Sari la conținut

Accident mortal Luna. jud Cluj


k-10
 Share

Postări Recomandate

Nu conteaza numarul posturilor cat calitatea lor. Pentru ca daca ai 3000 si scrii numai prostii e degeaba. Daca ai 100 si bune ai realizat ceva! Mai bine putin si bun decat mult si prost! Bineinteles ca si aici ca si pe toaaaate celelalte topicuri se discuta de altceva decat obiectul topicului in sine! 2 pagini cu RIP si restul incepe cu articole cu legislatie bla,bla... Cum a zis cineva "ce va mai place shaorma cu de toate!" asta e descrierea perfecta a atitudinii majoritatii userilor! Nu stiu pe ce criterii ajung super membrii si nici nu ma intereseaza. Probabil daca varul, fratele, vecinul, prietenul meu ar fi poate as fi si eu nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

deloc. am doar o retinere profunda pentru profesori care au scris mai multe carti decat au citit. ca asa ai ajuns SUPERMEMBRU, corect?

 

 

acuma nu inteleg care e problema ta??crezi ca e singuru supermembru de pe acest forum??daca ai o retinere du-te la baie sa scapi de ea,ca imediat te asemeni cu ea

 

 

P.S. legi,depasiri,discutii ce rost mai au???faptele s-au petrecut si viata merge inainte. R.I.P.

Editat de Kiki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu esti deacord cu ideile mele atunci combatele ca atare, nu te lega de numarul posturilor...oarecum nush ce legatura au cele 1300 posturi facute in 2 ani cu ideile si gandirea pe care le am??? Aici poate sti tu mai bine sa-mi raspunzi, cel cu 200 de posturi in 2 ani.

 

Probabil esti un om frustrat si cataloghezi oamenii si gandirea lor dupa niste aparante....

 

Daca erai macar fair-play imi dadeai o replica la subiect, sau te simti cu musca pe caciula fata de am scris???

 

o zi buna iti doresc

ok, vezi ce ai scris mai devreme si daca ai in posesie un motor, si daca motorul acela e inmatriculat, si daca ai si talon la el atunci deschide talonul si vezi ca la pozitia 6 scrie motociclu, si nu autovehicul. dupa care revezi postul in care faci cu ou si cu otet pe unul care stie legislatia mai bine ca 90% din carturarii de pe forum, si pune mana si scrie aici ceva scuze pubic. in rest nu m-am prins inca care sunt ideile tale, dar fac eforturi.

 

acuma nu inteleg care e problema ta??crezi ca e singuru supermembru de pe acest forum??daca ai o retinere du-te la baie sa scapi de ea,ca imediat te asemeni cu ea

 

P.S. legi,depasiri,discutii ce rost mai au???faptele s-au petrecut si viata merge inainte. R.I.P.

esti usor suburban

LE: acum am vazut, esti din cluj.

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in talon normal ca scrie motociclu tovarase, dar in lege intra in categoria autovehicolelor.

 

Ala care spui tu ca stie asa de bine legea, ala nu s-o prins ca in lege motocicletele intra in categoria autovehicolelor, asta nu numai dupa articolul 15 unde scrie clar ce inseamna autovehicolul, ci dupa intreagul cod rutier care interzice, permite, obliga, creeaza contitii de deplasare autovehicolelor/vehicolelor. Daca desteptu ala spune ca motocicleta nu-i autovehicol, atunci in codul rutier nu se stipuleaza nimica de motociclu....trebuie facut cate un cod pentru fiecare??? motociclu, autoturism si a mai spus parca autospeciale si inca ceva....

 

Prin urmare nu imi cer scuze unuia care habar nu are legislatie, iar celor care il aduleaza pe acel carturar le doresc din inima....sa se apuce de invatat singuri, ca s-or da cu capu de pereti si vor crede ca nu a fost vina lor...

 

Sper ca nu mai ai nevoie de explicatii sau aurgumente domnu electra glide...daca nu ai inteles nici acuma, atunci du-te preda-ti permisu la politie

 

Zi ca nu-i tare aia cu "unul care stie legislatia mai bine ca 90% din carturarii de pe forum"... E cea mai tare. Culmea stii care e? E si adevarata. Problema e ca el nu stie ce zice si 90% nici atit =)). Orice om cu carnet stie cum e, ce naiba..Simpatica aia cu sfaturi pe gratis, tre sa apreciezi o gluma reusita. Vb aia, a bagat Zirconu' si articolul din lege, l-ai pomenit si tu..

