Sari la conținut

Enduro Festival la Gheorghieni


ionut73
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

In ultimul weekend din august se va organiza langa Gheorghieni o intalnire enduro. Aveti scurta prezentare si fisa de inscriere in atasament.

Din pacate pica in acelasi weekend cu intalnirea KTM de la Brezoi si unii vor trebui sa aleaga. Din fericire, cele 2 evenimente vor fi destul de diferite ca profil, asa ca alegerea va fi mai usoara. Eu stiu traseul de la ciumani si un lucru pot sa spun - nu sunt pentru incepatori.

In foaia de prezentare veti gasi o referire la tricouri personalizate - e vorba de tricouri de enduro, nu T-shirturi normale. Comanda pentru tricouri trebuie data pana cel tarziu vinerea viitoare - 14 august

 

Patrick & gasca din Gheorghieni/Lazarea va asteapta!

 

PERIOADA CORECTA E 28 - 30 AUGUST - vineri, sambata si duminica.

Enduro_Festival.zip

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

In ultimul weekend din august se va organiza langa Gheorghieni o intalnire enduro. Aveti scurta prezentare si fisa de inscriere in atasament.

Din pacate pica in acelasi weekend cu intalnirea KTM de la Brezoi si unii vor trebui sa aleaga. Din fericire, cele 2 evenimente vor fi destul de diferite ca profil, asa ca alegerea va fi mai usoara. Eu stiu traseul de la ciumani si un lucru pot sa spun - nu sunt pentru incepatori.

In foaia de prezentare veti gasi o referire la tricouri personalizate - e vorba de tricouri de enduro, nu T-shirturi normale. Comanda pentru tricouri trebuie data pana cel tarziu vinerea viitoare - 14 august

 

Patrick & gasca din Gheorghieni/Lazarea va asteapta!

 

PERIOADA CORECTA E 28 - 30 AUGUST - vineri, sambata si duminica.

am vbit si eu cu patrick si mi-a zis ca traseele vor fi hard..asa ca nu e nici o problema..macar are lumea de unde alege :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

probabil ca o sa vina si un grup din Iasi. M-as lipi si eu de ei numai ca sunt semi-incepator (sper ca nu ma laud) ;). Ionut zicea ca e cam hard traseul. Oare incurc daca vin si eu ... sau altii ca mine?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

probabil ca o sa vina si un grup din Iasi. M-as lipi si eu de ei numai ca sunt semi-incepator (sper ca nu ma laud) ;). Ionut zicea ca e cam hard traseul. Oare incurc daca vin si eu ... sau altii ca mine?!

 

Haide omule, nu ai pe cine sa incurci. Sunt bucati mai grele, dar daca sunteti mai multi va ajutati. Mai o pauza, mai o apa, o ciocolata, un redbull si pana la urma faceti sigur o tura. Nu o sa ramana nimeni in padure.

Dupa parerea mea traseul si zona sunt foarte misto si merita efortul. Ca sa nu mai zic de oamenii de acolo.

Si sa nu mai zic de cabaniera ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haide omule, nu ai pe cine sa incurci. Sunt bucati mai grele, dar daca sunteti mai multi va ajutati. Mai o pauza, mai o apa, o ciocolata, un redbull si pana la urma faceti sigur o tura. Nu o sa ramana nimeni in padure.

Dupa parerea mea traseul si zona sunt foarte misto si merita efortul. Ca sa nu mai zic de oamenii de acolo.

Si sa nu mai zic de cabaniera ;)

stim stim am fost in zona cu nenea petak

cred ca o sa fim vo 7 din iasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot veni vorba ca nu e de incepatori, daca ai un tramvai ( a se citi KTM625 SXC) se poate sa indraznesc sa ma car cu el pana acolo sau e ... sa zicem... NIGHTMARE ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca tot veni vorba ca nu e de incepatori, daca ai un tramvai ( a se citi KTM625 SXC) se poate sa indraznesc sa ma car cu el pana acolo sau e ... sa zicem... NIGHTMARE ?

