Sari la conținut

La munte la bulgari


FanFane
 Share

Postări Recomandate

Scuze, mi-a picat netul aseara. Si acuma sunt pe dial-up... :)

 

Sper ca totusi v-ati trezit sa mai aruncati un ochi... Cum a zis si Aadaa, ora 9.30 la OMV Eroii Revolutiei. Eu am mai schimbat lei in leva chiar inainte de granita, cu 2.2 lei/1 leva. O sa am si ceva euroi la mine, aia se pot schimba sau folosi oriunde.

 

La tine sa ai tot ce-ti trebuie pt dormit la cort. Si buletinul sa treci la granita. :)

 

Cat despre traseu, eu in general merg oarecum la improvizatie cand ma duc intr-o zona unde nu am mai fost niciodata. Traseul aproximativ e ala pe care l-am scris initial. Dupa ce trecem de munte prin Troyan, o sa intre improvizatia in functiune. Adica o sa decidem la fata locului. In principiu imi place sa o iau pe drumuri mai mici, sa mai gasesc o manastire, un lac. Discutam cu totii la fata locului in functie de ora la care ajungem in zona.

Nu-ti face griji, ceva-ceva tot facem, nu stam pe loc decat alea 5-10 minute sa ne hotaram pe unde o luam. O sa am la mine harta si GPS cu o harta alternativa a Bulgariei.

 

Paiiiiiiii vine si baiatu :lol:

M-am dotat, cort + sac de dormit ( dar sincer as prefera sa nu-l folosesc, ar fi pentru prima data).

 

Nenea FANE, as avea cateva nedumeriri:

 

1- un traseu mai exact

2- unde schimbam lei in leva?? ( la Ruse la casa de schimb ne-a luat 2.5lei/1leva)

3- la ce ora se pleaca din Bucuresti ? si unde ne intalnim?

4- eu unul prefer drumurile asfaltate

 

++++ ce ar trebui sa mai luam pe la noi???

 

Numai bine

 

Mesaj completat

Eu prefer la cort, ca stau prost cu banii. ;)

Excursie de o zi nu se poate?

Se poate, dar te intorci singur seara. :D Ai cam 5 ore de mers intins, poti sa o iei spre casa pe la 4-5 seara si ai sanse sa intri in Romania pe lumina.

Mesaj completat

Cine mai citeste pe aici si vine, va rog sa mai lasati un mesaj, sa stim pe cine asteptam in benzinarie. O sa mai intru pe net sa verific in jur de ora 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prezent, la 09.30 la OMV

Mesaj completat

Si inca ceva, in afara de sac de dormit ce mai trebuie sa ai la tine?

Ideal ar fi si un izopren sau o saltea gonflabila. Dar in situatie extrema se poate si fara, doar ca o fie ceva mai tare si mai rece. Eu am 2 izoprene, daca stii sigur ca ai nevoie, pot sa-l aduc. Doar ca va trebui sa ti-l cari. Asigura-te ca ai unde sa-l pui si cu ce sa-l legi. La mine e cam complicat sa pun 2 izoprene si cort...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am o saltea de burete prntru plaja sau de facut gimnastica pe ia( la asta ai zici tu izopren?) ar fi chestia aia albastra daca nu gresesc, cum o ai tu in poza pe motor la avatar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am o saltea de burete prntru plaja sau de facut gimnastica pe ia( la asta ai zici tu izopren?) ar fi chestia aia albastra daca nu gresesc, cum o ai tu in poza pe motor la avatar.

Da, ala e izopren. Daca zici ca e buna salteaua ta, e ok. Merge orice te face sa te simti tu bine. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi si un izopren sau o saltea gonflabila. Dar in situatie extrema se poate si fara, doar ca o fie ceva mai tare si mai rece. Eu am 2 izoprene, daca stii sigur ca ai nevoie, pot sa-l aduc. Doar ca va trebui sa ti-l cari. Asigura-te ca ai unde sa-l pui si cu ce sa-l legi. La mine e cam complicat sa pun 2 izoprene si cort...

 

 

Da, ala e izopren. Daca zici ca e buna salteaua ta, e ok. Merge orice te face sa te simti tu bine. :D

Pai in cazul asta, ia-l pentru mine, te rog. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in cazul asta, ia-l pentru mine, te rog. :D

Bine, dar ti-l cari. Sa-ti aduci ceva de legat.

 

Si inca ceva, uitasem... Lanterne sa aveti la voi, in cazul in care inoptam pe undeva prin pustietate.

PS: Mi-a revenit netul acu 5 minute. :)

Mesaj completat

Ultimele detalii: suntem 4 oameni anuntati. Sunt sanse mari ca unii dintre noi sa intarziem un pic, deci fiti rabdatori in benzinarie. Luati o cafea si fumati o tigara. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns.

 

Multumim pentru poze Vlad ( na, de cine sa dai la Trojan, de romani binenteles :lol: )

 

A fost SUPERRRR, dar impresiile putin mai tarziu, ma duc sa fac un dus ca nu mai pot, si sa confirme toti ca au ajuns acasa cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...