Sari la conținut

Ultima iesire inainte de zapada


Ratonu'
 Share

Postări Recomandate

Sambata trecuta ,din pacate doar cu o motociceta si un ATV (care a urcat chiar impresionant...si culmea ,a mai si coborat),

am reusit o plimbare frumoasa cu de toate..

Iata cateva poze facute cu telefonul

 

post-8862-1255679791_thumb.jpgpost-8862-1255679835_thumb.jpgpost-8862-1255679870_thumb.jpgpost-8862-1255679917_thumb.jpgpost-8862-1255679968_thumb.jpgpost-8862-1255680021_thumb.jpgpost-8862-1255680055_thumb.jpgpost-8862-1255680084_thumb.jpg

 

Frumos! Avantajul principal pe care il ai cand faci enduro cu atvisti e ca poti pune mare parte din bagaje la ei. Si atata timp cat nu e extreme enduro, sau nu mergi prin locuri prea stramte, se tin dupa noi, motocilistii.

ps: prin muntii Orastiei a nins deja, deci eu o sa fac duminica topic cu "prima iesire dupa zapada" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu cu un amic pe iezer, tot sambata trecuta... prin Leresti, stanga peste baraj, apoi pana la gol alpin, si mai departe pana la crucea ateneului.

probabil ati urcat dupa noi si ati coborat inaintea noastra de nu ne-am intalnit. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu cu un amic pe iezer, tot sambata trecuta... prin Leresti, stanga peste baraj, apoi pana la gol alpin, si mai departe pana la crucea ateneului.

probabil ati urcat dupa noi si ati coborat inaintea noastra de nu ne-am intalnit. :)

si mai departe de crucea ateneului?..... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu cu un amic pe iezer, tot sambata trecuta... prin Leresti, stanga peste baraj, apoi pana la gol alpin, si mai departe pana la crucea ateneului.

probabil ati urcat dupa noi si ati coborat inaintea noastra de nu ne-am intalnit. :)

 

Salut,

 

n-am urcat prin Leresti,in prima faza nici n-am vrut sa urc prea sus ca era ceata si mai statea sa si ploua .Am plecat prin Bughea de jos si am ajuns prin Voievoda,dar n-am urcat nici macar la crucea Ateneului (ATV-ul cam statea sa se rastoarne uneori).Oricum a fost un traseu placut ,ai ales ca pe dupa amiaza chiar a iesit sorele putin.

 

Calitatea pozelor e slaba .sunt facute cu telefonul .Camera foto a cedat dupa 5 poze si 2 filmulete ,cineva s-a imbatat seara si a uitat sa puna acumulatorii la incarcat.

post-8862-1255764984_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stetgeti amprentele de pe obiectiv ies pozele mai in regula ( contrast mai mare , culorile mai saturate si fara voal )

 

A scris omu ca pozele sunt facute cu tel, asa ca nu te poti astepta la o calitate mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CataM: mai departe de crucea ateneului am mai mers pe drum vreo 3-4 km, incepuse sa coboare pe culmea Vacarea, dar din ce citisem pe aici, drumul merge pana la liziera padurii, continuand cu o poteca dificila prin padure care da chiar la cabana Voina. Ni s-a parut cam extremal sa o luam pe potecuta cu vacile noastre (Dominator + F650GS), asa ca am facut cale intoarsa pe acelasi traseu...

 

In alta ordine de idei, are careva idee despre vreo trecere de la Est la Vest peste culmea Mezea-Oticu? Adica de la L. Pecineagu pana pe valea Vasalatului si Raul Doamnei, la sud de Moldoveanu... Ca spunea cineva pe forumul teneristilor ca ar fi facut trecerea asta peste muchia Berevoescului, cu motorul... :-? I-am cerut detalii, dar a zis ca-mi arata daca facem traseul impreuna...oricum, destul de rezervat omul, sau cel putin asa mi s-a parut mie... banuiesc ca drumul ar fi in genul celui punctat cu albastru, stie cineva ceva mai precis?

 

post-14671-1255819154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CataM: mai departe de crucea ateneului am mai mers pe drum vreo 3-4 km, incepuse sa coboare pe culmea Vacarea, dar din ce citisem pe aici, drumul merge pana la liziera padurii, continuand cu o poteca dificila prin padure care da chiar la cabana Voina. Ni s-a parut cam extremal sa o luam pe potecuta cu vacile noastre (Dominator + F650GS), asa ca am facut cale intoarsa pe acelasi traseu...

 

In alta ordine de idei, are careva idee despre vreo trecere de la Est la Vest peste culmea Mezea-Oticu? Adica de la L. Pecineagu pana pe valea Vasalatului si Raul Doamnei, la sud de Moldoveanu... Ca spunea cineva pe forumul teneristilor ca ar fi facut trecerea asta peste muchia Berevoescului, cu motorul... :-? I-am cerut detalii, dar a zis ca-mi arata daca facem traseul impreuna...oricum, destul de rezervat omul, sau cel putin asa mi s-a parut mie... banuiesc ca drumul ar fi in genul celui punctat cu albastru, stie cineva ceva mai precis?

 

Na-m fost pe acolo inca.Daca-l cunosti pe Tony Olaru(din Campulung) la el gasesti sigur un raspuns,cred ca nu e nici un colt din muntii Iezer ,Fagaras si Leaota pe care sa nu-l fi umblat ,numai ca de multe ori ce mi-a spus el ca e dificultate medie e cam spre hard pentru mine(bag mana-n foc ca si pentru altii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...