Sari la conținut

A1 De La 16 Ani


Postări Recomandate

@sorin_moto , in Giurgiu, politistii cred ca traiesc in alta era!!!

 

la ei, tot ce are motor si nu are pedale necesita permis (indiferent de omologare),sunt in stare sa iti faca dosar penal pe chestia asta.

 

daca iti iei rs, sa nu te miri daca te opresc din tot felu de motive...

oricum,sigur merge rs125 11kw cu a1 .. citeste legislatia

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma am citit....da bagamiash pwla in nenea curcanu de aici de la gr ca sa mor io dak am vazut lume mai proasta ca la gr...sa ma foooot in mortii lor de prosti astia care se numes politisti din gr...tocmai am vb cu cineva care e ....nush ce e...are 3 stele la grad...si sa-l fooot si pe el in gura ca a zis ca tre sa iau procura de la politie ca sa pot sa merg cu ea...nu mi-e ca ma opreste politia...ca e orasu mic...o singura strada principala...si stiu pe unde sunt cioflingfarii astia care asteapta si ei cate ceva de la cei pe care ii opresc...si stiu sa ii ocolesc...sa mor io dak am vazut asa ceva...asta e romania...

 

admini plss...puteti sa inchideti topicu asta maine ? da nu azi.. ms

 

scuzatimi limbaju ca mai sunt si femei si copii p-aci !

Editat de sorin_moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

umblii cu legislatia dupa tine si cu talonu .

subliniezi asa frumos unde scrie la clasificarea permiselor.. unde scrie a1 - 125cmc si 11kw . ... si le arati legislatia si talonu. totul e legal, nu au ce sa iti faca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma... nu are legatura, daca ai max 125cmc si 11kw , nu au ce sa iti faca, esti perfect legal...eu asa zic, sa umblii cu legislatia dupa tine,daca fac figuri, asa poate mai invata si ei din legile alea..ca sunt prea dusi!

 

am un prieten care are o yamaha xt125x , merge fara probleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a zis ditai colonelu ca daca nu are pedale nu am voie sa merg.... asa ca nu ma mai mira nimic.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a zis ditai colonelu ca daca nu are pedale nu am voie sa merg.... asa ca nu ma mai mira nimic.... :moto:

 

 

frate io ce sa mai zic.......cand ies cu motoru afara dau 3 ture si gata cu girofarurile in spatele meu si imi zice sa ma duc acasa :) io ca de obicei ma iau in gura cu nenea militian se enerveaza mai tare si alearga dupa mine sa ma bata :ok: nu ma prins decat de 2 ori ca io nu mai iau motoru il las acolo si fug pe jos asta e romania :blink: dar deja m-am obisnuit si a inceput sa imi placa cand ma opreste politia ca ma face sa rad cand spune tot felu de prosti ca imi ia motoru si o duce la rar sa o testeze ca scoate mai multl de 11 kw :crack: :crack: deci......romania....

 

aaa uitam de clasicul ca imi insceneaza o neacordare de prioritate si imi distruge motoru

Editat de rss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi chiar interesant sa-ti ia motoru pe chestia asta, tu oricum ti-l iei inapoi ca asa e legislatia, dar cred ca ii poti face o plangere pt ca nu cunoaste legile in vigoare si-l retrogradeaza.

 

oricum majoritatea politistilor cunosc legile.

Editat de sebby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus, daca vitezometru depaseste marcajul de 120 kmph, ai nevoie de A neaparat!!! ai grija, cu astia nu-i de gluma,

 

pentru condus un vehicul fara permis te past parnaia..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa mor io ce chestie...asa e in romania...asta cu kilometraju e chiar a drq..da de unde stie ala ca nu l-am schimbat io ca vreoiam sa am mai mult pe bord sa ma dau mare...pe voi cand va opreste pol scapati usor ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde. Legea spune ca daca ai discuri de frana >=320 .. clar iti trebuie A + curs special. Sau mai astepti 2 ani si nu iti mai trebuie curs.

 

Unde drac zice asta? Sincer nu imi aduc aminte de prevederea asta (si vreau sa cred ca, cunosc destul de bine legislatia)..

 

 

Cat despre viteza, nici aia nu e reglementata numai ca e imposibil sa mergi cu viteze mai mari de 120 cu 15cp (si daca te prinde cu 150 de exemplu e foarte probabil sa se prinda ca are mai multi cp si de aici mai departe belele..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde drac zice asta? Sincer nu imi aduc aminte de prevederea asta (si vreau sa cred ca, cunosc destul de bine legislatia)..

 

 

 

Tot pe langa aia cu paragraful legat de viteza.

 

 

 

 

Am auzit o si pe asta :moto:

 

Nu mai rade de ei. Oamenii trebuie ajutati

 

post-22-1147249238_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot pe langa aia cu paragraful legat de viteza.

 

Eu nici pe asta nu il stiu. Cum am zis in postul anterior e doar prevedere legata de putere si capacitate cilindrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...