Sari la conținut

Cilindru De 200cc Pe Minsk


Metallbyker
 Share

Postări Recomandate

Salut , o simpla intrebare : se poate pune cilindru de 200 cc pe minsk (initial e de 125cc) . daca da , cine poate turna dural peste camasa de la cilindru pt a face aripi de racire si chiulasa ? . desigur trebuie si piston , si pt o compresie mai buna ma gandeam la un piston cu 3 segmenti pe el ... . Este daor o idee excentrica de-a mea :cheers: :laugh: , dar poate iese ceva frumos . (precizez ca am A1 (nu eram beat cand am scris topicul ) si nu pot merge pe motor de peste 125 cc in acte si 11 kw , dar cine a mai pomenit pe minsk motor de 200 cc :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dreaming!! Cand aveam A1 si minsk si eu visam sa fac din el Hayabussa! pistoane se pot turna la comanda...........dar nu poti face cilindrul

1. are pulpa prea subtire sa-i maresti capacitatea prin alezare.

2. 2 segmenti nu poti pune.........pt ca obturezi ferestrele de baleaj si nu ai mai facut nik

3. 75 in plus cmc e o marime considerabila si pt un motor de automobil, dar pt un Minsk, deci nu ai cum face chiulasa sa acopere, sa etanseze si sa asigure compresia.

4. o camasa de 200 cmc nu incape in locul camasii originale si nici macar intre prezoane.

 

 

Sfatul meu este: Dak ai A1, mergi cu minskul 2 ani asa si pe urma ia-ti altceva, ca mai mult de ceea ce iti ofera el nu poti scoate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e neaparat sa pui 3 segm k sa ai compresie mai buna...

 

te-ai gindit sa pui tot doi segm da mai subtiri?compresia va fi sigur mai buna +frecare mai putina...aaa??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

supapa_jr reloaded :laugh: ala vroia sa faca si carene

dak realiza supapa_jr minskul iesea un "mig21" :laugh: :lol: :D

 

eu zic sa ii faci motorul...pe bune...un minsk nu se poate sa aiba viteza maxima cat o mobra...

ba pretene macar te-ai urcat vreo data in your life pe vreun minsk? ;)

dak vreo mobra merge mai mult de 70km\ora eu iti dau minskul meu tie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm....vb cu cine vrei..recunosc ca nu am mers cu mobra dar din auzite ia 90....

Si minskul tau ia 110 banuiesc

pretene DE AZI 22 03 2006 NU MAI AM MINSK :lol: K LAM VANDUT

DAU DE BAUT :cheers: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu din minsk am scos 100 maxim.....cu acceleratia deschisa la refuz.

Baluba: Ti-ai tras IJ FEstival? Sa-l porti cu placere. Dak e ala din poza, chiar ca tre sa dai de baut. Este o motocicleta foarte robusta si fiabila. Nu-ti ofera ea prea mari satisfactii, dar te duce drum lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...