Sari la conținut

Cine mufeaza furtune de frana/ambreiaj hidraulic


Postări Recomandate

lenea e cucoana mare.......................... nu cred ca mufeaza nimeni furtune in buc. sa i-au gata facute... noi or` sh.

oricum nu sunt chiar scumpe.................... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lenea e cucoana mare.......................... nu cred ca mufeaza nimeni furtune in buc. sa i-au gata facute... noi or` sh.

oricum nu sunt chiar scumpe.................... :D

Analfabetu"-le"............ handicapat analfabet ce esti handicapat :P FYI, un set de furtunuri HEL (btw, asta e plurarul corect, handicapatule), costa cam 200 RON :rose: Asta ca sa nu-ti zic cit costa cele originale. (cuvant jignitor) :rose:

 

PS: handicapatule

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine problema e urmatoarea : furtunasul de la ambreiajul hidraulic se imbina cu o teava de fier, apoi iarasi cu un furtun normal la prindere,in celalalt capat. Problema e k partea metalica nu are nimic,nu aia vreau sa o sch ci doar furtunul si trebuie mufat aia e problema. Nu as vrea sa inlocuisc totul nu din cauza banilor,ci pt k teava aia de fier a fost pusa acolo dintr-un anumit motiv ( si anume incalzirea motorului care ar putea deteriora cauciucul).

In concluzie nim,eni nu mufeaza???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mufeaza, bineinteles.

Uita-te la http://www.badi.ro - sunt pe bd Laminorului. Furtunuri cu insertie metalica pentru orice fel de circuite hidraulice, ti le taie pe loc, la orice lungime, le sertizeaza cu orice fel de capete ai nevoie. Si mai ieftin decat daca iei furtunuri asa-zise "speciale de moto".

 

PS - nu trebuie sa stai cu ochii pe topic ca sa vezi cand ti-a dat cineva raspunsul asteptat - te poti abona la propriul topic si primesti mail :D Hai, ca azi sunt pus pe promovat functiile forumului, hehehe.

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist...am fost acolo si mi-au spus ca asa capete nu au,ca la ei nu am cum sa fac, sa incerc in alta parte.. :)(

Deci ramane valabila intrebarea...

dute la Hidraulica s.rl. e undeva pe langa aeroportulotopeni..au cei de acolo masina de sertizat si au si capete pt furtun..poate ti le fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...