Sari la conținut

Ce Vaselina Sa Folosesc


tro5
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa gresez rulmentii de la bascula prinderea amortizorului central si furca, nu stiu ce vaselina sa folosesc. Presupun ca exista ceva mai deosebit decat vaselina clasica.

 

Ce vaselina sa folosesc si in principal unde o gasesc de cumparat. Care sunt preturile???

 

 

Atasez poze cu rulmentii in cauza.

post-794-1142493921_thumb.jpg

post-794-1142493935_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa gresez rulmentii de la bascula prinderea amortizorului central si furca, nu stiu ce vaselina sa folosesc. Presupun ca exista ceva mai deosebit decat vaselina clasica.

 

Ce vaselina sa folosesc si in principal unde o gasesc de cumparat. Care sunt preturile???

Atasez poze cu rulmentii in cauza.

 

 

Eu am bagat vaselina cu MoS2. Acolo nu ai probleme cu temperatura de curgere, iar contra prafului si apei cel putin articulatia basculei este protejata de simeringuri,garnituri samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Tro5,

 

Avem la magazin vaselina speciala pentru asa ceva.

Are 400ml si este tub pentru pistol de gresat, dar poate fi folosit si ca atare.

Pretul este 30 ron.

 

Ultimate-performance long-life grease for optimum lubrication. Maximum adhesion and total resistance to water. Optimum protection against corrosion and wear even under extreme conditions. Excellent pressure bearing capacity. Extends lubrication intervals. Temperature range: -30°C to + 120°C.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Tro5,

 

Avem la magazin vaselina speciala pentru asa ceva.

Are 400ml si este tub pentru pistol de gresat, dar poate fi folosit si ca atare.

Pretul este 30 ron.

 

 

produsul se gaseste si la magazinul din 13 Septembrie???? sau doar la Tunari???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca exista la benzinarii un spray cu vaselina care am inteles ca este foarte buna........incearca cu aia :crack:

Zambaretule esti bine intentionat insa esti total pe dinafara crede-ma ca nu-ti vreau raul.

Acum on topic poti sa pui orice fel de vaselina de calitate important sa o faci cat de cat des si in functie de traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Produsul este nou, asa ca inca nu este in toata reteaua.

Daca te intereseaza ti-l trimitem in oras!

 

 

Ma mai gandesc si daca vreau te anunt.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca vaselina la tub mie mi-a placut in special vaselina Shell Retinax, cu grafit. Foarte buna ungere si adeziune mare si coeziune. Era la clasicul pret de 10-12 RON . Acu nu stiu unde poti gasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...