Sari la conținut

Accident Dr.taberei 34


mirciulik86
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deci din cate am inteles de mai sus nu se poate dona sambata???

 

 

In principiu cica ar fi deschis (ne luand in considerare suprizele), insa celor care au fost azi la spital li s-a spus ca se mai poate venii Luni dupa ora 7am, fiindca au destul pentru Sambata si Duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica.imi pare rau ca nu ma calific sa donez. cum dracu s-a intamplat ? la 34 sunt doar doua stradute care intra in bulevard.una este semaforizata iar cealalta este imediat dupa administratia publica.asta ,ultima , e chiar dupa statia de troleu.tembel sa fii sa intri si sa nu te asiguri ca te iau pe sus ratb-urile imediat.nu-mi vine sa cred ca femeia aia a intrat fara sa se asigure.tampita.

Mai exact s-a intamplat la T35. BMW-ul iesea de pe strada cu centrul ala pt evidenta populatiei. Salvarea era plecata deja cand am trecut eu, se faceau masuratori si poze. Din cate am inteles de la unii oameni de pe acolo, motorul nu a intrat in masina. Mai degraba invers, masina a atins motorul lateral. I-a smuls bara din fata BMW-ului, nu mi s-au parut sa fie urme de impact direct, fier in fier. Probabil ca motorul a fost aruncat spre stanga, a intrat pe iarba, in copac si de acolo a fost aruncat din nou in strada. Banuiesc ca impactul cu copacul a avut urmarile cele mai grave pt pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este ca in astfel de cazuri sa iti tii parerile pentru tine si sa nu fabulezi ... mai avem unu pe alt topic si e tot vineri azi ... se pare ca avem parte numa` de experti in accidente azi ...

Mesaj completat

 

 

confirm... e dreptul de libera exprimare ... nu e o tamponare in care se poate "muta copacu`" ....

 

a fost doar un sfat , opinie , stiu destule detalii despre accidentul in cauza , nu fabulez nimic , cat despre expert... nu sunt si nici nu ma consider

spun doar sa aiba grija ca femeia care l-a lovit se cam sustrage de la cercetari , si baiatul ar face bine sa-si vada interesul (material)si in primul rand sa se puna pe picioare , multa sanatate lui .

Editat de danradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sa se puna pe picoare, restul om vedea... In momentul de fata are rinchi scos,splina scoasa, o bucata din ficat taiata, bazin fracturat in 4 locuri, 7coaste rupte si inca cateva lucruri... Deci, va rog, luni sa mergeti cat mai multi sa dati sange...

Editat de mirciulik86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom fi acolo.... si sa dea Domnul sa isi revina!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate si recuperare rapida! doamne, nu e de mers in BUCURESTI!

Eu m-am convins de cativa ani buni de lucrul asta! Recuperare rapida, baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate dona in weekend. Am fost acum o ora in speranta ca au program si in weekend (citisem pe aici ca in caz de urgenta se fac recoltari oricand), portile erau inchise iar in afara de un anunt cu "din data de XX martie, centrul este inchis sambata" nu am vazut nici un program concret.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost...am donat...a fost ok....

 

Sfat: mancati bine inainte sa donati sange si beti lichide la greu...

 

Inca o chestie- un criteriu de respingere este si daca in decurs de 6 luni v-ati schimbat partenerele/partenerii de orizontala...Multi au fost respinsi pe motivul asta.

 

Ariciule ---Forta tata !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca o chestie, mancati si dormiti ca se lasa cu lesinuri... sau daca veniti cu motoarele sa nu dam in altele

 

a nu se confunda donarea de sange cu recoltarea de analize, cand donezi se recomanda sa papi ceva si sa bei lichide

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

In jurul orelor 13:30 trebuie sa mearga cineva din familie/cunoscuti sa ridice lista cu cei care au donat azi pt el (aprox20-30 pers) intrucat nu au mai dat bonuri doveditoare la toata lumea ci au trecut pe o lista separata si se da direct lista sa ajunga la spital.

 

Pe de alta parte eu mai am bonuri de donare la mine, intrebarea e cu cine iau legatura sa i le dau sa ajunga la familie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

In jurul orelor 13:30 trebuie sa mearga cineva din familie/cunoscuti sa ridice lista cu cei care au donat azi pt el (aprox20-30 pers) intrucat nu au mai dat bonuri doveditoare la toata lumea ci au trecut pe o lista separata si se da direct lista sa ajunga la spital.

 

Pe de alta parte eu mai am bonuri de donare la mine, intrebarea e cu cine iau legatura sa i le dau sa ajunga la familie ?

 

 

ai pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DESTUL DE IMPORTANT !!!!

 

NU MAI VENITI LA DONAT DE SANGE CU MOTOARELE !!!!!

 

dupa ce donezi ( aprox 450 ml ) ai niste ameteli care tin cateva ore....Ei si spun sa nu se conduca vehicule 24 de ore dupa recoltare . Nu e chiar asa dar fiecare reactioneaza in felul lui.

E pacat sa vrei sa ajuti pe cineva si apoi sa te trezesti si tu in spital....

 

Eu am facut greseala de a merge azi cu mobra....si am stat 2 ore jumate pana sa plec...

Editat de LOKI_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff tocmai acum am aflat ...am vazut ca lipseste de pe mess...eu sunt din alt oras si nici nu ma incadrez in standardele pt donare de sange:( imi pare rau ca s-a intamplat asta ..mi-e greu sa citesc.. insanatosire rapida si va rog cei care pot dona sa o faca fara sa mai stea pe ganduri, nu ignorati un apel umanitar mai ales ca este de-al nostru.. puneti-va in situatia lui..

 

Curaj Ariciu-le !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva pana la ce ora se poate dona sange exact? Nu am putut ajunge de dimineata, dar as vrea totusi sa merg de azi.

 

in principiu pana pe la 13:00 - 13:30, dar te sfatuiesc sa ajungi dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa scapati mai devreme, veniti la 7:30. Ora maxima de preluare a actelor si donare este 11:30.

 

Nu uitati: ori cereti bon in care sa se specifice ca este pentru GEORGESCU MIHAI-COSTIN de la Spitalul Municipal ori sa va treaca pe lista deschisa pentru el si dupa toate donarile din acea zi sa o ridice o ruda/cunoscut si sa o duca la spital.

 

SAMBATA NU SE DONEAZA, orarul este doar de Luni pana Vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...