Sari la conținut

Yamaha lanseaza cruiserul Stratoliner Deluxe


paul_biker
 Share

Postări Recomandate

3383.jpg

3386.jpg

 

Din cadrul noutatilor pentru 2010 prezentate de Yamaha Motor USA, face parte si noul cruiser bagger Stratoliner Deluxe, rivalul modelului Harley-Davidson Street Glide, lider de piata in acest segment.

 

Stratoliner Deluxe, vandut in USA sub brandul Star Motorcycles, este bazat pe modelul XV 1900 Midnight Star (Roadliner in USA) si este propulsat de un puternic motor V2 de 1854cmc, ce dezvolta 90cp si 155Nm. Versiunea Deluxe are in plus fata de modelul de baza S o carena foarte eleganta de mari dimensiuni, montata pe ghidon, ce va feri pilotul de fluxul de aer din zona pieptului si a capului, si o pereche de genti laterale rigide, vopsite in culoarea motocicletei.

 

Dotarea standard include un sistem stereo cu difuzoare, integrat in carena, impreuna cu mufa pentru iPod si comenzi audio pe ghidon. Modelul va fi disponibil incepand cu ianuarie 2010 doar in culoarea negru, la pretul de 17.490$. Momentan nu a fost confirmat de Yamaha Europe insa este putin probabil ca acest model sa ajunga pe batranul continent.

 

Mai multe fotografii gasiti aici.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3383.jpg

3386.jpg

 

Din cadrul noutatilor pentru 2010 prezentate de Yamaha Motor USA, face parte si noul cruiser bagger Stratoliner Deluxe, rivalul modelului Harley-Davidson Street Glide, lider de piata in acest segment.

 

Stratoliner Deluxe, vandut in USA sub brandul Star Motorcycles, este bazat pe modelul XV 1900 Midnight Star (Roadliner in USA) si este propulsat de un puternic motor V2 de 1854cmc, ce dezvolta 90cp si 155Nm. Versiunea Deluxe are in plus fata de modelul de baza S o carena foarte eleganta de mari dimensiuni, montata pe ghidon, ce va feri pilotul de fluxul de aer din zona pieptului si a capului, si o pereche de genti laterale rigide, vopsite in culoarea motocicletei.

 

Dotarea standard include un sistem stereo cu difuzoare, integrat in carena, impreuna cu mufa pentru iPod si comenzi audio pe ghidon. Modelul va fi disponibil incepand cu ianuarie 2010 doar in culoarea negru, la pretul de 17.490$. Momentan nu a fost confirmat de Yamaha Europe insa este putin probabil ca acest model sa ajunga pe batranul continent.

 

Mai multe fotografii gasiti aici.

Ahoi! Arata foarte bine dar cam mare motoru'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3383.jpg

3386.jpg

 

Din cadrul noutatilor pentru 2010 prezentate de Yamaha Motor USA, face parte si noul cruiser bagger Stratoliner Deluxe, rivalul modelului Harley-Davidson Street Glide, lider de piata in acest segment.

 

Stratoliner Deluxe, vandut in USA sub brandul Star Motorcycles, este bazat pe modelul XV 1900 Midnight Star (Roadliner in USA) si este propulsat de un puternic motor V2 de 1854cmc, ce dezvolta 90cp si 155Nm. Versiunea Deluxe are in plus fata de modelul de baza S o carena foarte eleganta de mari dimensiuni, montata pe ghidon, ce va feri pilotul de fluxul de aer din zona pieptului si a capului, si o pereche de genti laterale rigide, vopsite in culoarea motocicletei.

 

Dotarea standard include un sistem stereo cu difuzoare, integrat in carena, impreuna cu mufa pentru iPod si comenzi audio pe ghidon. Modelul va fi disponibil incepand cu ianuarie 2010 doar in culoarea negru, la pretul de 17.490$. Momentan nu a fost confirmat de Yamaha Europe insa este putin probabil ca acest model sa ajunga pe batranul continent.

 

Mai multe fotografii gasiti aici.

 

 

Scuza-ma, te rog, putin... :cheers: :cheers:

 

Bagger-ele sunt oribile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A si mi se pare stupid sa ai pe motor mp3....blueshit....si dinastea, mai bine iti iei masina!

