Sari la conținut

Kawasaki prezinta noul Z1000, model 2010 complet reproiectat


paul_biker
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Asa si? Ce vrei sa zici? Asta e topic dedicat lui Z1000, chiar vrei flameuri Japan vs Euro si aici?

 

Nu e niciun vs, am aratat doar o sursa de inspiratie, aceiasi care a fost si pentru ER6n: Benelli TNT. Am fost posesor si de ER6n si de Z1000 (model 2004), pe ER6 am inceput asa ca firma Kawasaki e singura japoneza care ma misca putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare. Nu vad nici un element de design similar intre TNT si ER6N, cu atat mai putin intre TNT si Z1000. Z-ul are un limbaj de design mai angular in timp ce Benelli practica un stil mai organic. Z-ul duce mai departe stilul lansat in 2003, chiar nu vad nici o legatura cu Benelli TNT (care nici nu cred ca exista in 2003).

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca posesor de z750 mi se pare o motocicleta foarte frumoasa. Din punct de vedere tehnic se vede clar ca a evoluat, dar cum spuneau unui de pe forum, plasticile alea nu prea isi au rostul, decat sa faca motoreta mai agresiva, mai carenata si mai scumpa de reparat in caz de accident...

 

 

Si ca tot se vorbea de z1000 si TNT...

post-15863-1260782023_thumb.jpg

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

unul din defectele ei(ptr cei inalti)este f mica...personal am vrut sa iau un Z-1000,dar avand 184cm,m-am potolit repede.

insa imi place imaginea ei agresiva,mobilitate si putere la un pret rezonabil...vorbind la cele de 2002-2005

...si tuning...

post-27104-1263331541_thumb.jpg

post-27104-1263331565_thumb.jpg

post-27104-1263331595_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...