Sari la conținut

Vise ... Ambitii ... Datorii...


Inger`Albastru
 Share

Postări Recomandate

Acum la inceput de sezon 2006 pot sa postez cu mandrie aici pentru a3-a oara.

 

Povestea e veche si simpla(probabil o stiti) : Eu cu Norway la o bere in primavara anului trecut visam la ziua cand o sa avem si noi motoare sa ne plimbam impreuna.Mai dam o bere pe gat si stabilim ca sa facem pe dracu in 14 si sa ne cumparam motoare.Cum eram doar niste studenti in regie bani de motoare nu prea aveam asa ca ne-am bagat in niste datorii fiecare si au aparut cele 2 la mai putin de 5-6 saptamani de la bere:

 

 

El a fost BRR (Voshod 3M)

post-2420-1143524857_thumb.jpg

 

Iar cel al lui Norway - BSR (Jawa 350TS - motorul pe care incepusem si eu cu un an inainte)

post-2420-1143525017_thumb.jpg

 

Vara s-a terminat si BRR a plecat la Buzau la Geo :moto: , iar in iarna a fost si timpul lui BSR sa ia calea Buzaului ajungand la Mircea :moto: .

 

Si cum microbul toata iarna a crescut a venit primavara si deja facusem ceva luni de munca de cand ne cumparasem primele motoare, moment in care ne-am hotarat sa ne luam cate un credit fiecare si sa avansam la motociclete cu ochi mai oblici.

 

Ieri pe 27 martie a fost fericita zi a achizitionarii noilor motoare :moto: :

 

Norway a intrat in posesia unei Honda CBR 600 F1 (Bambina)

 

post-2420-1143525517_thumb.jpg

 

Iara eu astept sa ajunga acasa un Suzuki RF600R (Bestiutza - poate si cu fata de la handleru german :moto: )

 

post-2420-1143525414_thumb.jpg

 

 

Eu tot ce sper ca aceasta re-intrare in lumea moto sa fie una fara incidente si din care sa invatam cat mai multe pentru ca avem ce invata.

 

Bucuria cea mai mare poate este ca pentru a doua oara am reusit sa ne luam motoarele din banii nostri fara nici un fel de ajutor . Cand iti doresti ceva important e ca 90 % sa crezi in ceea ce iti doresti si in restul de 10 % si faci si ceva pentru realizarea gandului.

 

PS: Desi nu i-am zis niciodata , totul cu motoarele a inceput de fapt de la prima intalnire cu Motobrand :moto: cand eu ii povesteam ca vinde cineva un IJ in Cernavoda iar el m-a indemnat sa imi cumpar motorul ala.(IJ-ul de fapt nici nu a existat ( era o inventie a unui coleg de camera ) dar a fost scanteia necesara ca sa ajungem aici .

 

Asa cum am obisnuit aici vor fi poze si povestiri din peripetiile cu motoarele cat si problemele intampinate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos domnilor :moto: probabil e o poveste care seamana cu cea a multor de pe-aici... si starneste nostalgii :moto:

Si eu am inceput la fel, fara ajutor de la careva, ratele si leasingul sa traiasca :moto:

De vreun an de zile nu mai scap de rate... mai am pana la toamna... si probabil voi avea altele dupa, pentru ceva mai nou :moto: dar e foarte bine asa. Banii oricum se duc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MISHTO JANTEEEEEEEEEE!!! mai trebe casca turcoaz shi o jeaca verde-strident...shi dak imi gasesc o capra, va iau in gashk mea shi pe voi cu sorcova! :moto: :moto:

 

Mama ce norocos sunt ca am 90 de kile la 1,80...

 

sa avetzi parte de ele, betzivanilor! data viitoare cand va vedetzi la o bere, poate va ganditzi sa schimbatzi shi guvernul :moto: ... :moto: :moto: REVOLUSHION TAVARISHI, REVOLUSHION!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo la amandoi!

 

Sa aveti grija de ele, iar ele sa aiba grija de voi. Asfalt uscat si fara incidente va doresc!

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...