Sari la conținut

Sfat Pls...


Motoristu Virog
 Share

Postări Recomandate

Demonteaza scaunul, baga-i pe sub scaun si monteaza-l apoi la loc. Mai simplu ca asta nu cred ca poti decit daca iti iei coburi cu rama fixa si care se pot lua ca genti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se muleaza?da ce-i prezervativ?buahahahahaha

pantofii aia noi ti-se muleaza?normal ca nu,dureaza un pic pana se lasa....ce vrei,coburi din piele de caprioare?fi serios....

B.

:crack: sunt cat se poate de serios da ideea e ca pielea e groasa al drecu si nu mai pot baga scaunul inapoi ca lumea... pur si simplu nu intra... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual taie bucata aia de piele dintre cele doua genti si leaga-le intre ele cu snururi de piele. Unde tai dai niste gauri si le prinzi intre ele ca siretul la pantofi. Eu asa am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti pune niste poze.

Buna idee, am sa incerc :cheers:

Off topic: am facut faculta la Oradea si poate cand mai vin pe-acolo(cat de repede) dam o tura :laugh:

 

daca tot nu iti plac....nu le vinzi?

:lol:

DE unde le-ai cumparat? Si eu vreu sa imi iau.

Mah, mie imi plac la nebunie. Le-am luat din Louis cu 50 euro. Merita... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine ,coburii se fixeaza de 2 bucati de piele (pe care le-am bagat pe sub sa) cu niste inchizatori gen de poseta de dama (un dreptunghi care trece printr-o gaura dreptunghiulara si il rasucesti),vezi ca se mai gasesc cateodata pe la mercerie sau pe la mag. de furnituri de marochinarie - eu am stricat una si-am inlocuit-o,costa cam mult,e adevarat...E zdravana insa,tine la greutate fara probleme ,oricum sunt cite 2 pe fiecare cobur...

Daca e destul de lunga pielea dintre genti,poti s-o tai si sa-i montezi chiar tu un sistem din asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simplu , trebuie sa tai si din prinderile coburilor .

faza 1 sub sa dintr-o bucata de piele i-ti faci prinderea ( asta ramane sub sa , n-o mai dai jos , o tai in asa fel incat decupajul sa nu se suprapuna peste prinderi ( suruburi , si prinderea scaun ) de obicei asta-i in forma de H - te sfatuiesc sa o faci intai din carton

faza 2 prizi scaunu si-ti ajustezi prinderile la coburi ( partea cu gauri pe care le prindeai cu snur unul de celalalt ) - ajustare , adica le tai , te sfatuiesc sa-ti faci un sablon din hartie ca sa le tai la fel

faza 3 a . dai gauri ( de preferat cu o preducea ) si in coburi si in prinderea ce-ti ramane sub scaun , laturile mai lungi ale H constituie prinderea

b s-au cumperi prinderi cum ai fost sfatuit

 

o sa incerc sa-ti pun cateva poze , daca nu te ajuta ce ti-am scris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: :moto:

Care aveti viroaga 535 cu coburi dati o parere cum sa prind coburile sa vina pe sub scaunul din spate :moto: ca sunt proiectate sa vina peste si nu imi place :moto:

 

 

 

Io zic sa le lasi pe deasupra ca arata bine si asa, si nici nu il incomodeaza pe pasager. Si decat sa iti mai dai futaraie de cap cu ele, mai bine om bea noi o bere :moto: ,s-apo noi sa fim sanatosi :moto: ........ca pana la toata urma, tate-s de la "viata" . SPAN TO LIVE, LIVE TO SPAN !!!!!!!!!! FREE SPIRIT :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...