Sari la conținut

Manual Dnepr Mt 11


ticolino
 Share

Postări Recomandate

Asa cum am facut si la voshod, am pierdut ceva timp ca sa redactez un document coerent si usor de citit cu manualul in lb romana + poze (pozele sunt luate din varianta germana si nu prea am putut sa traduc referintele).

 

Manualul e subtire, doar 4.6megi, pdf, si l-am scris in format A4, doua coloane (2xA5). Are 30 de pagini A4, deci cam 60A5 dupa printare si taiere. L-am facut format mai mic ca sa poata fi carat mai bine :goodposting:

 

Enjoy!

Dnepr11_v10.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat chiar acum, si mi-l deschide.

Incearca cu acrobat 6.0, eu asta am.

 

Manualul e fost scris de mine, litera cu litera, in word, dupa manualul scanat de la demostene, cu mici corecturi. Continutul e acelasi, dar e intr-un format mai usor de citit, si in plus are si poze :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos gest!

apregiez gestu, dar se pare ca am aceasi problema ca si catalin. nu mi-l deschide,

de fapt il deschide, dar e codificat, indrumama!

te rog ca am mare nevoie de el.

salut ica o data gestul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Din suflet ,MULTUMESC ! Toata stima pt.efortul si rabdarea ta! Propun din partea tuturor posesorilor de Nipru de pe forum,pt.Ticolino: :) :crack: :cheers: :crack: :ok: :crack: Daca sinte-ti de acord,stabiliti o data.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de acord cu :ok: :) :cheers: :crack:

 

chiar azi de dimineata mi-a zis taica-miu sa fac rost de cuplurile de strangere ca sa imi stranga motorul ca s-a pus pe curs din toate incheieturile (e inca in rodaj si nu a fost strans a 2-a oara si nici nu a facut taica-miu motorul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

eu am un nipru din '76. pe carte la model scrie decat "10".

 

sunt diferente mari de modele? vreau sa stiu daca pot folosi manualul asta si pt ce am eu

 

 

numai bine :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...