Sari la conținut

kawasaki zx9


putzangutanu
 Share

Postări Recomandate

Ma rodea si pe mine sa imi iau motor ca deh ... sunt maniac... si am gasit pana la urma aleasa... bine intzeles ca am avut de ales... m-am gandit mult ... analize ... chestii ... (prostii de copil de varsta mea) si ce sa aleg intre crb 600F si zx9 .... bine intzeles k un calic ca mine a ales zx9... ca sa imi dau seama defapt k nici nu prea ajung cu picioarele jos cand sunt pe ea:))... stau pe varfuri :) am calarit-o odata si e bestiala comoda, trage bine... bine rau ;) da tre sa ashtept sa-mi iau permis:| ... si acum ma gandesc sa ii fac mici modificari ... stopurile, semnalele .... cand incep sa o calaresc calumea sa fie pregatita 100% :P

Cam atat despre prima mea motoreta :wacko: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rodea si pe mine sa imi iau motor ca deh ... sunt maniac... si am gasit pana la urma aleasa... bine intzeles ca am avut de ales... m-am gandit mult ... analize ... chestii ... (prostii de copil de varsta mea) si ce sa aleg intre crb 600F si zx9 .... bine intzeles k un calic ca mine a ales zx9... ca sa imi dau seama defapt k nici nu prea ajung cu picioarele jos cand sunt pe ea:))... stau pe varfuri am calarit-o odata si e bestiala comoda, trage bine... bine rau :) da tre sa ashtept sa-mi iau permis:| ... si acum ma gandesc sa ii fac mici modificari ... stopurile, semnalele .... cand incep sa o calaresc calumea sa fie pregatita 100%

Cam atat despre prima mea motoreta

 

te plictisesti tare asa-i ? Parerea mea :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Inca doua topicuri ca asta si devin emonel . Eu am vrut sa fac imprumut , m-au refuzat . Am vrut Hyosung cu finantare , BRD a intrerupt contractul cu firma . Am fost plecat la munca in afara , am avut de platit facultatea , scoala de soferi si alte prostii . Eu zic ca dupa doi ani de chin meritam o tzara de noroc . Se pare ca tipu' l-a furat pe tot .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rodea si pe mine sa imi iau motor ca deh ... sunt maniac... si am gasit pana la urma aleasa... bine intzeles ca am avut de ales... m-am gandit mult ... analize ... chestii ... (prostii de copil de varsta mea) si ce sa aleg intre crb 600F si zx9 .... bine intzeles k un calic ca mine a ales zx9... ca sa imi dau seama defapt k nici nu prea ajung cu picioarele jos cand sunt pe ea:))... stau pe varfuri :blink: am calarit-o odata si e bestiala comoda, trage bine... bine rau :blink: da tre sa ashtept sa-mi iau permis:| ... si acum ma gandesc sa ii fac mici modificari ... stopurile, semnalele .... cand incep sa o calaresc calumea sa fie pregatita 100% :P

Cam atat despre prima mea motoreta :rose: :D

 

 

Felicitari !

Ai procedat foarte bine alegand zx9 !

 

 

p.s. Daca esti nefumator, ficatul il vreau eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar poate o schimba intre timp si o lasa mostenire ca asta micu' de a muncit pe afara sa-si plateasca facultatea ar vrea sa inceapa pe un cb500 :blink:

 

As incepe si pe un cross de 50 daramite pe un cb500 . Batranule :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rodea si pe mine sa imi iau motor ca deh ... sunt maniac... si am gasit pana la urma aleasa... bine intzeles ca am avut de ales... m-am gandit mult ... analize ... chestii ... (prostii de copil de varsta mea) si ce sa aleg intre crb 600F si zx9 .... bine intzeles k un calic ca mine a ales zx9... ca sa imi dau seama defapt k nici nu prea ajung cu picioarele jos cand sunt pe ea:))... stau pe varfuri :blink: am calarit-o odata si e bestiala comoda, trage bine... bine rau :blink: da tre sa ashtept sa-mi iau permis:| ... si acum ma gandesc sa ii fac mici modificari ... stopurile, semnalele .... cand incep sa o calaresc calumea sa fie pregatita 100% :P

Cam atat despre prima mea motoreta :rose: :D

Esti complet retardat.

Bucura-te de fiecare zi ca si cum ar fi ultima pentru ca nu mai ai mult de trait. Daca esti cu capul pe umeri si reusesti sa te abtii, iti dau maxim doua luni (in care ai sa te obisnuiesti cu motorul si sa te crezi destul de bun sa faci orice) dupa care PA, PA, PA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea trage, e cam slab motorul, cand pleci de pe loc tre' sa tragi maneta pana la capat ca sa simti putina acceleratie, probeaza sa vezi ca e cum iti spun eu :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti complet retardat.

Bucura-te de fiecare zi ca si cum ar fi ultima pentru ca nu mai ai mult de trait. Daca esti cu capul pe umeri si reusesti sa te abtii, iti dau maxim doua luni (in care ai sa te obisnuiesti cu motorul si sa te crezi destul de bun sa faci orice) dupa care PA, PA, PA.

 

mi se pare exagerat ce sustii, intra pe coltul posesorilor de hayabusa sa vezi ca exista oameni care au inceput pe aceasta bestie si sunt in viata...dar au si capul pe umeri...

 

fapt ce nu reiese la acest individ care la felul in care se exprima/"gandeste" s-ar putea sa ai dreptate din pacate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...