Sari la conținut

India - Himalaya


kelevra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aha, deci n-ai plecat. Mai roscato, tu ai incercat sa mergi o saptamana macar cate 200-300km zilnic ? Conditia fizica este importanta dar nu si suficienta daca nu e facuta pe motor ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci n-ai plecat. Mai roscato, tu ai incercat sa mergi o saptamana macar cate 200-300km zilnic ? Conditia fizica este importanta dar nu si suficienta daca nu e facuta pe motor ...

 

Errrr, nu chiar. N-am reusit niciodata sa-mi iau concediu asa mult.

Dar exista intotdeauna o "prima data", nu?

 

Mesaj completat

Va multumesc pentru sfaturile de pana acum. Credeti ca puteti sa-mi dati idei si cam ce gen de echipament sa iau cu mine? Am combinezon de piele, si geaca textila, ghete inalte ghete scurte, manusi de piele (3 variante, cu fara protectii, iarna vara), genunchiere si armura. Astea doua din urma pica, n-am loc in bagaje de ele.

Astept idei si sugestii.

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Errrr, nu chiar. N-am reusit niciodata sa-mi iau concediu asa mult.

Dar exista intotdeauna o "prima data", nu?

 

Mesaj completat

Va multumesc pentru sfaturile de pana acum. Credeti ca puteti sa-mi dati idei si cam ce gen de echipament sa iau cu mine? Am combinezon de piele, si geaca textila, ghete inalte ghete scurte, manusi de piele (3 variante, cu fara protectii, iarna vara), genunchiere si armura. Astea doua din urma pica, n-am loc in bagaje de ele.

Astept idei si sugestii.

Multam.

 

 

supra-pantaloni, supra-geaca si supra-manusi pentru ploaie; trebuie gasita o solutie si pentru incaltaminte (sosete goretex, impregnare anti-apa, etc). atentie si cum imbini accesoriile astea astfel incit apa sa se scurga peste si nu inauntru.

 

succes

adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze daca ma repet, dar am spus undeva ca e sfarsitul musonului, in New Delhi sunt vreo 40 de grade in medie, cam ploua, si ajung la 5602 m, unde sunt cateva grade minus noaptea?

Ca de-aia sunt asa in pana de idei....

 

Bonus: e sezon de febra Dengue, deci trebuie sa ma feresc si de tantari. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema a fost rezolvata. Mi-am luat echipament de munte de la Himalaya (goretex, 3 straturi ), si o sa=mi iau protectiile peste. Halleluya!

 

Cria, cu siguranta mai vorbim :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare grija si cu mancarea, nu stiu ce-ti asigura organizatorii dar cel putin pe bucata de altitudine mare mancatul o sa fie o problema si ar fi bine sa ai la tine chestii concentrate gen batoane/geluri energizante pe care s-ar putea sa nu le gasesti acolo sau variantele mai clasice fructe deshidratate, miere de albine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema a fost rezolvata. Mi-am luat echipament de munte de la Himalaya (goretex, 3 straturi ), si o sa=mi iau protectiile peste. Halleluya!

 

Cria, cu siguranta mai vorbim :D.

 

* da, asa zic si eu.

sper sa ne si cunoastem intr-o buna zi, ca la urbani ne-am ratat ..."cariera" :D (nu mai zic la aia funny for ride sau asa ceva)

 

tin pumnii! sa vii acasa teafara si doar cu amintiri placute.

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

M-am intors. Aventuri au fost multe, am facut poze cat am apucat de multe (asta e chiar nasol cand pleci singur, n-are cine sa-ti faca poze). Deocamdata ma chinui sa pun povestea cap la cap cu poze si povesti undeva pe un blog.

Revin cu detalii, si daca sunteti cuminti va povestesc si cum a trecut camionul peste mine.

 

 

Mesaj completat

Am pus povestea si poze aici:

 

http://fiindcapot.blogspot.com/2009/10/dru...a-ziua-1-2.html

 

Tasha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari respect-048.gif

Multumesc :cheers:

Mesaj completat

Am mai postat un filmuletz pe youtube

 

 

O sa incerc sa pun si ceva fragmente unde sunt filmata din jeep, cadrele sunt drepte macar :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...