Sari la conținut

honda cbr 929 rr fireblade


kata_m
 Share

Postări Recomandate

salutare....de curand sunt posesorul acestui model de motocicleta....

vreau sa ii intreb pe cei care stiu si cei care au avut o astfel de problema...

problema este urmatoare...relantiul este instabil..si nu mi se pare normal la un motor cu injectie....mi-am pus problema dak e din motor..dar fum nu scoate...ulei nu papa......bataie nu se aude deloc la motor..consumul nu e mare....merge cam la 5-6%.....si m-am tot gandit care e problema...

 

astept pareri de la voi despre acest model si de la cei care au mai avut problema asta si au rezolvat-o. multumesc....asfalt uscat

Editat de kata_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine cu exup din fabricatie? Evacuare mai este originala? Daca vine cu exup si a fost dat jos, mareste relantiul la 1400-1500.

 

 

 

Inca ceva: ce variatie are relantiul?

Editat de disabled_Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare....de curand sunt posesorul acestui model de motocicleta....

vreau sa ii intreb pe cei care stiu si cei care au avut o astfel de problema...

problema este urmatoare...relantiul este instabil..si nu mi se pare normal la un motor cu injectie....mi-am pus problema dak e din motor..dar fum nu scoate...ulei nu papa......bataie nu se aude deloc la motor..consumul nu e mare....merge cam la 5-6%.....si m-am tot gandit care e problema...

 

astept pareri de la voi despre acest model si de la cei care au mai avut problema asta si au rezolvat-o. multumesc....asfalt uscat

eu am rezolvat problema asta cu o sincronizare de clapete, dar nu intodeauna este solutia finala<pot fi si bujii defecte, injectoare infundate, etc>

Editat de kelu 265
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca fost proprietar de 929...in stare execelenta....pot sa-ti spun si multi o sa-ti confirme ca ralantiul intr-adevar vraiaza ca dracii :P) si eu am avut aceleasi intrebari la momentul respectiv si am aflat ca asa e el "facut"

asta e...nu te speria...nu te speria nici de zgomotul de la oala ambreiajului...e normal si ala :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor..si asfalt uscat...mi-a revenit inima la loc...

Mesaj completat

si inca ceva...cum pun ceasul...ca nu am aflat ince...multumesc

Mesaj completat

si inca ceva...cum pun ceasul...ca nu am aflat inca...multumesc

Mesaj completat

nu stie nimeni pe ce butoane apas pt a potrivi ceasul din bord....am descoperit doar cum se reseteaza A si B...si cam atat:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stie nimeni pe ce butoane apas pt a potrivi ceasul din bord....am descoperit doar cum se reseteaza A si B...si cam atat:D
Daca ai rabdare sa citesti, multe dintre raspunsuri le gasesti putin mai sus, adica aici.

 

P.S. Bine-ai venit in clubul posesorilor de Fireblade. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor..si asfalt uscat...mi-a revenit inima la loc...

Mesaj completat

si inca ceva...cum pun ceasul...ca nu am aflat ince...multumesc

Mesaj completat

si inca ceva...cum pun ceasul...ca nu am aflat inca...multumesc

Mesaj completat

nu stie nimeni pe ce butoane apas pt a potrivi ceasul din bord....am descoperit doar cum se reseteaza A si B...si cam atat:D

 

 

 

cum adica "cum pun ceasul"....vrei sa-l pui sa sune sa te trezeasca ceasul din bordul motoretei?...Am si eu 929 si o singura daca am setat ceasul...trebuie sa tii apasat pe ambele butoane(parca)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...