Sari la conținut

Vechitura mea - ZZR 600


mihai ntf
 Share

Postări Recomandate

Buna baietii!

Cine mai are motor ca al meu pe aici ca sa schimbam pareri, impresii si de ce nu, sa ne ajutam la nevoie?Este un Kawasaki ZZR 600 di 1992.

Sunt nou pe forum si motorul il am de un an.Sa stiti ca va consider pe toti prietenii mei.

Atatia cai la un loc... inca nu am mai avut.Sunt foarte multumit de cum merge si de faptul ca este destul de comod.Va doresc multi km cu zambetul pe fata.De remarcat e faptul ca ZZR-ul este cosmarul neveste-mi. Nu-i plac turatiile....:kiss:

Mesaj completat

asta-i bestia

vechitura,insa negrii mai lucreaza sub carena...

post-51645-1252940510_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa motocicleta, are aspect si putere, ce i trebuie mai mult de atat?

singurul lucru la care sa ai mare grija: nu schimba din treapta 1 in treapta a 2-a in turatii mari. nu vreau sa te descurajez dar problema cu treapta a 2-a e boala la zzr-uri, cunosc destui care s-au plans de treaba asta, dar daca te comporti frumos cu ea poti evita ''buba''.....asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baietii!

Cine mai are motor ca al meu pe aici ca sa schimbam pareri, impresii si de ce nu, sa ne ajutam la nevoie?Este un Kawasaki ZZR 600 di 1992.

Sunt nou pe forum si motorul il am de un an.Sa stiti ca va consider pe toti prietenii mei.

Atatia cai la un loc... inca nu am mai avut.Sunt foarte multumit de cum merge si de faptul ca este destul de comod.Va doresc multi km cu zambetul pe fata.De remarcat e faptul ca ZZR-ul este cosmarul neveste-mi. Nu-i plac turatiile....:blink:

Mesaj completat

asta-i bestia

vechitura,insa negrii mai lucreaza sub carena...

 

Salut. Vezi ca 2 sectiuni mai jos exista Motocilclete de Oras si acolo este un topic al detinatorilor de ZZR si este de citit :-).

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Mi se pare mie sau la un moment dat era pe Bikeshop la vanzare?

 

Da este adevarat. Am avut intentia de a o vinde la insistentele sotiei si sa cumpar una stradala.Apoi insa m-am informat despre zzr si am descoperit ca este o moto turing - sport.Deci nu-i chiar incomoda ci din contra , se poate calatori bine pe ea. Mi-a spus un prieten ca daca schimb ghidonul si ii pun unul drept este ca si cum as avea o stradala. Nu stiu ce sa zic.

M-au sunat doi cumparatori ca sa le-o vand insa m-am razgandit si uite asa sunt bucuros acum ca nu am vandut-o.

Mesaj completat

frumoasa motocicleta, are aspect si putere, ce i trebuie mai mult de atat?

singurul lucru la care sa ai mare grija: nu schimba din treapta 1 in treapta a 2-a in turatii mari. nu vreau sa te descurajez dar problema cu treapta a 2-a e boala la zzr-uri, cunosc destui care s-au plans de treaba asta, dar daca te comporti frumos cu ea poti evita ''buba''.....asfalt uscat !

Da , ai mare dreptate .Cam neplacuta treaba.Smuceste tare daca schimb in putere din prima in a doua fara ambreiaj. Si inca o chestiune : nu intotdeauna pot schimba intr-o viteza inferioara daca acceleratia este la minimum, spre exemplu in coborare.Trebuie sa ating un pic acceleratia.Adica trebuie sa existe intotdeauna jocul Acceleratie - Schimbator. Atunci e totul perfect.

Ce sa-i faci? M-am adaptat cu batranica de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut , am cumparat si eu un zzr 600 de curand :D dar am o mare problema patineaza discurile de la ambreiaj si celalalte ... nici nu mai pot pleca dupa loc... nu am idee ce sa i mai fac am intrebat pe baieti de piese si acum astept raspunsuri... am fost foarte multumit de ea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da este adevarat. Am avut intentia de a o vinde la insistentele sotiei si sa cumpar una stradala.Apoi insa m-am informat despre zzr si am descoperit ca este o moto turing - sport.Deci nu-i chiar incomoda ci din contra , se poate calatori bine pe ea. Mi-a spus un prieten ca daca schimb ghidonul si ii pun unul drept este ca si cum as avea o stradala. Nu stiu ce sa zic.

M-au sunat doi cumparatori ca sa le-o vand insa m-am razgandit si uite asa sunt bucuros acum ca nu am vandut-o.

Mesaj completat

 

Da , ai mare dreptate .Cam neplacuta treaba.Smuceste tare daca schimb in putere din prima in a doua fara ambreiaj. Si inca o chestiune : nu intotdeauna pot schimba intr-o viteza inferioara daca acceleratia este la minimum, spre exemplu in coborare.Trebuie sa ating un pic acceleratia.Adica trebuie sa existe intotdeauna jocul Acceleratie - Schimbator. Atunci e totul perfect.

Ce sa-i faci? M-am adaptat cu batranica de ea.

 

 

schimba cablul de ambreiaj :D) eu am patit-o se ridica saraca in 10.000 ture in a 2-a si ma intreceam cu mosii cu dacia 1300 la semafor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna baietii!

Cine mai are motor ca al meu pe aici ca sa schimbam pareri, impresii si de ce nu, sa ne ajutam la nevoie?Este un Kawasaki ZZR 600 di 1992.

Sunt nou pe forum si motorul il am de un an.Sa stiti ca va consider pe toti prietenii mei.

Atatia cai la un loc... inca nu am mai avut.Sunt foarte multumit de cum merge si de faptul ca este destul de comod.Va doresc multi km cu zambetul pe fata.De remarcat e faptul ca ZZR-ul este cosmarul neveste-mi. Nu-i plac turatiile....:D

Mesaj completat

asta-i bestia

vechitura,insa negrii mai lucreaza sub carena...

 

Salut, imi place fotografia din primul post, in special imaginea din planul secund femeia cu mana la gura.

am avut si eu ZZR-eu, am fost multumit de moto .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...