Sari la conținut

De Ce Asa Preturi Exagerate ?


chrystyanyty
 Share

Postări Recomandate

nu stiu cum se pot gasi pese noi de acu 50 de ani

 

Nu pe toate drumurile, dar se mai gasesc. Eu am avut pistoane si cilindrii noi de Simson de exemplu. Originale, logic. Au fost luate de un mos pe timpul cand se mai gaseau la magazin. Adica din 1985 in cazul meu.

 

Am cerut 1.5 mil pe un piston. Era mult oare pentru un lucru nou in cutie si original?? Ma indoiesc. Stresul de a face altul sau carpeala uneori costa mai mullt. Unul zicea ca e sablat si curatat si ca nu poate fi nou. :crack: :blbl:

 

Ce sa-i faci, "e" unii saracii.. :crack: Dar astea sunt ocazii, insa cand vrei sa vinzi gunoaie la bani multi atunci clar intervine lipsa de bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nui nimka

IN alba la dilerul meu ii trebuie pe in motor de minsk 360E

Ce zici?

:crack: :crack:

 

Ce dracu sa mai zici. Eu am dat pe motorul meu 350 iepuroi si are electrica noua si motorul nou facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESCROCI , BURGEJI, PROFITORI , HOTI , TILHARI , BANDITI ,JEPCARI , MONOPOLISTI , BISNITARI , VAMPIRI FINANCIARI , NESATUI DE LOVELE , da cind ai nevoie de o piesa,ii cauti cu limba scoasa.Eu zic sa-i omorim si dupa aia sa ne luom cu totii japoneze(femei,nu motoare). :crack:

 

Solutia finala? Uite aci,nu consuma si potcoavele la cai sint eftine frate.

post-5541-1142223572.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Nu am citit tot topicul da hai sa formulez si eu un raspuns:

Daca o sa cauti pe aici o sa vezi ca multe piese se pot lua si pe 0 lei! Am dat si noi (io si fratii mei) asa piese, pana cand dupa cateva dusuri reci am ajuns la concluzia ca nu are sens sa mai dam nimic gratuit decat in cazul in care peroana care solicita respectiva piesa indeplineste anumite conditii minimale din punctul nostru de vedere (deci daca ati primit de la noi piese gartuit inseamna ca ati meritat :crack: ).

Despre pretul comunistelor: Axi, Baluba si io spre disperarea extrema a familiei ne ocupam de "adunat vechituri". Procedeul se deruleaza cam asa:

1.Stadiul de zvon de la "reteaua de mosi".

2.Prima escala in satul X in cautarea mosului Y.

3.Dupa ce iei toate strazile la rand si noroaiele afrente gasesti pe mosul Y care te anunta ca a vandut motorul la prietenul sau de pahar din tinerete care sta in satul Z

4.Ajungi in satul Z. Iar noroaie dar surpinzator gasesti repede casa mosului. Spun casa pentru ca aflii de la vecini ca mosul a murit iar copii sunt plecati in Spania de doi ani. Intrebi de neamuri si aflii ca are neamuri in satul T.

5.Pleci in satul T. Dupa aventuri ii gasesti neamurile si aflii ca mosul a avut cateva motoare. Intrebi de unul cu cilindrii scosi afara; faci un desen si omu-si amineste ca e posilil sa-l fi dat pe un frigider la "unu" din G, ETC, ETC

 

Nu-s fabulatii. Asta ni se intampla noua acum in cautarea unei IFA BK 350. Dupa cate o escapada deasta care poate sa dureze luni Spaima Soselelor (Dacia 1300) are nevoie de un concediu in garaj unde sa-i schimbam pivoti, "capete de bara", retusuri la vopsea dar inainte de toate spalat cu jet de apa suficient de puternic sa dea jos tonele de noroi. Nu mai punem la socoteala benzina...

SI UITE ASA PIESELE PENTRU COMUNISTE VECHI NU-S DELOC SCUMPE

Editat de moto_comuniste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un vecin in bloc , un asa zis MOSH , care da ieftin niste piese noi de MZ 175 . Na , cine are nevoie sa stie.

 

chiar era cineva care vroia piese de mz , incearca la Motors Republic - comuniste

 

@ moto_comuniste

 

si io am umblat f mult inainte sa imi iau, am ajuns si undeva pe langa alexandria, ca sa nu mai spun de comunele de prin jurul bucurestiului...

 

si ca sa o tin pe a mea in contiuare: duminica trecuta am fost sa iau un set de tobe si am gasit la om in curte un Ij de prin 60 fara acte, haiducit, dar vroia pe el 2 500 000. era intreg si functional.

 

poate ca mananc io rahat, dar nu cred sa fi jignit pe nimeni pe acest forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

chiar era cineva care vroia piese de mz , incearca la Motors Republic - comuniste

 

@ moto_comuniste

 

si io am umblat f mult inainte sa imi iau, am ajuns si undeva pe langa alexandria, ca sa nu mai spun de comunele de prin jurul bucurestiului...

 

si ca sa o tin pe a mea in contiuare: duminica trecuta am fost sa iau un set de tobe si am gasit la om in curte un Ij de prin 60 fara acte, haiducit, dar vroia pe el 2 500 000. era intreg si functional.

 

poate ca mananc io rahat, dar nu cred sa fi jignit pe nimeni pe acest forum

 

Pai io tocmai asta scoteam in evidenta: nu sunt scumpe motoarele cumparate de prin te miri ce sat uitat, e al dreku de scump cautatul lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar era cineva care vroia piese de mz , incearca la Motors Republic - comuniste

 

@ moto_comuniste

 

si io am umblat f mult inainte sa imi iau, am ajuns si undeva pe langa alexandria, ca sa nu mai spun de comunele de prin jurul bucurestiului...

 

si ca sa o tin pe a mea in contiuare: duminica trecuta am fost sa iau un set de tobe si am gasit la om in curte un Ij de prin 60 fara acte, haiducit, dar vroia pe el 2 500 000. era intreg si functional.

 

poate ca mananc io rahat, dar nu cred sa fi jignit pe nimeni pe acest forum

Pai... shi? Te bagi? Hai sa il luam.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... shi? Te bagi? Hai sa il luam.... :crack:

 

pai crezi ca nu imi ajung doo gramezi de fiare? (mobra respectiv piesele care le am in plus). imi mai trebuiesc doar cateva maruntishuri si sa ma apuc sa iau o mobra intreaga...ti-am dat numarul tipului...suna-l si vezi ce mai are din el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...