Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

Ce fain a fost azi pe Valea Muresului !!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Pentru cei care s-au intors din drum cand a inceput sa ploua........nu stiti ce ati pierdut.Am mai mers cativa km pe ploaie TORENTIALA si apoi a fost uscat drumul. Si pe langa faptul ca a fost uscat, a fost si pustiu. :lol: Pana la Zam am depasit maxim 4-5 masini si din sens opus au venit maxim 10-15. Asa ca....distractie la maxim, chiar daca de unul singur. Era si culmea sa ma intorc din drum , acum cand am spart pusculita cu fise ;) :crack:

 

Aaaaa si era sa uit..........la intoarcere nu m-a plouat deloc :) :) :lol:

 

 

Mai are omul nevoie si de NOROC :sick: Asa puteai s-o "mushti " si sa ne lipsesti de prezenta ta ,..hai sa zicem vreo 24 de ore,..daca se spargea "butoiul" aici si nu pe la Caras severin :lol: Oricum ,lucky you this time sa-l ai tot asa si de-acuma,..ASFALTUL,.uscat :disappointed:

post-7814-1152509327_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai are omul nevoie si de NOROC :crack: Asa puteai s-o "mushti " si sa ne lipsesti de prezenta ta ,..hai sa zicem vreo 24 de ore,..daca se spargea "butoiul" aici si nu pe la Caras severin :sick: Oricum ,lucky you this time sa-l ai tot asa si de-acuma,..ASFALTUL,.uscat :disappointed:

...buei!!...ala de sta la umbra cu fata spre motociclisti este cumva radar????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am fost cu hondita mea duminica la Deva. Pe drum am intalnit o trupa cu enduroaice care se indreptau probabil catre Ghioroc... Drumul a fost super, am mers lejer. Am fost surprins ca am facut doar 1 ora si 40 de minute pana la intrarea in deva. Asta desi nu am depasit 110! Curbele pe valea Muresului sunt bestiale!

Am vizitat cetatea (sau ma rog, ce a mai ramas din ea) - ocazie cu care mi-a parut rau ca am ales Deva si nu Hunedoara, Castelul Huniazilor e mult mai frumos! Da cine stie, poate data viitoare.

Am plecat pe la 2 din Deva spre Arad, pe la Savarsin au aparut norii de ploaie la orizont... Si am intrat in ploaie torentiala. Am halit o ciorba de burta la popasul de la km 60 (inainte de Arad) - am mai zabovit vre-o juma d eora la o bere... apoi am plecat mai departe. Alternau portiunile cu ploaie torentiala cu cele cu soare arzator. Cand m-am intersectat cu drumul ce duce la Ghioroc :disappointed: - de-abia am putut sa ma bag, desi aveam prioritate.. ca era coloana de masini care goneau de la ghioroc spre Arad. Am depasit toata coloana, am luat-o apoi pe Centura spre Gai... iar la bariera aia dubla, iar am depasit aproape toata coloana. Aproape toata, pt ca am observat masina pulitiei cu girofaru in spatele meu :crack: . M-am repliat cu vre-o suta de metri inainte de bariera, atunci politaiu m-a iertat si s-a bagat si el in coloana. Ploua torential.

Vazand ca nu vine trenu, m-am bagat pe dreapta si am depasit totul pana la a doua bariera, fara sa trec de ea. Chiar daca a plouat la intoarcere, a fost o experienta placuta!

 

Wekendu aviator sunt la o nunta...

Iar apoi ma pregatesc de concediu, se pare ca urmatoarea iesire mai lunga o voi face dupa 15 august...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si pe mine m-a prins ploaia duminica pe la Sambateni doar ca a trebuit sa deschid turela la conserva ca sa simt ceva.

vezi daca nu ai venit cu noi sa simti ploaie adevarata!!!!! :crack: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica dimineata pe la 8-9. Asa frumos, pe racoare. SUnt 155 km deci cam in 2 ore sunt acolo.

Decat sa ma duc iar pe Valea Muresului parca as prefera o plimbarica pana la Caransebes.

Macar vedem si ceva spectacol.

Te bagi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica dimineata pe la 8-9. Asa frumos, pe racoare. SUnt 155 km deci cam in 2 ore sunt acolo.

Decat sa ma duc iar pe Valea Muresului parca as prefera o plimbarica pana la Caransebes.

Macar vedem si ceva spectacol.

Te bagi?

as prefera ceva de sambata,parca.cu intoarcere duminica dupamiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D

E m-as duce aici : /index.php?...mp;#entry446059

Maine ma interesez sa vad exact cum e drumul Timisoara-Lugoj-Caransebes. Daca e rau nu cred ca merg dar daca e bun :disappointed: :crack: :sick:

Din cate am auzit pe Lugoj e groaznic de rau, in schimb ... Resita e super-ok ... cu ocolul de rigoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

D

Din cate am auzit pe Lugoj e groaznic de rau, in schimb ... Resita e super-ok ... cu ocolul de rigoare.

 

acum o luna tm-lugoj era praf....varza un cauciuc+janta la conserva...la 80 km/h....orbit de faruri nu am mai avut cum sa evit catacomba....

Editat de ApriliaFan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca bine am inteles azi in vladimirescu a fost un accident in care a fost implicat un motociclist (sper ca eu sa fi inteles gresit ) :lol: ........ stie cineva despre asa ceva...... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca bine am inteles azi in vladimirescu a fost un accident in care a fost implicat un motociclist (sper ca eu sa fi inteles gresit ) :lol: ........ stie cineva despre asa ceva...... :crack:

mi-o zis pepe c-o fost ceva italian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT FRATII MEI , sunt nou in orasul vostru , nu stau mult dar stau ceva pe aici , nu-l bagati si voi pe un bucurestean in gaska voastra? :lol: ...... ma tot dau singur cu motoreta si e cam plictiseala. voi cum faceti ? unde va in talniti de obicei? astept un raspuns daca se poate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUT FRATII MEI , sunt nou in orasul vostru , nu stau mult dar stau ceva pe aici , nu-l bagati si voi pe un bucurestean in gaska voastra? :D ...... ma tot dau singur cu motoreta si e cam plictiseala. voi cum faceti ? unde va in talniti de obicei? astept un raspuns daca se poate .

 

 

salut :lol: in cursul saptamini (mai rar ca avem treaba )....ne vedem in centru .......iar duminica ne intilnim la : deal :....(dupa ora unu ) :crack: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...