Editat de mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in mod serios nu va inteleg, ... ok nici pe mine ca ma bag ca musca in lapte... dar lasati acest topic in pace... deschideti unul pt a va duela asupra unei formulari din codul rutier sau discutati folositi sistemul de mesaje sau nu mai stiu ce mijloc de comunicare.

 

In primul rand si codul rutier e la fel ca tot ce e la noi... discutabil/interpretabil si mai ales labil, nu cred ca are rost (daca intelegeti ce incerc sa spun).

In al doilea rand, daca vezi ca nu poti sa convingi un spadasin al cuvintelor nici dupa 2-3 posturi despre dreptatea ta, e evident ca nici in 100 nu vei reusi... give it up, (la fel) nu cred ca mai are rost.

 

ON TOPIC:

RIP :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce prostii debitezi, motocicleta este autovehicol...art 15 (2) din codul rutier Autovehiculele se încadreaza în una din urmatoarele categorii: A, B, BE, C, CE, D

 

Asa ca dragule mai pune tu mana pe carte si mai invata, ca mintenas ti-i da cu capu de pereti si vei credea ca este vina altora....

 

Mi-i greata deja, se vede ca si in categoria motociclistiilor s-au infilitrat o gramada de prosti, dar de aia care mai is si fuduli....

 

Legat de accident, vinovat 100%...ce mai polemici si discutii, in ziua aia motocilistul trebuia sa steie acasa si sa contempleze la viata si la idiotenia din capu lui, urmatoarea zi trebuia sa vanda motoru si sa termine cu alde autovehicole.

 

Pacat de pasager si de soferul dubei care va avea acuma de tras din cauza acestor spermatici care cred ca cu o motocicleta is Superman-i

salut daca nu ai fost acolo nu ai de unde sa sti ce a afost

cel cu camionul era parcat pe dreapta a semnalizat stanga , a iesit pe banda si apoi a uitat semnalizarea sa o oreasca si a virat dreapta dar cei doi acum sunt in pamant unul de joi si unul de vineri nu mai pot spune nimik iam cunoscut personal pe amandoi si erau baieti buni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-i greata deja, se vede ca si in categoria motociclistiilor s-au infilitrat o gramada de prosti, dar de aia care mai is si fuduli....

 

Ai zis`o bine aici! Pt ca in loc sa vb si sa ne ajutam ne certam si ne injuram... s`a cam dus spiritul ala frumos e de basme acuma! Motociclistii nici nu se mai saluta... nu mai zic daca ai un parlit de motor si altul are de 10000 de euro se face ca nu te vede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai zis`o bine aici! Pt ca in loc sa vb si sa ne ajutam ne certam si ne injuram... s`a cam dus spiritul ala frumos e de basme acuma! Motociclistii nici nu se mai saluta... nu mai zic daca ai un parlit de motor si altul are de 10000 de euro se face ca nu te vede.

 

Din pacate ai dreptate, dar acei "motociclisti" o sa isi parcheze fiarele in catva timp ... e doar de fitza.... apare alta modalitate de a arata cat de p.i.z.d.o.s.i. sunt ei si o sa dispara la fel cum au aparut, nu pentru asta trebuie sa iti faci griji.

 

Tu, bikere, sa ramai mereu PE a ta (nu pe langa si nu sub ea), sa faci multe drumuri in grup sau singur care sa te faca sa te simti bine, sa ajungi mereu acasa multumit cu ce ai facut/vazut/invatat si a doua zi sau cu cea mai apropiata ocazie sa poti si sa ai chef sa te urci din nou in sa. :)

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

eu merg si cu scuterul si cu duba si am fost depasit prin dreapta la viteza de o motocicleta chiar cand vroiam sa evit o groapa. farul aprins al motocicletei l-a salvat, l-am vazut in oglinda si am tinut drept, altfel il atingeam. deci fara depasiri prin dreapta. aveti grija la dube si camioane dar mai ales la ostrogotii cu masini scumpe, se grabesc, intorc pe linie continua si altii nu prea au loc de ei pe sosea

 

RIP

Editat de andreislbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...