Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi as merge la szeged la un gulas si la o inghetata(choco-banana)...

cine se considera apt sa dea un tel la 0721408941-io...daca nu va raspund, sunt ori pe motor ori pe motorin ungaria! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca vreo 250.

Se facura 320 de km (eu ca nenea Korben a facut 370) cei 250 dar a fost frumos. Circulatie putina, piesaje frumoase, vreme de tot felul de la ploaie de 5 minute torentiala la soare puternic.

Concluzia: Romania e frumoasa dar nu prea avem sosele ca sa o putem vizita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se facura 320 de km (eu ca nenea Korben a facut 370) cei 250 dar a fost frumos. Circulatie putina, piesaje frumoase, vreme de tot felul de la ploaie de 5 minute torentiala la soare puternic.

Concluzia: Romania e frumoasa dar nu prea avem sosele ca sa o putem vizita :)

Avem sosele, dar se surpa muntele peste ele

Sunt curios daca si cand va aparea stirea despre surparea aia

Initial am vrut sa fac cateva fotografii, dar mi-a trecut, oamenii erau prea necajiti

Daca nu ma insel, eram undeva intrea Zam si Savarsin

Un autoturism a fost surprins de o surpare de teren pe DN7, din fericire nu au fost victime, dar autoturismul a fost grav avariat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 iunie cine vrea sa vina cu mine e binevenit :lol:

kilometrii i-am rotunjit

Plecare:

Arad-->Chisineu Cris-->Salonta-->Oradea-->Alesd-->Huedin-->Cluj Napoca(266km)-->Turda-->Medias-->Coapsa Mica-->Sura Mare-->Sibiu(441km)-->Sebes-->Simeria-->Deva-->Hunedoara(567km)-->Deva-->Savarsin-->Arad(735km)

 

gratar\dormit peste noaptea inainte\dupa Turda

post-40682-1274918318_thumb.jpg

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt intalnirea de la Gilau vreau sa merg pe urmatorul traseu

post-22150-1274952653_thumb.jpg

adica:Ar-Julita-Gurahont-Varfurile-Lunca-Nucet-Albac-Horea-Belis-Somesul Rece-Gilau

sunt undeva la vreo 300 km, din care si off-road

dc mai vrea sa vina cineva(preferabil enduro-touring), eu plec maine pe la ora 15-16 maxim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt intalnirea de la Gilau vreau sa merg pe urmatorul traseu

post-22150-1274952653_thumb.jpg

adica:Ar-Julita-Gurahont-Varfurile-Lunca-Nucet-Albac-Horea-Belis-Somesul Rece-Gilau

sunt undeva la vreo 300 km, din care si off-road

dc mai vrea sa vina cineva(preferabil enduro-touring), eu plec maine pe la ora 15-16 maxim

 

Distractie placuta Ovi!

Si eu m`am tot uitat pe traseul asta. Pare mai interesant decat pe la oradea.. Dar din pacate nu pot veni... Sa beti o pere si in locul meu!

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distractie placuta Ovi!

Si eu m`am tot uitat pe traseul asta. Pare mai interesant decat pe la oradea.. Dar din pacate nu pot veni... Sa beti o pere si in locul meu!

 

Asfalt uscat!

 

 

n-am enduro sa o iau si eu pe zone mai interesante :lol: ,de Cluj mi dor sa il vad,la Turda is zone faine de camping,de Sibiu tot am auzit ca ii fain ( cred ca am fost cand am fost mai mic dar nu mai tin minte si vreau sa il vizitez )

 

posibil schimbare de traseu de la Sibiu pe Transfagarasan ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am enduro sa o iau si eu pe zone mai interesante :lol: ,de Cluj mi dor sa il vad,la Turda is zone faine de camping,de Sibiu tot am auzit ca ii fain ( cred ca am fost cand am fost mai mic dar nu mai tin minte si vreau sa il vizitez )

 

posibil schimbare de traseu de la Sibiu pe Transfagarasan ;)

 

drum bun,asfalt uscat.si cetatea poienari e ok.daca o iei pe transfagarasan.eu in iulie sper sa merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun,asfalt uscat.si cetatea poienari e ok.daca o iei pe transfagarasan.eu in iulie sper sa merg.

 

mersi,oricum ma mai documentez care mai sunt atractiile turustice ;) ..abia astept sa scap 2-3 zile de stres si de Arad..

 

sapt cealalta in sfarsit termin cu inmatriculatul :lol:

 

diseara oricum modific traseul ca vreau sa fac si Transfagarasanul si atunci o sa pun si poze cu traseul exact

Editat de paul89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica 06.06.10 plecare in directia Belgrad

ora plecarii din Arad 8.00

locul de intalnire statie Luk oil Aradul nou directia catre Tm

Km dupa route66 sunt 417

scopul plimbarii: relaxare si pauza de cafea vreo 2-3 ore in Belgrad

Participanti posibili: Liviutz. Nashoo Ion, Korben Dallas

 

PS

Daca ne miscam bine ( adica eu) putem incerca sa facem si defileul Dunarii pe malul sarbesc, asta inseamna 250 km in plus

O mica excursie pentru duminica

Prognoza meteo e buna, 26 grade, soare, cafea etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pentru duminica asta,06.iunie.2010, organizez o iesire enduro-turer pe urmatorul traseu: arad-conop-nadas-taut-araneag-casoaia-agrisu mare-maderat-siria-covasint-arad!

...se merge preponderent pe drumuri rele si evident ca sunt necesare cauciucuri adecvate acestui gen de traseu, mai ales ca vor fi noroaie si belti destule dupa ultimele ploi ce ne desfata privirile!