 

Si mie mi se pare la fel. Alaturarea cuvintelor cruiser si iPod, parca e pur si simplu aiurea. Dar na, trebuie sa ii intelegem si pe japonezi, nu au traditie si incearca sa compenseze cu altceva. :cheers:

 

ps: nu mai dati fratilor Quote la primul post, imediat dupa primul post, ca dupa aia tre sa dau metri de scroll.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot asa ma intreaba niste conservari ca nu-mi pun una alta pe motor (mp3,......), sau de ce nu ma plimb cu motorul prin oras (raspunsul meu e: "de ce ca sa fac impresie?") eu cand merg cu motorul vreau sa scap de toate astea, ca doar acasa am de toate prostiile astea! E bine pe motor ca nici femeia nu are cum sa comenteaze, si de obicei merg singur pe motor ca sa fie totul bine!

Dar in final sa revin la motor, e ok motorul arata bine si precis e si bun, dar 1900cc pentru ce? (logic-e facut pentru USA - tara motoarelor mari)

Oricum asta pare mai ok, i-a ghiciti ce motor e ( a fost la o intalnire moto de langa Gheorgheni (Lazarea pe 18 august):

1. post-25613-1252689359_thumb.jpg

2. post-25613-1252689374_thumb.jpg

Atat va zic ca e Yamaha :cheers: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca voi sunteti din aia carora le place sa le urle tobele-n urechi...!Sa n-auziti si altceva... Pur-si-simplu,se adapteaza cerintelor,si vietii moderne.Nu pun ei,ceva,degeaba. Uitati ca si concurentul direct, Glide-ul ala,are sistem audio?! Si inca multe alte modele de cruisere,si majoritatea touringurilor,incepind cu BMW1200LT,si Goldwing?!

Eu o sa-mi pun sistem audio,pe Vulcanul meu. Intercom cu bluetooth,am avut (l-am dat,dar imi iau altul) direct pe casca.Na !

Mesaj completat

Alaturarea cuvintelor cruiser si iPod, parca e pur si simplu aiurea.

 

Vrei sa spui chopper si IPod. Pe cruiser,e plin de-asa ceva...Pe chopper,de-obicei,ai tevi goale,nu tobe. Nici n-ai avea cum s-auzi ceva,din cauza lor. Chopper-ul,da,e o chestie pur-ista.De-aia se si numeste "chopper"- strictul necesar

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca voi sunteti din aia carora le place sa le urle tobele-n urechi...!Sa n-auziti si altceva... Pur-si-simplu,se adapteaza cerintelor,si vietii moderne.Nu pun ei,ceva,degeaba. Uitati ca si concurentul direct, Glide-ul ala,are sistem audio?! Si inca multe alte modele de cruisere,si majoritatea touringurilor,incepind cu BMW1200LT,si Goldwing?!

Eu o sa-mi pun sistem audio,pe Vulcanul meu. Intercom cu bluetooth,am avut (l-am dat,dar imi iau altul) direct pe casca.Na !

Mesaj completat

 

 

Vrei sa spui chopper si IPod. Pe cruiser,e plin de-asa ceva...Pe chopper,de-obicei,ai tevi goale,nu tobe. Nici n-ai avea cum s-auzi ceva,din cauza lor. Chopper-ul,da,e o chestie pur-ista.De-aia se si numeste "chopper"- strictul necesar

 

 

 

Do I smell pussy around here, or just pussy bikers?

 

Jos nasu' ala, comodule! Nu-i frumos sa jignesti lumea aiurea, pt. ca s-ar putea sa doara.

 

 

 

ON TOPIC: daca unora le place sa plece la drum cu camera de zi dupa ei si nu vor sa-si ia masina, ca pe doua roti esti mai FREE, mai REBEL, mai ... MAGNET, treaba lor. Daca altora nu le place asa ceva, treaba lor.

Sa spui ca ideea altuia nu-ti place e iarasi OK.

Sa sustii ca ideea ta e singura valabila e putin cam ... fudul.

 

 

 

Era sa uit, Dariane: ce-s chestiile alea de zici ca le-ai avut pe motor si c-o sa-ti mai pui?

Editat de Go-Getter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jos nasu' ala, comodule! Nu-i frumos sa jignesti lumea aiurea, pt. ca s-ar putea sa doara.

 

Cu ce-am jignit?!? Ia mai citeste o data,ce-am scris,si zi-mi cu ce-am jignit...Stiu sa-mi masor cuvintele !

Mesaj completat

Sa sustii ca ideea ta e singura valabila e putin cam ... fudul.

 

 

Unde-ai vazut tu,sa fi zis eu,asa ceva ?!

Mesaj completat

Era sa uit, Dariane: ce-s chestiile alea de zici ca le-ai avut pe motor si c-o sa-ti mai pui?

