Sari la conținut

FREE BIKERS WEEK 2 *** 13 - 16 AUGUST 2009


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Clubul Moto Hunedorean FREE BIKERS ,

organizeaza in perioada 13 - 16 august 2009 ,

de Joi pana Duminica ,

la 9 km de HUNEDOARA in sat NANDRU - VALEA ROATEI ,

editia a 2 -a a festivalului moto FREE BIKERS WEEK

 

post-11187-1246004887_thumb.jpg

 

OFERIM INTRAREA GRATUITA !!!

 

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada FESTIVALULUI

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980

* pt cei care sosesc pe motociclete si au impliniti 60 de ani

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete

* pt. cei care vin de la o distanta mai mare de 450km ( distanta dintre orasele de origine SAU cei care vin din concediu si pot dovedi )

* pt toate domnisoarele cu numele de MARIA

 

In urmatorul link putetzi vedea cum s-au defasurat bikeri anu trecut la noi la Free Bikers Week 2008

/index.php?...;hl=free+bikers

 

VA ASTEPTAM , CU SURPRIZE SI MULTE CHESTII INEDITE :

-- la intrare va vom astepta cu Palinca Ardeleneasca ( TUICOMICINA ) peste 60 grade din zona Bradului , din Gistilaria lu Yedutz ge la Ribita .

-- dupa cum bine stiti , in biletul de intrare , sambata fiecare participant primeste o portie de fasole cu ciolan facute la cazan .

-- pt bikerii care vin de joi , vor primii fiecare cate o licuare alcoholicaa bonus .

-- pt toti prezenti , Vineri seara va pregatim o Mare Surpriza .

-- atat vineri cat si sambata va asteptam sa luati parte la concursuri care incercam sa fie unice .

-- sambata va invitam la Parada Moto , prin Municipiul Hunedoara .

 

Bine inteles , vom avea si niste REGULI , zicem noi de bun simt pt toate genurile de Bikeri :

--- Pentru cei care vin cu masinile , vom avea loc special de campare pt masini .

--- LA INTRARE VA EXISTA UN TABEL NOMINAL (ca si anul trecut ),unde ca titlu va scrie mare PARTICIPANII TREBUIE SA RESPECTE REGULILE IMPUSE , SI FIECARE RASPUNDE IN FATA LEGII PT FAPTELE SALE . IN acest tabel va trebuii , fiecare participant sa isi scrie numele , datele din buletin si sa semneze ca a luat la cunostinta . Daca vi se pare un inconvenient sa semnati in Tabel , va rugam sa alegeti alta destinatie in wekendul acela . Nu vrem sa apara discutii , si neplaceri .

--- Viteza maxima 5 km \ ora , iar plimbatul excesiv interzis .

--- Dupa 1 noaptea , turatul motoarelor este interzis ( vom organiza ziua concurs de galagie ) , aici trebuie sa inteleaga acel segment de bikeri , ca sunt multi care noaptea dorm , vin de la distante mari , si au un drum de facut inapoi , si ca aceasta problema este una mare cam la toate festivalurile moto

TOTI CEI CARE NU VOR RESPECTA REGULILE , LA A 2-A ABATERE VAR FI DATI AFARA DIN SPATIU FESTIVALULUI .

 

Incercam sa invatam din greselile noastre si ale altora , si ne dam silinta sa va facem sa plecati cat mai multumiti si relaxati , si anii care urmeaza sa reveniti cu placere pe plaiurile Hunedorene .

 

Cu mai multe detalii despre Festival vom revenii .

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OFERIM INTRAREA GRATUITA !!!

 

* pt. cei care au ziua de nastere in perioada FESTIVALULUI

* persoanele cu handicap , indiferent de natura sa

* pentru motociclete mai vechi de anul 1980

* pt cei care sosesc pe motociclete si au impliniti 60 de ani

* pt. fetele care sosesc la ghidonul unei motociclete

* pt. cei care vin de la o distanta mai mare de 450km ( distanta dintre orasele de origine SAU cei care vin din concediu si pot dovedi )

* pt toate domnisoarele cu numele de MARIA

 

RESPECT

 

Mai adaugam Motociclistii care isi fac aparitia in Motociclete cu atas

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati spus ca se vor respecta orele de somn eu cu inca cativa tovarasi vom veni.., fereasca sfantul sa nu fie asa ca nu vreti sa stiti ce 'reclama ' va voi face!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati spus ca se vor respecta orele de somn eu cu inca cativa tovarasi vom veni.., fereasca sfantul sa nu fie asa ca nu vreti sa stiti ce 'reclama ' va voi face!!! :D

 

Reclama pozitiva ne poti face, chiar te rugam sa faci asta :)

 

Negativa, te asigur ca nu va fi cazul...pentru "referinte" poti verifica parerile de anul trecut, de la prima editie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost anu trecut o sa venim si anu asta citiva din sb cu enduro in linie dreapta peste dealuri ca de aia avem enduro sa nu ocolim nimika

 

p.s nush de ce dracu in linie dreapta am facut 300km pina acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrarea va costa 30 lei, in care este inclusa o PORTIE de : Gulas / Fasole cu ciolan , la cazan + 1 pahar de TUICOMICINA pt ,, revigorarea trupului si mintii ''

 

Trupele care vor face SHOW :

The Shadow Birds : - Rockabilly

http://www.myspace.com/theshadowbirds

The Silver Shine : - Rockabilly

http://www.myspace.com/thesilvershine

Sanctuar - heavy metal al anilor 70 - 80

http://www.tion.ro/stiri/im:tion:trupe/art...20061002-124556

Green Band - Coveruri din tot ce inseamna frumos in rock

 

 

TOTI CEI CARE AU DE GAND SA VINA SAMBATA , VINERI SEARA VA AVEA LOC O MARE SURPRIZA !!!

