Sari la conținut

Salutare buai colectionarilor.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Scuze pentru introducerea "aroganta."Era asa de impresie.Am cumparat azi un Zundapp de 350 din 1938.Din pacate este original in proportie de 75%.Este functional si are si acte.Am cumparat-o de la un vechi prieten ce o folosea de peste 35 ani.O stiu din antichitate si o admiram pe acea vreme.Norocul a facut ca prietenul meu sa o pastreze conservata ani si ani de zile.Abia astept sa o arat prietenilor pentru eventuale critici.Curind o sa pun poze.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: Ai dat lovitura.., si ce mai incercai sa ma imbrobodesti ca, sanchi, iti ajung cate ai si .., altea alea! O sa trec intr-o zi sa o vad.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru introducerea "aroganta."Era asa de impresie.Am cumparat azi un Zundapp de 350 din 1938.Din pacate este original in proportie de 75%.Este functional si are si acte.Am cumparat-o de la un vechi prieten ce o folosea de peste 35 ani.O stiu din antichitate si o admiram pe acea vreme.Norocul a facut ca prietenul meu sa o pastreze conservata ani si ani de zile.Abia astept sa o arat prietenilor pentru eventuale critici.Curind o sa pun poze.Bunu.

salut...acu esti si tu un colectionar....daca oi avea norocul o sa ma pricopsesc si eu cu un fier cam de aceiasi varsta cu al tau...si sa-L stapanesti sanatos multi ani de acum incolo

si baga poze sa vedem motoreta :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...acu esti si tu un colectionar....daca oi avea norocul o sa ma pricopsesc si eu cu un fier cam de aceiasi varsta cu al tau...si sa-L stapanesti sanatos multi ani de acum incolo

si baga poze sa vedem motoreta :cheers:

Regret ca tre sa te daziluzionez da sunt la al 12-lea motor.La mine e boala grea.Stie si Jen si mai stiu si alti.Bunu.

Mesaj completat

:angry: Ai dat lovitura.., si ce mai incercai sa ma imbrobodesti ca, sanchi, iti ajung cate ai si .., altea alea! O sa trec intr-o zi sa o vad.

N-am incercat niciodata sa te imbrobodesc.Da un colectionar adevarat nu are decit limite financiare.In rest,no limit.Te astept sa o sunam.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca tre sa te daziluzionez da sunt la al 12-lea motor.La mine e boala grea.Stie si Jen si mai stiu si alti.Bunu.

Mesaj completat

 

N-am incercat niciodata sa te imbrobodesc.Da un colectionar adevarat nu are decit limite financiare.In rest,no limit.Te astept sa o sunam.Bunu.

daca e ceea ce cred eu ca e atunci te-ai pricopsit.e un motor destul de rar.

Zundapp DS 350:

post-10713-1248805226_thumb.jpg

post-10713-1248805250_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e ceea ce cred eu ca e atunci te-ai pricopsit.e un motor destul de rar.

Zundapp DS 350:

Da mai.Asta este.Din pacate m-am pricopsit cu 50% din el pentru ca are multe transformari.Furca fata cu comenzi ,etc,este de Ij.Partea rigida din spate are amortizoare ,etc.Mai am de bagat multi bani in el.da io-l iubesc nespus si asa.Mai ales ca functioneaza.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca tre sa te daziluzionez da sunt la al 12-lea motor.La mine e boala grea.Stie si Jen si mai stiu si alti.Bunu.

Mesaj completat

....salut...nu e nici o deziluzie din contra ma bucur ca ai reusit sa strangi atatea motorete in colectia ta ,,,

mie imi pere rau ca nu am posibilitatea sa le adun ca si tine sau alti colectionari infocati, si am gasit de-a lungul timpului cateva piese (motorete)care meritau pe deplin efortul,,,al naibi noroc dupa cum a zis si JAN TAXI cei care au loc unde sa le tina si ceva bani sa le intretina nu le gasesc si cei care nu au nici loc si nici bani se impiedica de ele.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu pozele alea, sa vedem fieru. Poate mai e unu altu care are piesele necesare aduceri lui la starea originala si vede din poze ce lipsuri sau nevoi ai pentru motor. De exemplu..... EU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Hai cu pozele alea, sa vedem fieru. Poate mai e unu altu care are piesele necesare aduceri lui la starea originala si vede din poze ce lipsuri sau nevoi ai pentru motor. De exemplu..... EU

Decat poze mai bine originalul.Acest original se poate vedea la Expozitia de motociclete vechi si clasice de la Muzeul National de Istorie a Romaniei.Suport orice observatie sau critica.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...