...se va face o pauza mai mare, de aprox 1,5 ore timp in care se va face un foc si se va praji ceva de mincare acolo!..cine vrea sa manince asa la botu calului sa-si aduca ceva de fript si paine si multa apa de baut!...

...plecarea se va face duminica in intervalul 11:30-12:00 din statia petrom de la iesirea din arad spre deva!...echipamentul de ploaie si cizme in care sa nu intre apa este imperios necesar!!!...

...pentru mai multe detalii va rog sa ma sunati la 0721408941-florian sau sa va anuntati aici nu mai tirziu de 2 ore inainte de ora preconizata pt plecare..

..multumesc pt atentia acordata!..

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos....ce n-as veni si eu Floriane :cheers: ))) dar nah....
:(

Gata Sergiule, Florian a descoperit partea cea mai frumoasa a datului cu mobra. Imi aduc aminte ca era un fan al soselelor si nu concepea sa aiba o pata de noroi pe mobra. Floriane tine-te bine, poate te voi urma si eu candva. Distractie prin baltoace. Timpul ptr duminica se arata fara ploi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

Gata Sergiule, Florian a descoperit partea cea mai frumoasa a datului cu mobra. Imi aduc aminte ca era un fan al soselelor si nu concepea sa aiba o pata de noroi pe mobra. Floriane tine-te bine, poate te voi urma si eu candva. Distractie prin baltoace. Timpul ptr duminica se arata fara ploi...

pai ar fi cazu sa te apuci sa il urmezi pe giv , cat mai repede nu candva, ca cbr ala plange dupa mine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distractie prin baltoace. Timpul ptr duminica se arata fara ploi...

Mai bine zis prin mlastina, Floriane!

Ar fi bine sa nu mergi singur, terenul e foarte moale intre Conop si Nadas, pe cateva portiuni

Uzunu s-a impotmolit destul de naspa cam tot in conditii din astea, noroc ca a avut semnal la mobil, altfel era cam tragic

Orice cauciucuri ai avea, daca nu are cine sa te mai ajute, greu o scoti de acolo

Bafta si sa te intorci cu bine

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink:

Gata Sergiule, Florian a descoperit partea cea mai frumoasa a datului cu mobra. Imi aduc aminte ca era un fan al soselelor si nu concepea sa aiba o pata de noroi pe mobra. Floriane tine-te bine, poate te voi urma si eu candva. Distractie prin baltoace. Timpul ptr duminica se arata fara ploi...

...kato, eu nu acum am descoperit moto enduro!...acum am in sfirsit un motor care ma poarta cu eleganta prin coclauri, prin locuri de care i-mi era dor!...eu sunt de la 12 ani pe motoare si am avut in tinerete si o perioada enduro dar din pacate nu prea am avut cu ce sa ma bag in trasee din astea!..

..abia astept sa-ti iei si tu un motor mai putin sensibil la drum si sa vedem cine intra in balta cea mai mare! :( ..atentie!..sunt cunoscut ca cel mai mare amator de belti, daca pe un km sunt 200 de belti ghici cite sunt ale mele?... TOATE!!!!!!!.... :cheers:

Mesaj completat

Mai bine zis prin mlastina, Floriane!

Ar fi bine sa nu mergi singur, terenul e foarte moale intre Conop si Nadas, pe cateva portiuni

Uzunu s-a impotmolit destul de naspa cam tot in conditii din astea, noroc ca a avut semnal la mobil, altfel era cam tragic

Orice cauciucuri ai avea, daca nu are cine sa te mai ajute, greu o scoti de acolo

Bafta si sa te intorci cu bine

..stai linistit ca nu merg singur(de data asta) si nici nu ma bag in chestii din care nu sunt sigur ca mai pot iesi!...stiu cum e drumul, am mai fost pe acolo!..

...uzunu nu avea gume adecvate!...si s-a aventurat la ceva pt care nu era pregatit!...

...multumesc pt urare...si tie la fel! ;)

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge astazi, sambata, pe la ora 11-12 pana la Szeged intr-o plimbare la un guyas si cum zice GIV o cioco_banana, vre-un amator de plimbare :what: ?

Vremea se anunta calda dar fara soare, innorat, sanse de ploaie 20%

Mesaj completat

As merge astazi, sambata, pe la ora 11-12 pana la Szeged intr-o plimbare la un guyas si cum zice GIV o cioco_banana, vre-un amator de plimbare :lol: ?

Vremea se anunta calda dar fara soare, innorat, sanse de ploaie 20%

 

La ora 12 plecarea din fata stadionului UTA...

vremea la arad:http://vremea.ido.ro/Arad.htm

vremea la szeged:http://www.besttourism.ro/vremea-europa-ungaria-szeged.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As merge astazi, sambata, pe la ora 11-12 pana la Szeged intr-o plimbare la un guyas si cum zice GIV o cioco_banana, vre-un amator de plimbare :lol: ?

Vremea se anunta calda dar fara soare, innorat, sanse de ploaie 20%

Bine ca nu postezi si tu pe la ora 2: am ajuns la Szeged, nu mai vine cineva....? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF? :what:
:lol: lasa Cristi, bine ca m-ai ajuns pe mine la intrare in Arad...

Mesaj completat

La festivalul Dacic de la Sarmisegetuza in 20-20 iunie, care se baga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: lasa Cristi, bine ca m-ai ajuns pe mine la intrare in Arad...

Mesaj completat

La festivalul Dacic de la Sarmisegetuza in 20-20 iunie, care se baga?

 

 

:lol:

 

asta inseamna dumineca, luni si marti.NU?

 

 

:what:

Editat de vest
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

asta inseamna dumineca, luni si marti.NU?

 

 

:what:

Scuze :19-20 iunie (sambata si duminica), de unde ai scos tu luni si marti, nu stiu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...