Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

iphonu arata ploi pana miercuri ( din pacate)

Mda , uitati-va aici la vreme ... chiar arata ok si se poate lua omu dupa cum vin norii. AICI!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tura scurta

sambata 26 iun plecare spre geoagiu bai, stat la cort,

este ceva party organizat de radio21 la bai (care au fost renovate)

intoarcere duminica

 

na poftim... cum se poate ca toate iesirile se organizeza cand lucrez in weekend???? ;)

...iar daca nu lucrez... ploua cu galeata :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na poftim... cum se poate ca toate iesirile se organizeza cand lucrez in weekend???? ;)

...iar daca nu lucrez... ploua cu galeata :) :P

Oricum in week iarasi o sa toarne...vor fi si zile insorite, libere la fel.. Nu te agita degeaba!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu cunoasteti decat nord, sud si est?

In vest vremea va fi perfecta

Numa' buna pentru o excursie de documentare la Louis GigaStore Nord din Viena

Magazinul e deschis până la ora 18 ora locală, deci nu e stres

Cazare la pensiune/camping/cort (ce o fi mai eftin) sambata seara, si duminica țuÂşti spre casă

500 km x 2, plus ce se mai face local prin Viena

 

http://www.louis.de/_10f99bdf73d403f21585d...liale&ID=65

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa' buna pentru o excursie de documentare la Louis GigaStore Nord din Viena

Magazinul e deschis până la ora 18 ora locală, deci nu e stres

 

Daca mergi la viena, poate ti-e utila lista cu alte magazine de profil:

De exemplu La Dress'n HELMET am gasit preturi si varietate de modele de casti cu mult mai bune decat la Louis. Iar amabilitatea este la fel, cu mult peste plictisitii de la Louis.

 

Dress'n HELMET - 1030 Wien Rennweg 79-81

Louis(gigastore Nord) - Kagraner Platz 20, A-1230 Wien

Louis (funshop Sud) - Triester Strasse 258

Hein-Gericke: Wien (Mitte) - Florianigasse 55

Hein-Gericke: Wien (Sud) - Triester Strasse 230 1230 Wien

Hein-Gericke: Wien (Nord) - "Fachmarktzentrum" pe Rautenweg nr.7 / Dassanovskyweg, 1220 Wien

BMW Wien Motorradzentrum - Heiligenstädter StraĂe 64, 1190 Wien

2RAD-BĂRSE Center - KCO Handels GmbH & CO: Praterstrasse 47, A-1020 Wien

Bike City Motorradhandel GmbH - Mariahilfer Str. 206/1 1150 Wien

Auner - Wiener StraĂe 11-13 2351 Wiener Neudorf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi la viena, poate ti-e utila lista cu alte magazine de profil:

De exemplu La Dress'n HELMET am gasit preturi si varietate de modele de casti cu mult mai bune decat la Louis. Iar amabilitatea este la fel, cu mult peste plictisitii de la Louis.

Multumesc mult, sa vedem cum ne duce GPS-ul, poate ne baga in Dunare :)

Acuma, daca mi-ai dat un deget eu iti iau toata mana: ceva campinguri cunosti in sau langa Viena? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult, sa vedem cum ne duce GPS-ul, poate ne baga in Dunare :)

Acuma, daca mi-ai dat un deget eu iti iau toata mana: ceva campinguri cunosti in sau langa Viena? :)

eu am stat la Hotel Donau Walzer pe Otakringer strasse nr 5 la 39 euro/camera. Camera e de 3 persoane cu mic dejun inclus.

Am avut rezervare cu 1 luna inainte, deci la fata locului s ar putea sa ai alte costuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa' buna pentru o excursie de documentare la Louis GigaStore Nord din Viena

 

 

pe cand vreti sa mergeti la viena.....?.......m-as inscrie si eu la treaba d-asta, daca nu deranjez....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe cand vreti sa mergeti la viena.....?.......m-as inscrie si eu la treaba d-asta, daca nu deranjez....

