Sari la conținut

Dynojet


Matei
 Share

Postări Recomandate

Acum ca am kit'ul acasa am alta problema.... la cine sa-l instalez.

 

vreau ca mecanicul la care voi apela sa mai fi instalat pana acum un dynojet

dar nici nu vreau sa stau de capul lui 3 saptamani pana se apuca de treaba.

 

care este cel mai potrivit? pe cine recomandati? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca United Motors sunt singurii care dispun de un stand de testare :hurt: Dupa ureche poate sa iti instaleze oricine, dar cand te bagi la reglaje fine diagrama de putere si cuplu e sfanta. Sper ca au invatat sa foloseasca standul...oricum, Indianu' de la UM e vulpoi batran si cred ca stie ce face. :lol:

 

E drept, e scump service-ul la ei, da' stii cum vine vorba: " Dai un ban da' stii ca nu-l mai ai :eek: " :angryfire: Eu, unul, mi-am bagat personal manutele prin carburatie/admisie /evacuare la ultima moto (Dominator ), si am fost multumit de rezultat, cel putin ca "feeling" al motorului, dar nu bag mana in foc ca pe hartie am iesit mai "in fata" . :angryfire:

 

Sfatul meu ar fi sa te documentezi cat mai bine si sa instalezi singur ce e de instalat, si daca nu esti multumit de rezultat abia atunci sa apelezi la servicii care implica mai mult sau mai putin $$$

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dyno pe sv650 .. nu mai bine o vinzi si iei un tlr1000 sau un sv1000 ?

 

S-ar putea sa iesi la aceeasi bani. Da putere mai multa.

Pai problema e ca i-am comandat deja toba GPR (chestie de gargauni) si ma pregatesc sa-i comand filtru de aer K&N (asta mai mult din ratiuni practice decat din motive de gargauni), asa ca un dyno se potriveste manusa aici. Si nu, n-as iesi la aceeasi bani, ca am facut si calculul asta. Ce-i drept, nici la aceeasi putere. Dar Lilith merita :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai problema e ca i-am comandat deja toba GPR (chestie de gargauni) si ma pregatesc sa-i comand filtru de aer K&N (asta mai mult din ratiuni practice decat din motive de gargauni), asa ca un dyno se potriveste manusa aici. Si nu, n-as iesi la aceeasi bani, ca am facut si calculul asta. Ce-i drept, nici la aceeasi putere. Dar Lilith merita :angryfire:

 

Agree .. merita. Apropos de filtru : vezi ca eu am comandat deja filtru BMC si din cite stiu marti-miercuri vor fi disponibile doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare: de unde l-ai luat? Ca ma bate si pe mine gandu ... :angryfire:

am incercat sa-l iau de la united motors dar pt ca am o mobra rara au zis ca nu aduc kitu'

l-am comandatd din state prin lipton - recomand :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...