Sari la conținut

Tot YZF R 125


Wlad
 Share

Postări Recomandate

Salut! Ce ma sfatuiti sa fac la un YZF R 125 ca sa se auda mai frumos (mai tare si mai infundat)? fara sa schimb toata galeria si evacuarea? Si ce trebuie facut la acest model ca sa il pot delimita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Ce ma sfatuiti sa fac la un YZF R 125 ca sa se auda mai frumos (mai tare si mai infundat)? fara sa schimb toata galeria si evacuarea? Si ce trebuie facut la acest model ca sa il pot delimita?

Nu se poate delimita. Aia e toate puterea lui, 15cp.

Ca sa ii schimbi sunetul tre' sa ii schimbi finala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un pistonas de 125, tu vrei sa sa auda cat 4 pistonase de 125(600cc)?

Uitate la galerie sa vezi dak are vreun catalizator. Cand il vezi il tai, scoti sitele si ce mai are peacolo si apoi il sudezi la loc. Posibil sa se auda mai tare dar nu neaparat mai gros

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un pistonas de 125, tu vrei sa sa auda cat 4 pistonase de 125(600cc)?

Uitate la galerie sa vezi dak are vreun catalizator. Cand il vezi il tai, scoti sitele si ce mai are peacolo si apoi il sudezi la loc. Posibil sa se auda mai tare dar nu neaparat mai gros

 

4 pistonase de 125 inseamna 500 cmc :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un pistonas de 125, tu vrei sa sa auda cat 4 pistonase de 125(600cc)?

Uitate la galerie sa vezi dak are vreun catalizator. Cand il vezi il tai, scoti sitele si ce mai are peacolo si apoi il sudezi la loc. Posibil sa se auda mai tare dar nu neaparat mai gros

Scoate-i tu catalizatorul+sitele si o sa sune fix ca o dacie cu toba sparta.

 

4 pistonase de 125 inseamna 500 cmc :cheers:

Vroia sa vada cine-i atent :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok! merci tuturor!

 

Mesaj completat

Si ce trebuie sa ii fac ca sa ii maresc puterea? am auzit de niste chituri... cipuri... ceva... de la malossi sau ceva cu P... alea ce fac si cat costa?

Mesaj completat

Nu se poate delimita. Aia e toate puterea lui, 15cp.

Ca sa ii schimbi sunetul tre' sa ii schimbi finala.

Finala zici tu la evacuare? fara galerie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok! merci tuturor!

 

Mesaj completat

Si ce trebuie sa ii fac ca sa ii maresc puterea? am auzit de niste chituri... cipuri... ceva... de la malossi sau ceva cu P... alea ce fac si cat costa?

Mesaj completat

 

Finala zici tu la evacuare? fara galerie?

Adica tre' schimbata toba. Toba e chestia aia care iese putin de sub motor in partea dreapta sub scarita, din care ies noxe.

 

Ca sa ii maresti puterea trebuie sa o vinzi si sa iti cumperi rs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tre' schimbata toba. Toba e chestia aia care iese putin de sub motor in partea dreapta sub scarita, din care ies noxe.

 

Ca sa ii maresti puterea trebuie sa o vinzi si sa iti cumperi rs.

 

Bine si eu unde gasesc doar toba? nu am vazut decat cu tot cu galerie.... iar yamaha pt rs nu prea se merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ulei trebuie sa pun in suspensia pe fata ca sa nu mai troncane cand ma ridic pe o roata?

 

Aaaa... am auzit ca exista niste kit-uri ca sa iasa flacari pe evacuare! ce mai e si cu alea? de unde fac si eu rost de unu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dak vrei sa ai afterburner elimina-i catalizatorul si pune-i o toba cat mai scurta. Si poate ii pui un carburator mai mare.

Chestia e tre so ambalezi tare sa scoata gaze nearse pe esapament care ulterior se aprind.

Posibil sa existe kituri aftermarket malosi sau polini pt motoru tau pt a-l face de capacitate mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa... am auzit ca exista niste kit-uri ca sa iasa flacari pe evacuare! ce mai e si cu alea? de unde fac si eu rost de unu?

Vrei dragon sau motoreta?

Flacari scoate cu o toba sport.

Tobe face el .

CBR125_1.jpg

 

Dak vrei sa ai afterburner elimina-i catalizatorul si pune-i o toba cat mai scurta. Si poate ii pui un carburator mai mare.

Chestia e tre so ambalezi tare sa scoata gaze nearse pe esapament care ulterior se aprind.

Posibil sa existe kituri aftermarket malosi sau polini pt motoru tau pt a-l face de capacitate mai mare.

Pacat ca e pe injectie.

 

Se gasesc pe ebay kit-uri de 150cmc, dar costa destul de mult, dupa parerea mea nu merita.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei dragon sau motoreta?

Flacari scoate cu o toba sport.

Tobe face el .

CBR125_1.jpg

 

 

Pacat ca e pe injectie.

 

Se gasesc pe ebay kit-uri de 150cmc, dar costa destul de mult, dupa parerea mea nu merita.

 

Chiar crezi ca face ceva din tot ce a spus? viseaza si el sa fie baiat pe forum...plm. :lol: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...