 

 

Da-i cautare,pe ebay,cu "motorcycle bluetooth",si-o sa vezi vreo 5 modele de intercom bluetooth,care se monteaza pe casca. Permit comunicarea cu telefonul,gps-ul,pasagerul si alte 2 motociclete,pe 500 m departare.

Daca te referi la sistem audio,iarasi,vezi pe ebay,la "motorcycle audio",sunt cu gramada.Cu boxe waterproof.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce-am jignit?!? Ia mai citeste o data,ce-am scris,si zi-mi cu ce-am jignit...Stiu sa-mi masor cuvintele !

 

Da, sunt convins ca stii, atunci cand e cazul. Poate mai citesti tu o data, sau de trei ori, daca-i nevoie, dupa care, daca inca nu te-ai prins, spune-mi si n-o sa ma obosesc sa-ti explic. Bine asa?

 

Unde-ai vazut tu,sa fi zis eu,asa ceva ?!

 

Chiar, unde? Mai ales pt. ca vorbeam la modul general si nu m-am adresat tie.

 

 

Da-i cautare,pe ebay,cu "motorcycle bluetooth",si-o sa vezi vreo 5 modele de intercom bluetooth,care se monteaza pe casca. Permit comunicarea cu telefonul,gps-ul,pasagerul si alte 2 motociclete,pe 500 m departare.

Daca te referi la sistem audio,iarasi,vezi pe ebay,la "motorcycle audio",sunt cu gramada.Cu boxe waterproof.

 

Doar nu crezi pe bune, ca m-ar putea interesa asa ceva?

 

Relax, kid.

Editat de Go-Getter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu a fost confirmat de Yamaha Europe insa este putin probabil ca acest model sa ajunga pe batranul continent.

 

 

E diferenta mare de cultura si de infrastructura intre America si Europa. Americanilor le plac motoarele mari si gele. Ei au sosele drepte si foarte lungi asa ca le prinde bine ceva care toarce molcom si ii duce departe.

Cat despre iPod. Nu uitati ca la ei sunt multe state unde casca nu e obligatorie iar unde e sunt destui care poarta doar braincup-uri. Asa ca, daca merg ei linistiti cu vre-o 80 mile/ora de ce sa nu asculte si niste muzica ca sa nu se plictiseasca? Toate cruiserele mari au sistem stereo nu numai Harley dar si Honda GoldWing si Bmw si normal ca si Yamaha. Daca nu ar fi dorit nimeni asa ceva probabil ca nu le-ar fi facut dar daca sunt la a 2-3a generatie inseamna ca au piata pentru ele.

 

Ca fapt divers, pozitia in sa este mostenita de pe vremea cand oamenii se deplasau calare pe cai. In Europa, scaritele erau scurte si puse sub sa, intocmai ccum sunt azi la vitezane, in schimb cowboys din America aveau scaritele in fata pentru ca ei nu se ridicau in sa si vroiau sa stea cat mai relaxati, intocmai cum sunt azi la cruisere si choppere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot asa ma intreaba niste conservari ca nu-mi pun una alta pe motor (mp3,......), sau de ce nu ma plimb cu motorul prin oras (raspunsul meu e: "de ce ca sa fac impresie?") eu cand merg cu motorul vreau sa scap de toate astea, ca doar acasa am de toate prostiile astea! E bine pe motor ca nici femeia nu are cum sa comenteaze, si de obicei merg singur pe motor ca sa fie totul bine!

Dar in final sa revin la motor, e ok motorul arata bine si precis e si bun, dar 1900cc pentru ce? (logic-e facut pentru USA - tara motoarelor mari)

Oricum asta pare mai ok, i-a ghiciti ce motor e ( a fost la o intalnire moto de langa Gheorgheni (Lazarea pe 18 august):

1. post-25613-1252689359_thumb.jpg

2. post-25613-1252689374_thumb.jpg

Atat va zic ca e Yamaha :cheers: !

 

Royal Star.... hmmm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Royal Star.... hmmm

Royal Star Venture :cheers: ! Am mai vazut Royal Star, Road Star, Wild Star dar nu si Royal Star Venture, e faina si cred-ca asta e varianta Europeana a Stratoliner-ului de 1900 (Americana) :cheers: ! Si mi-a placut la ea ca nu avea nici un blueshit and mp3-shit, in final !WTF! de ce ti-ai luat motor? Eu personal de aia mi-am luat motor ca sa uit de toate si de tot cand sunt pe motor!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...