Sari la conținut

Ulei de motor: 20w-50 semisintetic


Postări Recomandate

Pur si simplu: de unde gasesc un 20w-50 semisint, pentru moto cu ambreiaj umed, in mirifica noastra Capitala? Peste tot vad numa 15-50...

am luat pentru masina mea de la un magazin de piese auto dacia-aro-raba de pe emil racovita, langa indyra gim(sau asa ceva). este si un restaurant terasa in aceeasi cladire cu magazinul de piese. cand mergi spre turnu magurele pe partea stanga

P.S. sectorul 4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru masina, da :blink: Se gaseste mai usor daca nu e special moto :laugh:

chiar este diferenta intre uleiul de motor pentru masina si cel pentru motocicleta? bine ca aflu si eu. uleiul respectiv este mobil1 20w50. succes oricum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine mai cauta:

- se gaseste in reprezentantele KTM (Motorex + Yacco), insa de saptamana/saptamanile viitoare. Momentan nu mai gasesti cam nimic la ei in materie de uleiuri :lol:

- se gaseste la reprezentanta Yamaha din Pipera (sos. Pipera nr. 48), ulei Putoline la 33RON litrul.

 

Altundeva... nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pur si simplu: de unde gasesc un 20w-50 semisint, pentru moto cu ambreiaj umed, in mirifica noastra Capitala? Peste tot vad numa 15-50...

 

Ce are 20-50 si nu are 15-50? Ca sa stiu si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce are 20-50 si nu are 15-50? Ca sa stiu si eu.

Uleiul are mai putini aditivi, deci rezista mai bine in timp. Uleiul de baza e mai gros, deci la temperaturile astea ambiante nu se scurge imediat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...