Sari la conținut

Jante Enduro


Postări Recomandate

salut

 

voiam sa stiu si eu daca importa cineva in romania jante enduro (materiale usoare, culori altele decat cromate etc). daca da, cine? sau stiti vreun site pe care se pot comanda?

 

mersi

 

Poti lua Excel negre de curse. Insa poti sa ai surpriza sa te coste jantele cat juma de motocicleta

De ce vrei sa le schimbi pe ale tale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voiam sa stiu si eu daca importa cineva in romania jante enduro

Stiu ca in cataloagele KTM Power Parts sunt jante Excel, deci presupun ca cei de la KTM Romania le pot aduce.

Vezi aici: http://www.ktm.com/shop/list_items.asp?id_...Groups=28&mode=

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai poti incerca si pe ebay. Eu mi-am luat excel-uri takasago negre din sua, cu tot cu butuci, disc de frana etc la 130 usd bucata :cheers: Depinde cum gasesti oferta. Transportu mai e fo 60 usd/roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai poti incerca si pe ebay. Eu mi-am luat excel-uri takasago negre din sua, cu tot cu butuci, disc de frana etc la 130 usd bucata :crack: Depinde cum gasesti oferta. Transportu mai e fo 60 usd/roata.

 

Se poate plati si din Romania? Eu am incercat sa platesc cu Pay Pal dar aia nu stiu de Romania...

 

Cum ai facut cu vama?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate plati si din Romania? Eu am incercat sa platesc cu Pay Pal dar aia nu stiu de Romania...

Cum ai facut cu vama?

De obicei cei care iau de pe eBay au pe cineva dincolo si tranzactia se face in contul respectivului. Nu cred ca e posibil direct din Romania.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate plati si din Romania? Eu am incercat sa platesc cu Pay Pal dar aia nu stiu de Romania...

 

Cum ai facut cu vama?

 

 

 

Pay pal nu merge din romania asa ca nu te chinui. Cauta vanzatori care accepta si money order si trimit worldwide.

Ii trimiti ori cu western union, ori cu transfer bancar, sau daca tii musai sa faci economie ii bagi intr-un plic si ii trimiti asa. Daca vanzatorul accepta si ai un card valabil, si www.moneybookers.com merge. Sau unii vanzatori au un check-out separat de ebay unde accepta ei direct carti de credit.

La vama eu am scapat lejer ... nu aveau in catalog produse de moto si au decis sa nu se mai complice :crack: Oricum, in cel mai rau caz platesti 30% taxe vamale + 19 % tva si tot iesi mult mai ieftin decat in .ro .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt informatii. De pe ebay n-am mai cumparat insa am reusit sa cumpar de la americani de pe un site de piese si n-am avut nici o problema, a venit cam in 7-10 zile. La vama insa mi-a zis ca e singura data cind scap netaxat (avem filtre si un kit de tuning carbrator). Daca platesti taxele nu cred ca scapi mai ieftin, acum depinde si ce si cit cumperi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...