 

pana acolo ajungi, dar pe traseu nu ai nici o sansa.

poti sa vii la bere :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci pun o lama de buldozer in fata si fac teraformare. ma gandeam ca daca am terminat la bacau dumunica traseul as avea o sansa, dar sincer nu stie nimeni de cate zeci de ori am vrut sa abandonez. supus austriac, corect, dar toate au o limita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

cu africana ( honda Africa Twin ) am ce cauta pe acolo?

salutare

cu africana ( honda Africa Twin ) am ce cauta pe acolo?

vineri, poti veni fara probleme

sambata ,ar putea fi foarte greu (eu n-as avea curajul sa merg pe circuit cu a astfel de moto)

dar vor fi ciuc- point cu zone spectaculoase("trecatoarea lui ketchup","autostrada soarelui" si "E.61")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri, poti veni fara probleme

sambata ,ar putea fi foarte greu (eu n-as avea curajul sa merg pe circuit cu a astfel de moto)

dar vor fi ciuc- point cu zone spectaculoase("trecatoarea lui ketchup","autostrada soarelui" si "E.61")

sper ca ptr la anul sa ne unim fortele si sa gasim o zona ptr toate tipurile de moto ktm..pana atunci speram sa avem vreme buna in week viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

descrierea traseului:

start de la pista de schi a lui Marci (600 m altitudine)

Steam hill 1700 m altitudine

Drumul afinelor

Pietrele lui Laci

Aleea Paradisului (650 m altitudine)

Ciuc -Point

Trecatoarea lui Ketchup

Urcusul castravetelui lesinat

Autostrada Soarelui

E61

Finish la Marci

total 30 km si cativa litri de transpiratie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca ptr la anul sa ne unim fortele si sa gasim o zona ptr toate tipurile de moto ktm..pana atunci speram sa avem vreme buna in week viitor

 

mai lasa-ne nene cu trabanturile portocalii :) threadu asta e ptr enduristi nu ptr motoare (fieratanii) :) (no offence)

Editat de oake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Patrik si tuturor celor care au contribuit la organizarea acestui eveniment! Traseul super tare ne-a scuturat de nu mai stiam de noi. Dar, asa cum e de obicei, a fost foarte greu ca sa fie foarte fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Patrick si din partea mea! A fost prima oara cand am venit la Gheorghieni si-mi pare rau ca nu am venit mai demult. Traseul de exceptie, bine marcat (haioasa ideea cu marcajele). Un traseu de enduro pe bolovani pt. ca pietrele-s cam mici :D . ce s-a intamplat acolo in zona aia? a adunat cineva toti bolovanii din romania? ma asteptam binenteles la pietre pe parau, hai pe poteci, dar si in poiana? :D . si inca ceva, in zona aia lipseste aerul, mai ales dupa primii 7-8 km din traseu, iar putin mai incolo se termina si apa...3kg de apa :D . noroc ca e ciuc-point si e numa buna o doza de bere ca sa ai curaj mai departe :D . buna ai apa aia galbuie de iasi de la Oreste :D . A prins tare bine si tura de vineri. n-as fi crezut ca traseul e de antrenament pt. ziua de sambata

O sa pun ceva poze mai tarziu, dar am numa de la locatie. Asteptam sa-si revina fotografu' cu pozele de pe traseu.

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari ptr Patrick si echipa organizatoare. A fost ceva munca acolo si pentru asta tot respectul. In plus, ciuc-point-ul ala cred ca a 'salvat' multe vieti :D.

Aveti grija de voi si sa ne vedem sanatosi si la urmatoarea editie. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 zile in care m-am simtit excelent! Multumim Patrick & Gabor & Csobi & Ketchup & Marci & Emilia & restul gastii care au pus la cale tot evenimentul. Trasee tari, prieteni vechi, prieteni noi, bere, bob gulas, veselie ... tot ce trebuie.

 

PS: o mentiune speciala pentru supermanii din Slovacia - 3 zile la rand au baut de-au spart si a doua zi baghau hard enduro. Baieti foarte veseli, ii asteptam si la anu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un we. de neuitat...pe traseu am fost nevoit de nenumarate dati sa-mi depasesc limitele dar asa se " caleste otelul". :D Multumim pentru tot, a fost excelent din toate punctele de vedere. Am sa revin cu prima ocazie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...