Sari la conținut

Cel mai vechi fan Simson


mircea_simson
 Share

Postări Recomandate

Multi ma intreaba de ce mai rulez cu Simson ca-i vechi... etc. Raspunsul se vede in poza realizata in anul 1960 cu un minunat AWO putzoiul cu ochelari sunt eu ( cu greu am putut sa-i sterpelesc) atunci am spus ca o sa-mi cumpar. BMr pe numar cred ca inseamna Baia Mare respectivii au venit cu 2 motoar sa repare ceasul din turnul bisericii

post-17432-1257696503_thumb.jpg

post-17432-1257696411_thumb.jpg

post-17432-1257696453_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi ma intreaba de ce mai rulez cu Simson ca-i vechi... etc. Raspunsul se vede in poza realizata in anul 1960 cu un minunat AWO putzoiul cu ochelari sunt eu ( cu greu am putut sa-i sterpelesc) atunci am spus ca o sa-mi cumpar. BMr pe numar cred ca inseamna Baia Mare respectivii au venit cu 2 motoar sa repare ceasul din turnul bisericii

post-17432-1257696503_thumb.jpg

Se pare ca ti-ai indeplinit VISUL.., toti visam la ceva cand suntem mititei, multi dintre noi am avut acelasi VIS! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr0adevar, cel mai vechi fan Simson. Parintii dvs au fost de acord cu pasiunea sau mai ales dupa momentul achizitionarii primului motociclet?

N-am cuvinte sa-ti povestesc ce s-a bucurat mama mai ales ca tatal meu a murit din cauza unui accident de motocicleta . Si cam ce a simtit in urma unui accident de masina cand medicul a spus ca se va ocupa de mine a doua zi daca voi mai trai. Cu tipul s-a obisnuit. Banuiesc ca foarte putini sunt de acord cu un hoby asa de riscat

Numai bine

 

Mesaj completat

interesant... cat de mult mi-as fi dorit sa vad si eu un simson ca acesta NOU ! nu refacut, nu imbunatatit, pur si simplu original!

Mai sunt si la ora actuala 100% originale inclusiv cu vopsea originala dar vremea si-a pus amprenta. Cunosc un batranel in Baia Mare cu o Jawa de 250 o are de noua in stare f. buna cand o rezema de zid intre ghidon si perete punea batista.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi ma intreaba de ce mai rulez cu Simson ca-i vechi... etc. Raspunsul se vede in poza realizata in anul 1960 cu un minunat AWO putzoiul cu ochelari sunt eu ( cu greu am putut sa-i sterpelesc) atunci am spus ca o sa-mi cumpar. BMr pe numar cred ca inseamna Baia Mare respectivii au venit cu 2 motoar sa repare ceasul din turnul bisericii

post-17432-1257696503_thumb.jpg

 

;) "putzoi cu ochelari" atunci.dar acum ?

banuiesc ca toata ziau ai fost in preajma motorului.acole te jucai,pe acolo mergeai spre poarta ,etc...

ar trebui sa caut ceva poze daca gasesc de pe vremuri.si tata si unchii mei au fost free run-eri :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) "putzoi cu ochelari" atunci.dar acum ?

banuiesc ca toata ziau ai fost in preajma motorului.acole te jucai,pe acolo mergeai spre poarta ,etc...

ar trebui sa caut ceva poze daca gasesc de pe vremuri.si tata si unchii mei au fost free run-eri :laugh:

Acum tot cu ochelari dar 2,5 dioptrii. Ochelarii de motociclist imi ascundeau pansamentul de la capul spart.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...