Nu deranjezi de loc

Plecarea e sambata dimineata pe la ora 3 (nu glumesc)

Eu deja mi-am gasit si mi-am facut rezervarea la un hostel

Acum nu prea mai sunt locuri decat in campinguri sau la hotel/motel/hostel cu peste 40 euro pe noapte

 

Mai multe detalii pe PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rau de tot pt mine :) ....sambata seara sunt invitat la un eveniment la care nu am cum sa nu merg....credeam ca acum puneti planul in dezbatere, nu stiam ca deja e totul stabilit.....imi pare f. rau, ca demult imi doresc sa merg cu motoru la viena......oricum, va doresc un drum super uscat, si daca vreti sa vedeti ceva mai frumos, va sugerez ca dupa ce intrati in austria sa o luati pe langa autostrada, e super ok drumul, sinuos, plin de curbe usoare, sosesea perfecta......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rau de tot pt mine :) ....sambata seara sunt invitat la un eveniment la care nu am cum sa nu merg....credeam ca acum puneti planul in dezbatere, nu stiam ca deja e totul stabilit.....imi pare f. rau, ca demult imi doresc sa merg cu motoru la viena......oricum, va doresc un drum super uscat, si daca vreti sa vedeti ceva mai frumos, va sugerez ca dupa ce intrati in austria sa o luati pe langa autostrada, e super ok drumul, sinuos, plin de curbe usoare, sosesea perfecta......

Pai probabil ca voi mai face o iesire la Viena anul acesta, deci nu e totul pierdut :)

Multumesc pt pont

Mesaj completat

...imi pare f. rau, ca demult imi doresc sa merg cu motoru la viena......

Noi am fost, acum e randul tau. Astept sa anunti cand vrei sa mergi, ca merita (m-as mai duce cel putin o data)

Dar trebuie procedat inteligent, organizat pe 2 nopti si petrecuta toata ziua de sambata acolo

Este un oras incredibil de frumos, curat, oameni civilizati, primitori (mai putin ospatarii, care te cam dau afara la ora inchiderii :D )

Este Viena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrunire Babatovo Elemir (150 km de aici) in Serbia 02-04.07. se trece vama fara buletin (eu am trecut deja). noi plecam sambata dimineata si venim duminica. se vor adauga pe parcurs si cei din timisoara (sau noi lor) :smoke: mai vine cineva?

mai jos links in sarba-trebuie traduse. ideea principala e ca este food for free si cazare la fel free in cort.

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=56886.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrunire Babatovo Elemir (150 km de aici) in Serbia 02-04.07. se trece vama fara buletin (eu am trecut deja). noi plecam sambata dimineata si venim duminica. se vor adauga pe parcurs si cei din timisoara (sau noi lor) ;) mai vine cineva?

mai jos links in sarba-trebuie traduse. ideea principala e ca este food for free si cazare la fel free in cort.

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=56886.0

 

Aici am postat programul:

 

/index.php?showtopic=549263

 

Va asteptam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banii vorbesc....! Totul e in mana lor! Banii vorbesc...!;)

Mesaj completat

intrunire Babatovo Elemir (150 km de aici) in Serbia 02-04.07. se trece vama fara buletin (eu am trecut deja). noi plecam sambata dimineata si venim duminica. se vor adauga pe parcurs si cei din timisoara (sau noi lor) :P mai vine cineva?

mai jos links in sarba-trebuie traduse. ideea principala e ca este food for free si cazare la fel free in cort.

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=56886.0

 

 

 

Nu are titrare...! ;)

Editat de tavy XT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu in 26iulie plec Arad-Sibiu-dn7c-Curtea de Arges-Pitesti-bucuresti-calarasi(se trece dunarea cu bac-ul)-baneasa-dobromir-negru voda-2mai.poate mai vrea cineva sa vina.cazare la cort.sugestii pt campare?campingul dracula de pe transfagarasan e ok?daca stie cineva....ms anticipat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helo all....sambata la 16.00 plecarea...inca nu stiu unde...dar plec:p...Initial am zis...Budapesta...Pecs...Eventual trag o fuga la sarbi...nu pot sa scap mai repede de la serviciu:(...in cel mai rau caz o plimbarica scurta pana la cetatea Deva sau pana la Dunare...daca tot e mare:P...astept idei...si bikeri care se alatura:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io m'as baga...da imi surade week asta mai tare

ce zici?

ne bagam? ;)

Nup...

Merg la nunta la Luci

Nu-ti recomand sa mergi w.e. asta, vremea e inca foarte instabila la munte

Hai cu noi saptamana viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nup...

Merg la nunta la Luci

Nu-ti recomand sa mergi w.e. asta, vremea e inca foarte instabila la munte

Hai cu noi saptamana viitoare

Care voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...