Sari la conținut

Yamaha YBR 125


Postări Recomandate

Cel mai mic naked de la Yamaha are un nou look, mai apropiat de YBR 250.

 

3634.jpg

 

Din gama de modele 2010 a constructorului japonez Yamaha, face parte si noul YBR 125. Micul naked de 113kg a fost complet restilizat, avand acum un aspect mai modern decat cel al modelului actual si mai apropiat de cel al fratelui mai mare YBR 250. Rezervorul are un design nou si include acum carene laterale, similare cu cele de pe YBR 250. Au mai fost restilizate si bordul, aripa, capacele laterale, evacuarea finala si codita, aceasta fiind usor inaltata. In plus, pasagerul beneficiaza de manere de dimensiuni mai mari.

 

Din punct de vedere tehnic, motocicleta se prezinta neschimbata si este propulsata de acelasi motor fiabil monocilindric de 124cmc racit cu aer, ce dezvolta 10cp si 9,6Nm.

 

YBR 125 este disponibil in culorile Light Grey Metallic, Red Spirit si Midnight Black. Mai multe fotografii aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata clar mai bine decat modelul precedent.O schimba mult rezervorul si toba,dar pacat de cauciucurile alea subtiri,cu niste roti mai groase era total alta motoreta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Celelalte doua optiuni de culoare:

 

Midnight Black

2010-yamaha-YBR125_SMX_studio_007_tcm26-326292.jpg

Red Spirit

2010-yamaha-YBR125_VCR7_studio_007_tcm26-326289.jpg

Mesaj completat

 

Mie-mi place. Mai frumoasa decat Raptor :disappointed:

 

N-as zice ca e mai frumoasa decat Raptor. Cagiva are linii specific italiene si detalii ceva mai stilate si indraznete pentru clasa 125, e mai bine proportionat si aduce usor cu Ducati Monster. Yamaha are un look de naked clasic japonez, care desi arata modern si destul de bine, nu iese in evidenta cu ceva. La Raptor nu-mi place bordul dintr-o singura piesa, e usor caraghios.

 

204.jpg

 

Ar fi interesant de vazut cum ar arata YBR cu roti mai groase.

Mesaj completat

Am analizat un pic mai bine cele doua motociclete (fapt foarte interesant, au exact aceeasi lungime). Defapt Raptorul arata mai bine nu doar din cauza designului si a rotilor mai groase ci si din cauza ca:

- rotile sunt de 17 inch si nu de 18

- ampatamentul e mai mare

- furca e USD

- discul de frana e de 320mm

- codita e mai scurta si scoate in evidenta roata spate

- bascula are o forma mai deosebita

 

Mai jos vedeti o simulare: YBR 125 cu roti si ampatament de Raptor

 

ybr2.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti responsabil cu culorile :disappointed:

Cagiva Raptor arata bine,vorba ta,aduce un pic cu monsterul.Cred ca e cel mai frumos naked de 125,si delimitat trage de rupe :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata foarte bine noul ybr 125 e perfect pentru oras asa subtirel te strecori cu el. app am facut scoala pe unul si tragea foarte bine asta pana mi-am luat RS si mi-am schimbat parerea ....... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...