Sari la conținut

Proiect


big_block
 Share

Postări Recomandate

Salut! baieti ,a am o yamaha din 86, sper sa postez o poza miine cu ea....are un motor de 250 in 2 cil .oare as putea sa scot un chopp din el? aveti careva idei cum sa-l fac? astept propuneri....e visiniu , are o saua din 2 parti , ghidon larg .....Vreau sa -l construiesc "interactiv" .Voi tine seama de sfatul majoritar din topic si sunt curios ce va iesi....de ex: cum sa arate rezervorul? ce culoare sa-i dau? ce sa scriu pe el?Haide ti ca pina la prima "intrunire" va fi gata!!!! :goodposting: arata cam asa dar nu este asta !!!!

post-8534-1144325695_thumb.jpg

Editat de 742800365
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...incepe prin a o demonta complet,sa poti sa vezi cadrul in "pielea goala"si sa-ti faci o imagine a viitorului chopper....rezervorul e dragut,lasa-l asa deocamdata....oricum,trebuie coborat cadrul mult mai jos plus comenzi avansate si guma mai lata pe spate...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! baieti ,a am o yamaha din 86, sper sa postez o poza miine cu ea....are un motor de 250 in 2 cil .oare as putea sa scot un chopp din el? aveti careva idei cum sa-l fac? astept propuneri....e visiniu , are o saua din 2 parti , ghidon larg .....Vreau sa -l construiesc "interactiv" .Voi tine seama de sfatul majoritar din topic si sunt curios ce va iesi....de ex: cum sa arate rezervorul? ce culoare sa-i dau? ce sa scriu pe el?Haide ti ca pina la prima "intrunire" va fi gata!!!! :goodposting: arata cam asa dar nu este asta !!!!

ai putea sa o lasi asa ca e f frumoasa daca arata asa de bine si a ata. dar pt inceput ai putea sa ii muti comenzile in fatza si sa cobori un pic spatele dar atea sunt deciziiile tale. bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! baieti ,a am o yamaha din 86, sper sa postez o poza miine cu ea....are un motor de 250 in 2 cil .oare as putea sa scot un chopp din el? aveti careva idei cum sa-l fac? astept propuneri....e visiniu , are o saua din 2 parti , ghidon larg .....Vreau sa -l construiesc "interactiv" .Voi tine seama de sfatul majoritar din topic si sunt curios ce va iesi....de ex: cum sa arate rezervorul? ce culoare sa-i dau? ce sa scriu pe el?Haide ti ca pina la prima "intrunire" va fi gata!!!! :angryfire: arata cam asa dar nu este asta !!!!

cu scuzele de rigoare pt off topic ce yamaha e aia :goodposting: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic: n'ai idee ce as da sa am sansa pe care o ai tu...asa ca profita de ea la max!!!

Asa deci..rezervorul e fain asa cum e,dar daca ar fi dupa mine l'as latzii vreo 10 cm.Cadrul trebuie coborat neaparat,si,asa cum a zis si Blackrider..niste comenzi avansate ar fi foarte faine. O janta si o guma mai lata pe spate..eventual 2 coburi.. ai putea sa schimbi si tzevile de esapament..dar numa daca ai fondurile necesare..sau chiar vrei. A...era sa uit..are nevoie mare de un paint-job nou..incearca sa'l faci tot aceeasi culoare (nu prea are importantza ce culoare),adica si aparatorile..si rezervoru,eventual si diferite parti de la motor sa fie aceeasi culoare.

In orice caz..daca ai bani...singura limita e imaginatia ta.Deci asa cum am spus..esti foarte norocos ca ai ocazia sa chopperesti asa ceva..asa ca fa'o faina! :angryfire:

Tot respectul si asfalt uscat! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu scuzele de rigoare pt off topic ce yamaha e aia

PAI MOTOCICLETA DIN POZA ESTE O Yamaha Exciter I - Editia speciala ALTORA (altora - "de-a altora", adica FURATA) :goodposting:

 

STOLEN BIKES

 

A zis omul ca a lui e visinie, si ca are saua din doua, etc.

 

Banuiesc ca a pus si el poza asa, ca sa ne facem o idee.

 

Dar totusi: DEZINFORMARE BAH! Rusinica domnule 742800365, puteai sa ne spui ca motorul din imagine nu acelasi tip ca al tau! Sau macar ca e un model mai vechi :blbl:

 

Ai idee cat mi-a luat sa fac ecuatia asta?

 

Linia cat-de-cat de la Virago ala mic +

(motorul de la XS 400 / 2) -

roti turnate de la XS 250 +

roti spitate yamaha virago+

dubii cadru virago cu motor Xs+

dubii cadru xs modificat+

accesorii virago -

semnalizari +

certitudine ca nu V-max +

Rezervor nici de XS, nici de Virago+

etc

----------------------------------

Yamaha Exciter

 

 

si acu ontopic:

Eu nu l-as modifica deloc. E prea mic motorul ca sa-l chopper-esti. Va avea un aspect frumos, pe care-l va strica un sunet de rasnita de cafea. Si oricum nu ai sa-l tii prea mult, deci vei munci mult...doar ca sa-l vinzi?

Pana-l termini, poti sa treci la urmatoarea categorie, next level. Si daca zici ca-l termini repede - fiind si sezon deja, ai sa te grabesti si nici nu are sa iasa ceva lucrat la max.

Mai bine bagi banii in benzina.

 

Asa ca "Profita de sansa pe care o ai, profita ca ai acte, profita ca merge, profita de vremea frumoasa, profita si da-te cat mai mult, ca d-aia ti-ai luat fieru" :angryfire:

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...