 

Va tinem la curent cu noutatile !

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pt toate domnisoarele cu numele de MARIA"

not fair :laugh: ...ar trebui si pt cei cu numele de Marian sa fie la fel, dc nu cel putin jumatate sa fie reducere(pe baza buletinului, ...of course :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pt toate domnisoarele cu numele de MARIA"

not fair :D ...ar trebui si pt cei cu numele de Marian sa fie la fel, dc nu cel putin jumatate sa fie reducere(pe baza buletinului, ...of course :blink: )

 

 

Ma da tu cam multe vrei !!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma da tu cam multe vrei !!! :laugh:

 

Asa-i el Caline...omu cere,daca i se da bine daca nu iara bine! Eu oricum nu mai cer tuicomicina,m-am lecuit :blink: .Ptr mine o apa rece daca este ,la sosire...sau hai ,o halba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pt toate domnisoarele cu numele de MARIA"

not fair :D ...ar trebui si pt cei cu numele de Marian sa fie la fel, dc nu cel putin jumatate sa fie reducere(pe baza buletinului, ...of course :blink: )

bai tu asa ma calci pi nervi, la pecica mi-ai zis ca festivalul e in 2 saptamani si mi-am facut planuri, nu-i bai pentru ca m-ai mintzit nu-ti mai duc whiskey din potriva, faci tu cateva beri :laugh:

Editat de swartelf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu oricum nu mai cer tuicomicina,m-am lecuit :blink: .Ptr mine o apa rece daca este ,la sosire...sau hai ,o halba!

Intrarea va costa 30 lei, in care este inclusa o PORTIE de : Gulas / Fasole cu ciolan , la cazan + 1 pahar de TUICOMICINA pt ,, revigorarea trupului si mintii ''

 

deci ai fasole,gulas si 1 pahar de Tuicomicina ca apa nu se bea :D :laugh: doamne ajuta

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i el Caline...omu cere,daca i se da bine daca nu iara bine! Eu oricum nu mai cer tuicomicina,m-am lecuit :blink: .Ptr mine o apa rece daca este ,la sosire...sau hai ,o halba!

 

Domnu Kato un pahar trebuie sa ciocnesti cu noi restu nu ma intereseaza ce bei !! ! :D :laugh: Va asteptam !!!! Pana atunci multa sanatate si asfalt uscat pe unde mai umblati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor sper sa tina vremea cu noi . ca la brasov am muscato de numa numa. murat am ajuns acasa.. si cort shi haine shi chilotzi tat tat. jur ca nu mai cumpar corturi din metro chit ca a fost cat a fost a trebuit sa il abandonez la brasov( el nu m-a abandonat, a venit dupa mine cu mashina) era prea plin de apa shi inauntru. deci hai sa speram ca va fi soare mult mult.

abia astept. sa ne vedem sanatosi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tu asa ma calci pi nervi, la pecica mi-ai zis ca festivalul e in 2 saptamani si mi-am facut planuri, nu-i bai pentru ca m-ai mintzit nu-ti mai duc whiskey din potriva, faci tu cateva beri :laugh:

las mah k si eu am "muscat'o" de numa....asa am crezut k e, luna asta... :laugh: ...nu-i bai...noi sa fim sanatosi...(si sa fie si jacky cu noi :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor sper sa tina vremea cu noi . ca la brasov am muscato de numa numa. murat am ajuns acasa.. si cort shi haine shi chilotzi tat tat. jur ca nu mai cumpar corturi din metro chit ca a fost cat a fost a trebuit sa il abandonez la brasov( el nu m-a abandonat, a venit dupa mine cu mashina) era prea plin de apa shi inauntru. deci hai sa speram ca va fi soare mult mult.

abia astept. sa ne vedem sanatosi!!!

 

Da unde iti era costumul de ploaie care l-ai luat vineri de la mine ? , sau ai facut ca mine si l-ai uitat pe masa ??

 

Sa dea cel de sus vreme macar cum am avut anul trecut !!!

 

 

 

RESPECT

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

achime eu vorbeam de cortul meu nou noutz din metro. ce ai fi vrut sa dorm cu costumul de ploaie pe mine? (totushi cred ca era o idee buna)

hai sa ne vedem sanatosi la nandru shi in nr cat mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi veni si eu din Austria cu 5 sau 6 bikeri din Gratz si Viena , probabil cu Corturi + 1 Rulota .

In 12 sau 13 august , vom fi acolo ,Sper sa pregatiti un sow pe masura asteptarilor pt toata lumea.

NE VEDEM IN AUGUST in numar cat mai mare sper , iar vremea sa tina cu noi !!!

Editat de free
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...