Sari la conținut

Enduro Festival la Gheorghieni


ionut73
 Share

Postări Recomandate

un week-end foarte, foarte fain, chiar daca am fost numai spectator/reporter/fotograf. tocmai am terminat de pus pozele pe www.mototest.ro, sunt peste 70 de imagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e randul meu sa multumesc tuturor celor care au participat,

ziua de sambata a fost foarte greu si terminarea circuitului a fost posibila gratie intrajutorarii si solidaritatii intre pilotisi nu in ultimul rand gratie Ciuc-Point-ului

un "bravo"personal

- tuturor celor din Iasi si mai ales lui Radu si baiatului sau care au avut amabilitatea sa-mi imprumute supermotocicletele lor(Ktm LC4 si VOR501)

- lui Andi si prietenul sau care s-au incapatinat si nu s-au lasat batuti ,care au terminat duminica la 2.30 dimineata

-Adreei care a reusit sa tina ritmul celorlalti si a terminat circuitul

-slovacilor care au respectat porunca nr.9 a enduristilor-"bere vei bea" pe perioada wee-endului au baut 25 baxuri de bere slovaca(ceea ce a fost gasit in camera lor)

-si tuturor celorlalti care au permis sa ne simtim bine,si a caror deviza a fost "no stress,no rules"

am fixat deja editia 2010 in sfarsitul lunii august cu mai multe "chiken lanes"si mai multi "tauri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim si noi cei de la Iasi, Radu ,Catalin,Andrei si Alin,ca ne-ati acceptat cu motoarele noastre mai "sofisticate",Multumim pentru organizare ,pt traseu,foarte bine marcat,si in general pt tot .Abia asteptam sa venim, si la anul sper sa fim mai multi.Multumim in primul rand lui Patrick pentru ajutorul dat,in momentele de cumpana si mai multumim pt ciuc point-ul ala.Cam intro luna noi insa o sa organizam ceva la iasi (Pascani)in doua saptamani mergem in recunoastere si dupa aia facem traseul impreuna cu Oreste, Iancu,si alti baieti mai cunoscatori.Nu prea avem aici pietre dar va fi noroi ,mult noroi,si bineinteles nu va lipsi berea,tulburelul, mititeii si asa mai departe. Vom face oricum un topic si va vom informa despre aceasta intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De atunci,orice bolovanoi,mi se pare bolovanel...nimic nu ma mai mira si nimic nu mi se pare mai greu si mai crud decat ce am vazut,ce am trecut si ce am trait acolo...

De multe ori m-am intrebat cum o fi in Infern...Caldura sufocanta(in casca),sete de nedescris,durere in fiecare particica a corpului,extenuare fizica...daca ma iau dupa aceste criterii,aflati ca eu in weekend-ul ce a trecut am fost acolo! Da! In Iad! Unii ii zic Ciumani....Paradoxal,imi doresc sa mai merg...

 

Vineri a fost doar incalzirea...dar sambata..........

Tin sa felicit pe toti cei ce au muncit probabil cateva vieti sa adune toti bolovanii si bustenii din toata lumea sa faca acel traseu de 30 de km,dar care parea ca nu se mai sfarseste! Dupa un rau in sus,ma gandeam ca urmeaza o pajiste,un deal,un drum....orice dar nu pietre. Ma inselam amarnic...urma o coborare tot pe bolovani,sau o alta urcare,tot pe bolovani,sau o portiune dreapta,dar tot pe bolovani!!! Si ca sa nu ne putem plange ca traseul este monoton,numai cu bolovani...au presarat pe alocuri si niste busteni,in format de unul,doi sau trei,pusi atat pe urcari cat si pe coborari.... N-am crezut ca poate exista un traseu atat de compact,atat de bine inghesuit,atat de obositor...Ma gandeam la un moment dat ca ne-am pierdut si am intrat pe profi...Pe naiba...

 

Am apreciat enorm ideea Ciuc Point-ului...a fost ca o oaza,un adevarat dar de la Dumnezeu(ma rog,de la Patrick).

 

Am reusit sa termin traseul multumita unor prieteni care s-au luat dupa ritmul meu de mers,care m-au ajutat la niste urcari ce pt mine recunosc,erau imposibile. Le multumesc.

 

Si mai multumesc lui Patrick care a demonstrat ca se poate imbina utilul cu placutul si in enduro. Dupa un antrenament atat pt fizic cat si pt psihic,dupa o zi in care am invatat multe,m-am autodepasit de n ori,am crezut ca imi ia casca foc de vreo 5 ori,seara am avut parte de un relax total,o atmosfera de nedescris cu prieteni vechi si noi,cu povestiri despre traseu,cu buna dispozitie de care nu aveai cum sa nu te molipsesti...

 

Duminica am vazut ca exista si peteci de pamant fara bolovani in zona aceea...putini,dar exista.

Singurul lucru de care sincer imi pare rau este ca nu am fost prezenta si la editiile anterioare...n-o sa se mai intample! Promit!

 

Felicitari Patrick,felicitari tuturor celor care au contribuit la organizarea acestui Festival! A fost un succes din toate punctele de vedere!

 

Cu respect,Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut "the main track" a fost super, dupa 2ore si 30min am ajuns la pista de ski, putin obosit, niste zgarieturi sub ochi,dar fericit ca am terminat traseul,puncte cele mai frumoase au fost : autostrada soarelui (nu inteleg de ce numeste asa dar a fost "fun") si ceva urcare Dead Cucu's sau asa ceva. felicitari dumnu Patrik, mie pare rau ca nu am participat la intalnire, sper ca anul viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...