".Trebuia cel putin 1 h sa stau sa cumpar 1 amarata de clatita.Nu mai spun de densitatea maxima absoluta de manelisti pur sange,atat in masini care blocau nejustificat drumul cat si cei de la iarba verde insotiti de catel si purcel,soacra,copii isterici.Am ajuns sa nu mai pot trece nici cu mobra printre masini din cauza unora cu 2 gagici pe capota,un fotograf in fata si Guta in boxe la maxim.La strandul de acolo iarasi,patura langa patura.Care vrea sa vina obosit de acolo,nu are decat sa mearga...Distractie curajosilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai recomand la nimeni sarbatoarea asta de la Moneasa.Trei ani la rand fusei acolo,nu am ajuns sincer sa mananc nicio clatita din cauza aglomeratiei.Cate 30 de flamanzi la orice punct de producere a acestei ,,delicatese".Trebuia cel putin 1 h sa stau sa cumpar 1 amarata de clatita.Nu mai spun de densitatea maxima absoluta de manelisti pur sange,atat in masini care blocau nejustificat drumul cat si cei de la iarba verde insotiti de catel si purcel,soacra,copii isterici.Am ajuns sa nu mai pot trece nici cu mobra printre masini din cauza unora cu 2 gagici pe capota,un fotograf in fata si Guta in boxe la maxim.La strandul de acolo iarasi,patura langa patura.Care vrea sa vina obosit de acolo,nu are decat sa mearga...Distractie curajosilor!

 

 

Da... Anticipez ca o sa fie aglomeratie, manele si prostie cat incape... Dar daca am hotarat ca mergem, o sa ne tinem cuvantul si ii dam o tura pana acolo... Sper sa gasesc din astia cu BMW pe traseu... o nebunie, dom'le! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu anul trecut am ajuns in Moneasa, am traversat-o, intradevar a trebuit sa inchid niste oglinzi ca sa trec, dar pe mine sincer nu m-a interesat niciodata clatitele sau satrand sau altceva in afara de drum. Daca merg, o fac doar pt placerea de a sta pe moto. Asa ca de mers eu merg, beau un suc rece si ma intorc si parchez mobra la umbra la Ghioroc pana mi se racesc si mie radiatoarele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... Anticipez ca o sa fie aglomeratie, manele si prostie cat incape... Dar daca am hotarat ca mergem, o sa ne tinem cuvantul si ii dam o tura pana acolo... Sper sa gasesc din astia cu BMW pe traseu... o nebunie, dom'le! :)

... :D ..ce are bmw-ul cu prostia?..daca veau ceva in comun de-a lungul istoriei, nu ai fi auzit tu acum de marca asta!... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :) ..ce are bmw-ul cu prostia?..daca veau ceva in comun de-a lungul istoriei, nu ai fi auzit tu acum de marca asta!... :lol:

 

 

Floriane, m-am exprimat eu gresit... Exista la noi in trafic o anumita specie de tembeli... Ei conduc autoturisme BMW (care, de altfel, sunt masini performate si de o calitate exceptionala, nu le reprosez nimic), asculta manele la maxim iar cand te vad pe motocicleta, te provoaca la tot felul de chestii tampite, ce nu au legatura cu motociclismul (''liniute'' si alte tampenii...). Iti poate povesti si dl. Korben Dallas mai multe... :)

Repet, BMW este o marca recunoscuta pentru calitate, fiabilitate si multe alte calitati! :D

 

 

 

In alta ordine de idei, am fost azi la Moneasa. Rezumand in cateva cuvinte, AGLOMERATIE, aglomeratie, aglomeratie! ;) Trafic exraordinar de greoi, parcari full, trease la fel. Spre surprinderea mea, nu am prea auzit manele...S-au mai cizelat oamenii de anul trecut si nu am aflat eu?... In rest, toate bune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri la ora 16 plecare intr-o tura pe urmatorul traseu:Arad-Deva-Hunedoara-Petrosani-Obarsia Lotrului.Campare acolo.Sambata Obarsia Lotrului-Ramnicu Valcea-Curtea de Arges-Transfagarasanul.Campare pe Transfagarasan sau Cartisoara.Duminica intoarcerea spre casa,eventual o ocolire.Versiune:Sighisoara sau altceva...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg maine akasa p traseul ar deva sebes sb vl, ma gandeam sa plek p la 2, dar sa vad kred ka am sa vin ku tn pana unde se poate, sau poate iti modifici putin traseu si mergi ku mn pana pe valea oltului apoi faci dreapta spre voineasa si ob lotrului, drumul este mai bun pe ruta asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau poate iti modifici putin traseu si mergi ku mn pana pe valea oltului apoi faci dreapta spre voineasa si ob lotrului, drumul este mai bun pe ruta asta

Dar este cu mult mai lung

Si eu plec spre Obarsia Lotrului, dar numai dupa ora 17

Dacă pleci mai târziu putem merge braț la braț până la Simeria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri la ora 16 plecare intr-o tura pe urmatorul traseu:Arad-Deva-Hunedoara-Petrosani-Obarsia Lotrului.Campare acolo.Sambata Obarsia Lotrului-Ramnicu Valcea-Curtea de Arges-Transfagarasanul.Campare pe Transfagarasan sau Cartisoara.Duminica intoarcerea spre casa,eventual o ocolire.Versiune:Sighisoara sau altceva...

deci pana acum suntem eu,kato,swartelf,CuCun,Razor si Korben Dallas care vine mai tarziu.plecarea maine (vineri) la 16 din peco micalaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ajungi inainte numa bine aduni lemne pt foc

GreÂşit

Eu nu fac foc, beau bere rece Âşi îi las pe alții să se ocupe de friptane

Are Âşi bătrânețea avantajele ei :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...