Sari la conținut

harti drumuri comunale


morarugeorge
 Share

Postări Recomandate

stie careva de unde pot cumpara, procura harti ale romaniei cu drumurile comunale, forestiere, pe judete sau cum or fi indiferent cat de mari ar fi.

 

sau exista pe calculator asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva de unde pot cumpara, procura harti ale romaniei cu drumurile comunale, forestiere, pe judete sau cum or fi indiferent cat de mari ar fi.

 

sau exista pe calculator asa ceva?

Exista site-ul asta. Dar nu te baza foarte tare pe el. Am avut surpriza sa gasesc ca drumuri fara nume de pe el nu exista decat teoretic sau ca un drum judetean e de fapt un forestier plin de mocirle prin care puteai sa treci doar cu capra cu crampoane serioase. Deci oriunde te-ai duce dupa el sa ai pregatit si un drum alternativ pe care il gasesti si pe alta harta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista site-ul asta. Dar nu te baza foarte tare pe el. Am avut surpriza sa gasesc ca drumuri fara nume de pe el nu exista decat teoretic sau ca un drum judetean e de fapt un forestier plin de mocirle prin care puteai sa treci doar cu capra cu crampoane serioase. Deci oriunde te-ai duce dupa el sa ai pregatit si un drum alternativ pe care il gasesti si pe alta harta.

 

site-ul e foarte ok, insa... as prefera ceva pe hartie, pentru ca nu am niciodata un traseu definit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garmin road le stie, mergi cu setari offroad pe el

 

nu vreau sa merg cu gps, oricum... daca nu gasesc nimic sa ma satisfaca... incerc si garminul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru drumurile forestiere eu ma folosesc de hartile montane. Nu sunt perfecte, dar sunt destul de bune. Daca le mai coroborezi un pic cu google earth te lamuresti. Pe net le hasesti la harti.mielu.ro

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...